Дієта при гельмінтозах

Photo of author

By Марина Павелець

dieta-helminty

За даними офіційної статистики, гельмінтози (глисти) – найпоширеніші масові захворювання людини. Вони досить небезпечні, і при відсутності лікування здатні приводити до сумних наслідків аж до інвалідності. Глисти пригнічують імунітет і викликають різноманітні алергічні реакції: від нежитю і дерматиту, до бронхіальної астми та анафілактичного шоку.

У дітей глистяні інвазії призводять до затримки розумового, мовного і психічного розвитку, відставання в рості і вазі, недокрів’я. Заражена глистами дитина погано вчиться в школі, стає неуважною і дратівливливою. Деякі черв’яки, наприклад гострики, викликають нічний свербіж в області промежини, який порушує сон дитини і часто призводить до дерматитів і екземи.

При появі підозр на гельмінтоз, слід звернутися до лікаря для призначення лікування.

Однак більшість протипаразитарних препаратів токсичні для печінки, нирок і погано впливають на кров. Іноді симптоми гельмінтозу стерті і мало помітні, а у частини заражених глистами взагалі відсутні, особливо на початку захворювання. У дітей, незважаючи на лікування, часто виникає повторне зараження. А багато глистів в умовах сучасної екології виробили стійкість до медикаментів і важко виводяться з організму. В таких умовах найбезпечнішим і корисним засобом проти гельмінтів стає спеціальне харчування.

Симптоми гельмінтозу:

  • втрата апетиту;.
  • болі в шлунку, підвищене газоутворення, нудота;.
  • свербіж навколо ануса або навколо очей;.
  • втрата ваги;.
  • кашель;.
  • анемія, або низький рівень гемоглобіну;.
  • болі в м’язах;.
  • безсоння;.
  • підвищена стомлюваність.

Найпоширенішими причинами потрапляння глистів в організм є немиті руки, брудні овочі, фрукти, заражене м’ясо і вода. Для боротьби з ними традиційна медицина використовує лікарські препарати, які на практиці людям, що знаходяться в групі ризику (діти і люди похилого віку), прописують приблизно раз на рік. Нетрадиційна ж вдається до допомоги спеціальної дієти.

Продукти проти гельмінтозів:

  • Часник – про його чудодійні властивості давно ходять легенди, і в цьому немає нічого дивного. Адже в його складі міститься особлива речовина – алліцин, яка окрім іншого, ефективно бореться з паразитами, включаючи аскариду і лямблії.
  • Гарбузове насіння – їх використовували ще наші бабусі, часом навіть не підозрюючи про те, що секрет успіху цього продукту – в наявності цинку і кукурбітину. Останній паралізує паразитів і перешкоджає їх закріпленню на стінках кишечника.
  • Хрін – в ньому також міститься алліцин, здатний боротися з паразитами.
  • Кайенский перець – неймовірно гостра пряність, яка використовується в мексиканській і азіатській кухнях. В її складі є вітаміни А і С, тому вона підвищує імунітет, поліпшує роботу шлунково-кишкового тракту і обмін речовин, ефективно бореться з мікроорганізмами і паразитами і навіть сприяє загоєнню ран..

    Гостра їжа, до складу якої входить червоний перець, може допомогти вирішити проблему глистів в організмі. Хоча не тільки гострий перець володіє протигельмінтними властивостями, а й солодкий. У мексиканській кухні одна з коронних приправ це перець чилі. Перець чилі вбиває паразитів і сприяє їх виведенню. Червоний перець від глистів – одне з найстаріших народних засобів. Солодкий перець також відноситься до їжі, яка здатна боротися з паразитами.

  • Куркума – ще одна пряність з подібними властивостями. Замінити її можна корицею, кардамоном або мускатним горіхом.
  • Цибуля – джерело алліцину.
  • Морква або морквяний сік – джерело вітаміну А і клітковини, які покращують роботу шлунково-кишкового тракту і також борються з глистами. Саме тому морквяний сік лікарі нерідко включають до складу протипаразитарної терапії..

    Морква містить велику кількість корисних речовин. Її включають в різні дієти. Вона допомагає нормалізувати роботу шлунка, кишечника. Має виражену протимікробну властивість. Найчастіше в лікувальних цілях призначають морквяний сік. Він зміцнює весь організм, приводить його в тонус. Також морква сприяє очищенню крові. Морква відмінно вбиває і виводить глистів. Морква можна використовувати в їжу твердою, тертою і у вигляді соку. Вона може бути частиною салату. Кашу з неї можна зробити солодкою, що припаде до смаку дітям.

  • Журавлина і журавлинний сік – джерело вітамінів і мікроелементів, який також підвищує імунітет і очищає організм від глистів. Головне, щоб він був несолодким.
  • Чебрець – з нього заварюють чай, за допомогою якого виводять стрічкових черв’яків з організму.
  • Масло орегано (материнки) – в ньому є два чудодійних речовини – тимол і карвакрол, які володіють антибактеріальними і протипаразитарними властивостями.
  • Мигдаль – він не тільки перешкоджає розмноженню паразитів в організмі, але і ефективно очищає його від них. Причому пояснюється це, на думку вчених, високою концентрацією в ньому жирних кислот. Поряд з цим, мигдаль володіє седативними властивостями і знімає подразнення стінок шлунка .
  • Гвоздика – в ній містяться речовини, які знищують яйця і личинки глистів і, отже, перешкоджають їхньому розмноженню. Саме тому дуже часто її використовують для профілактики гельмінтозу.
  • Лимон – має протимікробні і проти паразитарні властивості. Для досягнення максимального ефекту фахівці радять вживати його разом з бананом. Останній є натуральним проносним, яке покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Лимон – унікальний фрукт, що володіє колосальною кількістю корисних властивостей. Протизапальний, протимікробний, противірусний, є природним антиоксидантом – це все про нього. Містить в собі різноманітні органічні та амінокислоти. Шкірка лимона допомагає позбутися від багатьох видів паразитів. Дозволяється використовувати свіжу шкірку або в засушеному вигляді. Він допомагає вийти глистам з організму, а також надає профілактичну дію. Небажано використовувати лимон для лікування від паразитів людям, що страждають на захворювання шлунка, які супроводжуються підвищеним виділення шлункового соку. Ще при наявності алергії на цитрусові також слід утриматися від його вживання.
  • Йогурт – джерело речовин, які покращують роботу шлунково-кишкового тракту, підвищують імунітет і перешкоджають розмноженню паразитів.
  • Імбир – він не тільки має протипаразитарними властивостями, але і покращує обмін речовин і травлення, а також виводить шлаки з організму. Саме тому в Японії його кладуть в суші.

Існують деякі продукти, які протипоказано їсти під час дієти.

Що не можна їсти при гельмінтозах:

  1. Виключити з раціону необхідно каву і алкоголь.
  2. Не слід вживати велику кількість солодкого.
  3. Перед вживанням в їжу ретельно мити фрукти і овочі і пити якомога більше води.

Дієта допоможе не тільки впоратися з паразитами, з її допомогою можна вивести шлаки і токсини з організму.