Що їсти при ПМС?

Photo of author

By Марина Павелець

pms

Проблема передменструального синдрому цікавила ще древніх медиків. Деякі пов’язували ПМС з фазами Місяця, інші – з особливостями місцевості, в якій проживає жінка. І лише в 20 столітті стали відомі справжні причини жіночого нездужання перед місячними. Першим цей термін вжив англійський гінеколог Роберт Франк. Варто відзначити, що різні ознаки ПМС тією чи іншою мірою виявляються у всіх жінок, а сам синдром являє собою комбінацію фізичних і психічних симптомів. Прояви ПМС починаються за кілька днів до початку менструації і припиняються, коли починаються виділення.

Кожна жінка відчуває ПМС по-різному, найчастішими симптомами є: надмірна нервозність, набряклість грудей, спазми та болі в ділянці живота або попереку.

Що потрібно їсти, щоб зменшити симптоми ПМС?

  • При передменструальному синдромі жінка потребує більше вуглеводів та цукру, адже вони покращують настрій, так як збільшують виділення гормону задоволення – серотоніну. Проте, збільшена кількість вживання вуглеводів може призвести до набору зайвої ваги. Тому потрібно збільшити споживання продуктів, що містять амінокислоту триптофан ( є попередником утворення серотоніну) – це допоможе знизити кількість спожитих вуглеводів і втримати свою вагу.

    Триптофан міститься у таких продуктах: червона ікра, голанський сир, мигдаль, кеш’ю, арахіс.

  • Магній рятує прекрасну стать від страждань під час передменструального синдрому. Володіючи заспокійливою дією, цей макроелемент ефективно знімає біль внизу живота, відчуття важкості і напруженості в грудях, пригніченість, плаксивість, підвищену дратівливість. А також надає антисептичну та судинорозширювальну дію, тобто знімає м’язовий спазм, усуваючи біль і дискомфорт під час менструації, і покращує кровообіг в матці. Продукти, що містять Магній: шпинат, насіння гарбуза, йогурт або кефір, мигдаль, квасоля, авокадо, сезам, м’ята, кавун, кедрові горішки, бразильський горіх, какао, насіння соняшника, кріп, базилік, броколі, насіння льону, зелена цибуля, лосось, коріандр і козячий сир.
  • Жінкам, що втрачають багато крові під час менструації потрібно вживати продукти, що містять багато заліза: м`ясо, печінка, зелені листові овочі, яблука, чорнослив, буряк.
  • Вітамін Е при ПМС допоможе зняти набряклість грудей та менструальні спазми. Вітамін Е міститься в рослинних оліях, яйцях, сої, горіхах.
  • Жирні кислоти Омега-3, що містяться у великій кількості в жирній рибі, допомагають поліпшити настрій і успішно борються з іншими психологічними і фізіологічними симптомами ПМС. Тому рекомендується додатковий прийом жирних кислот Омега-3 за один-два тижні до початку менструації.

Від чого слід відмовитися, щоб полегшити симтоми ПМС?

  • В першу чергу це цукор і газована вода. Вони стрімко збільшують рівень глюкози в крові і так само швидко сприяють його зниження, що призводить до занепаду настрою, появі тривожності, здуття живота.
  • Також потрібно відмовитися від солінь і копченостей. Надлишок солі затримує в організмі воду, погіршуючи симптоми ПМС. Відмовтеся і від консервів – в них теж дуже багато солі. Єдині дозволені консерви – риба в олії або у власному соку. .
  • Крім того, потрібно серйозно обмежити споживання кофеїну. Такі напої як чай, кава, кола, енергетичні напої посилюють симптоми ПМС і перешкоджають засвоєнню потрібних поживних речовин. Корисно замінювати ці напої трав’яними чаями з м’ятою, ромашкою, гібіскусом.
  • Надмірне споживання алкоголю протягом двох тижнів перед критичними днями може посилити біль голови та нервозність.