Як правильно зберігати продукти: 7 основних правил

Photo of author

By Ілона

yak_pravilno_zberigati_produkti

Для того, щоб зберегти максимум свіжості та користі овочів, фруктів, зелені та інших продуктів, пропонуємо скористатися цими простими порадами. Отже, як правильно зберігати продукти?

7 основних правил зберігання продуктів:

  1. Правильно організуйте холодильник. Простір у холодильнику не дарма ділиться на декілька секцій – кожна з них має свій температурний режим і різну циркуляцію повітря. Молочні продукти слід зберігати на найвищій полиці, на середніх полицях – вже приготовані продукти, на нижній – сирі м’ясо та рибу (які обов’язково потрібно зберігати окремо від інших продуктів). Нижні полиці призначені для зберігання овочів та фруктів, які теж рекомендується зберігати окремо один від одного.
  2. ovochi_i_frukti
    Зберігайте фрукти розумно. Більшість фруктів зовсім необов’язково зберігати в холодильнику – їх можна зберігати при кімнатній температурі, наприклад, на підвіконнику в кухні. Якщо ж ви любите купувати фрукти з запасом, зберігайте їх в холодильнику в спеціально відведених для цього секціях, де температура, як правило, тримається на рівні 8-10 градусів. Зберігаючи овочі та фрукти в інших секціях, їх просто можна переморозити. Переохолоджені фрукти та овочі втрачають втрачають свою структуру та аромат.
  3. Увага: етилен!. Багато фруктів мають здатність виділяти особливий безколірний газ – етилен, який пришвидшує дозрівання овочів та фруктів. Великий об’єм етилену виробляють яблука, груші, банани, інжир, сливи, авокадо та помідори – їх потрібно зберігати окремо від інших овочів та фруктів, щоб вони не перестигли раніше. Або, навпаки, якщо ви хочете, щоб якийсь фрукт швидше дозрів, покладіть його в пакет разом з одним із фруктів, що виділяють етилен. Щоб пришвидшити дозрівання зелених помідорів, їх кладуть поряд із червоними, спілими. Яблука чи банани можна покласти в один пакет з твердим авокадо чи ківі – вони швидше стануть м’якими.
  4. ovochi_i_frukti_2
    Зелень. Петрушка, кріп, базилік, кінза – вся зелень, що має стебла, повинна зберігатись за тим принципом, що й живі квіти. Підріжте пучки зелені на 0,5 – 1 см і поставте в склянку з холодною водою. Так тонкі листочки не втратять вологу і не зів’януть так швидко. Склянку з зеленню можна поставити в холодильнику. Шпинат, руккола та інша листкова зелень, яку в супермаркетах люблять пакувати в пластикові упаковки, швидко псуються при такому зберігання. Коли листя щільно запаковане, вона ламається, темніє, швидко псується. Щоб уникнути цього, листкову зелень потрібно помити в холодній воді та висушити за допомогою паперового рушничка чи спеціальної сушарки. Складіть зелень у вакуумний пакет, тоді покладіть в холодильник.
  5. Горіхи люблять холод. В горіхах та насінні міститься багато рослинних жирів, які мають властивість додавати цим продуктам гіркоту, звісно, якщо їх неправильно зберігати. Ідеальний варіант – зберігати горіхи в шкарлупі. Тоді їх достатньо пересипати в скляний, глиняний чи пластиковий посуд, який щільно закривається і поставити в темне прохолодне місце. Зберігати очищені горіхи зручніше, звісно, але псуються вони швидше, тому зберігати їх потрібно в холодильнику.
  6. ovochi_i_frukti_1
    Помідори і цибулю – з холодильника!. Безліч овочів чудово зберігаються при кімнатній температурі. Достатньо зберегти їх від сонячного проміння та вологи. Наприклад, цибуля, часник мають дуже щільну оболонку і добре зберігаються без зниженої температури. Картопля, морква, буряк і гарбуз зберігаються довше ніж інші продукти завдяки своїй щільній структурі. Для їхнього зберігання можна виділити ящик, який стоятиме на кухні. В холодильнику також не слід зберігати помідори – від цього вони отримують мучнисту структуру і втрачають свій запах.
  7. Чистота – умова здоров’я. Хоча б раз в місяць протирайте полички в холодильнику. Слідкуйте за свіжістю продуктів. Приготовані продукти зберігайте в посуді, який щільно закривається.