Буряк для схуднення

Photo of author

By nata

buryak_dlya_shudnennya

Буряк, завдяки своїй корисності, є цінним харчовим продуктом, джерелом необхідних організму вітамінів і мікроелементів: кальцію, заліза, калію, цинку, йоду, кобальту, аскорбінової кислоти, пектину. При такому багатому і насиченому складі корисних речовин стає зрозумілою вся цінність буряка та його незамінність для схуднення і для оздоровлення організму в цілому. Всі дієтологи рекомендують буряк при різних дієтах, незважаючи на його високий глікемічний індекс. Народна медицина також рясніє численними рецептами і варто сказати, що вони всі суцільно корисні.

Буряк не лише сприяє зниженню ваги, але й не дозволяє її набрати. Вся справа у високій концентрації в буряку куркуміну, що є наймогутнішим антиоксидантом, який не дозволяє новоутвореній жировій клітині обростати мікрокровоносними судинами. Жирова клітина при відсутності живлення гине, отже зайвий жир не утворюється.

Вміст в буряку бетаїну дозволяє активізувати в організмі метаболічні процеси, при цьому, збільшуючи швидкість обміну речовин. Швидкому зниженню ваги сприяє і клітковина. Відзначимо, що вживати волокна клітковини краще з продуктом, в якому вони безпосередньо присутні. Грубі волокна сприяють зниженню апетиту і впливають на роботу всього травного тракту.

Розвантажувальні дні на буряках для схуднення

Дієтологи рекомендують для схуднення харчуватися протягом двох днів салатом з буряка. Однозначно, ви позбудетеся, як мінімум півтори зайвих кілограм. Зварений або запечений овоч натріть на тертці або дрібно поріжте. Вживати рекомендується невеликими порціями по кілька разів на день.

Всього за день необхідно з’їсти близько 2 кг коренеплоду. У розвантажувальні дні на буряках рекомендується пити зелений чай, морквяний сік і чисту питну воду.

buryak_dlya_ochiszennya_organizmu

Користь буряка для організму

Буряк виводить з організму токсичні сполуки і солі важких металів. Саме завдяки хлору, присутньому у складі коренеплоду, очищаються нирки, печінка і жовчний міхур. Причому, з печінки видаляються жирові надлишки. Виходить, крім схуднення буряк допомагає позбутися зайвих жирових відкладень і на внутрішніх органах. Зрозуміло, що це значно посприяє загальному оздоровленню організму.

Не можна не відзначити і кровотворний ефект буряка. Регулярне вживання коренеплоду збільшує кількість еритроцитів (червоних клітин) і прискорює загальний лімфотік, що дозволяє виводити з організму продукти окислення жирів, сольові відкладення і токсини. Погодьтеся, для тих хто хоче схуднути і при цьому не завдати шкоди своєму організму – даний факт приємний у всіх сенсах.

Сік буряка для схуднення

Буряк досить популярний, як засіб для схуднення, особливо рекомендується сік буряка. Для приготування напою, необхідно скористатися сокодавкою. Існує й інший варіант, а саме – очистити буряк від шкірки і подрібнити його за допомогою комбайну або скориставшись звичайною дрібною теркою. Отриману бурякову масу віджати під пресом і пропустити через 2 шари марлі.
buryakovii_sik

Вживання соку в нерозведеному вигляді призводить до слабкості і зниження артеріального тиску у непідготовлених людей. Його можна розбавити питною водою в пропорції 1: 3 або скористатися різними фруктовими або овочевими соками. Для цього добре підходять – слива, яблуко, апельсин, томат, морква, селера.

Найбільш корисним, на думку дієтологів, є коктейль з соку буряка в поєднанні з морквяним. Тут і корисність для організму, і відмінні смакові якості. На день можна випивати не більше 1-2 склянок соку.

Протипоказання до схуднення з буряком

Різні захворювання ШКТ, як гострого, так і хронічного характеру є протипоказанням до вживання великої кількості буряків. Особливо, якщо мова йде про виразкову хворобу.

Як приготувати буряк для схуднення

Способів приготування червоного буряка досить багато і всі вони дуже прості у приготуванні. Наведемо приклад. Промийте ретельно під холодною водою коренеплід, краще буде, якщо ви скористаєтеся при цьому щіткою або мочалкою. Саму шкіру буряка постарайтеся не порушити. Далі покладіть овоч цілим в каструлю з холодною водою, закрийте щільно кришкою і доведіть до кипіння. Час варіння коренеплоду залежить від ваги і становить від 40 хвилин до 1,5 години. Необхідно стежити, щоб вода не википала. При готовності буряка необхідно злити воду і облити його холодною водою. Дана процедура, при якій відбувається різка зміна температур, посприяє легкому очищенню шкірки.

Можна також приготувати буряк у духовці. При такому способі приготування мікроелементи збережуться в повному обсязі, правда, на смак буряк буде відрізнятися від вареного. Перед запіканням буряк треба також промити в холодній воді. Далі приготувати два шари фольги, в яку звернути буряк, помістити в духовку і запікати при середній температурі протягом однієї години.