Як вберегтись від осінньої депресії за допомогою трав

Photo of author

By Марина Павелець

travy-liky

Осінь – пора, для якої характерне зменшення тривалості світлового дня, зниження температури повітря, часті зливи. На столах все рідше з`являються свіжі овочі та фрукти. Все це веде до гіповітамінозу, підвищеної втомлюваності та розвитку осінньої депресії.

Кожна людина має свої методи боротьби з нею, проте потрібно пам`ятати про лікарські рослини, які допоможуть Вам повернутися до нормального ритму життя.

Перед прийомом цих природних ліків не зайвим буде проконсультуватися у лікаря.

Трави для мозку поліпшать концентрацію уваги, пам’ять, заспокоять нерви. Серед таких рослин особливою популярністю користуються гінкго, розмарин, трава брахми, женьшень та аралія. Також існують збори трав, які покращують роботу мозку. Багато трав можуть допомогти при депресії, поганому настрої, нервовому напруженні. Давайте розглянемо всі трави по порядку.

Трава Брахми

Якщо у вас є проблеми з концентрацією уваги, пам’яттю, вас мучить стан тривоги, напруженості, то в цих випадках вам допоможе чудова трава брахми (індійський щитолистник). Індійський щитолистник впливає на найважливіші функції організму людини. Її використовують як тонізуючий засіб для нервової системи і головного мозку. Трава покращує розумові функції, збільшує концентрацію уваги, пам’ять, інтелект.

Рослина також використовується в якості заспокійливого засобу, яке знімає стан тривоги, умиротворяє. Крім того, вона діє проти вільних радикалів, захищає організм від раку, стимулює імунну систему і має сильні протизапальні властивості.

Настій готують з 2 грамів сушеного листя брахми. Для поліпшення пам’яті приймайте настій по 3 чашки в день. Ви також можете використовувати аптечні препарати, відповідно до інструкції. Максимальна добова доза трави 6 г на добу.

Індійський щитолистник іноді може викликати шлунково-кишкові розлади (наприклад, рефлюкс). Не приймайте траву, якщо у вас з’явилися такі проблеми. Також брахми не можна застосовувати з антихолінергічними ліками.

Протипоказання: хвороба Альцгеймера або інша форма недоумства. При предозуваннях можуть виникати проблеми з нирками.

trava-brachmy

Гінкго (гінкго білоба)

Гінкго білоба є найдавнішою рослиною, якому 300 мільйонів років. Трава діє на організм кількома своїми механізмами, за рахунок цього поліпшується приплив крові до мозку, покращується пам’ять, концентрація уваги. Трава також виступає в якості антиоксиданту, запобігаючи тим самим пошкодженню кровоносних судин.

Гінкго застосовують при незначних проблемах з пам’яттю, або як тонізуючий засіб. Рекомендується використовувати продукти зі стандартизованою кількістю відповідних компонентів гінкго.

Добова доза становить 120 мг концентрованого екстракту, який еквівалентний шести грамам сухих трав. Для максимального ефекту гінкго застосовується від одного до двох місяців.

Гінкго іноді викликає побічні реакції: запаморочення, розлад шлунка, головний біль, алергічні висипання на шкірі.

gingo

Женьшень

Лабораторні експерименти показали, що женьшень покращує пам’ять і мозковий кровообіг. Женьшень в традиційній медицині використовується від стресу, для зниження холестерину, для лікування діабету.

Женьшень містить вітаміни А, Е і В12, сірку, кальцій, залізо, марганець, тіамін або B1, олово, рибофлавін, ніацин, фосфор, натрій, калій і магній.

Женьшень поліпшує діяльність мозку, фізичний і психічний стан.

Протипоказання до застосування: вагітність.

Рекомендована норма трави 2 г на добу, що дуже мало, близько половини чайної ложки подрібнених коренів. При регулярному використанні підвищується життєва енергія, сила, стійкість до стресів.

genshen

Аралія маньчжурська

Настоянка аралії покращує загальне самопочуття хворих, підвищує апетит, працездатність, надає стимулюючий вплив на ЦНС і серцево-судинну систему, сприяє збільшенню життєвої ємності легень і м’язової сили.

Настоянка аралії показана хворим в стадії одужання після важких хронічних захворювань, при астено-депресивних станах, фізичній і розумовій перевтомі, імпотенції, гіпотонії.

Відвар коренів аралії

20 г подрібненої сировини залити 200 мл гарячої води, кип’ятити в закритому емальованому посуді на водяній бані 30 хв, охолодити при кімнатній температурі 10 хв, процідити, відтиснути і довести кип’яченою водою до початкового об’єму. Зберігати в холодильнику не більше 3 діб. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день до їди. Курс лікування – 2-3 тижні.

Протипокази: гіпертонія, підвищена нервова збудливість, епілепсія, безсоння.

Не слід застосовувати відвари і настойки на основі рослини пізно ввечері, щоб виключити порушення сну.

aralia

Описані тонізуючі рослини можуть стати хорошим засобом від осінної депресії, але перед тим, як їх вживати варто порадитися з лікарем. Стимулюючий ефект може бути надмірним і навіть небажаним для осіб із підвищеною збудливістю нервової системи, людей із хронічними хворобами, алергіків, гіпертоніків. Вагітним і годуючим консультація лікаря також є обов’язковою.

Кальцій: користь та шкода для нашого організму

Млинець – заміна для хліба