Артишок: користь та властивості

Photo of author

By Марина Павелець

artyshok

Артишок відомий вже більше п’яти тисяч років. В Єгипті, Стародавній Греції і Римі його використовували для лікування захворювань печінки та жовчного міхура, а також з метою очищення крові. Його вважали сильним афродизіаком і делікатесом. Артишоку приписували чарівні властивості: вважалося, що його вживання сприяло народженню хлопчиків. Щоб отримати насолоду від неймовірного смаку даного плода цілий рік, римські багатії робили заготовки з нього з додаванням кмину, оцту і меду.

Досить лише вивчити склад рослини, щоб користь артишоків стала очевидною.

Отже, спробуємо оцінити корисні властивості цієї рослини і його значення для організму людини.

У артишоках міститься велика кількість важливих для нас речовин:

1. Вітаміни В2, В6, В9, Е.

2. Бета-каротин.

3. Аскорбінова і фолієва кислоти.

4. Вітамін Д.

5. Калій, кальцій, фосфор, магній, натрій, залізо, марганець, мідь, селен, цинк.

6. Інулін.

7. Цинарин.

Вплив артишоків на печінку та нирки:

Можна сказати, що артишоки впливають на печінку як гепатопротектори. При впливі на нирки цинарин, що міститься в артишоках, стимулює виведення продуктів життєдіяльності організму з тканин, при цьому має сечогінну дію і значно прискорює виведення з організму зайвих солей і рідини. Всі наявні активні речовини захищають клітини самої печінки від дії токсинів.

Поряд з цинарином артишоки містять інулін, вітаміни, ензими, мінерали. Ці та багато інших біологічні компоненти дають можливість виробляти потрібну кількість жовчі і перетравлювати жири і білки, також попереджають розвиток холециститу, а в кишечнику зменшують газоутворення.

Також цинарин знижує рівень холестерину в крові, що є профілактикою розвитку атеросклерозу.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

.

Оскільки в артишоках наявний інулін його потрібно включати в раціон харчування при цукровому діабеті, оскільки інулін – застосовують як замінник крохмалю і цукру. Також зазначають, що інулін є пробіотиком для мікрофлори нашого кишківника.

Також вважається, що артишок є потужним афродизіаком, що посилює лібідо та відновлює сексуальну функцію. Відмінним варіантом стане романтична вечеря, на якій ви приготуєте страви, у складі яких міститься артишок.

Протипокази:

Не рекомендується використовувати артишок в лікувальних цілях при гастриті, гіпотонії (зниженому кров’яному тиску), жовчнокам’яній хворобі, хронічній нирковій недостатності, а також індивідуальної непереносимості.

Отже, додавання такого цікавого та смачного продукту до свого раціону харчування покращить ваше здоров’я та додасть пікантності до вашого життя.

Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

Цибуля-порей – користь та шкода

Вітамін В9 – фолієва кислота