Червоний мелений перець: користь та шкода

Photo of author

By Марина Павелець

perec1

Перець червоний мелений – пряність, виготовлена з гірких сортів стручкового перцю.

Стручковий перець – однорічна овочева рослина роду Капсикум сімейства Пасльонових. На сьогоднішній день відомо безліч сортів стручкового овочевого перцю – від пекучого перцю кайенского, чилі, до солодкого болгарського перцю.

Родина стручкового перцю – тропічні райони Америки. Сьогодні гострий перець культивують в країнах з тропічним кліматом, найбільше – в Індії і Таїланді.

Харчова цінність червоного меленого перцю

Калорійність червоного меленого перцю складає 21 ккал на 100 грам продукту:

  • Білки – 0.7 г
  • Жири – 0.3 г
  • Вуглеводи – 4.6 г.

Гіркота гострих сортів перцю надає алкалоїд капсаїцин. У хімічному складі червоного меленого перцю присутні вітаміни: групи В, вітамін А, С, Е, K, РР, бета-каротин, холін. Мінерали: калій, кальцій, магній, цинк, селен, мідь і марганець, залізо, фосфор і натрій.

А ще – дуже смачно приготувати в’ялені помідори:

Корисні властивості червоного меленого перцю

Кулінарія числиться найоб’ємнішою сферою застосування спеції не просто так. З давніх часів кухарі знали, що навіть найжирніше м’ясо втратить свою підвищену калорійність, якщо додати в маринад частку перцю. Пояснюється це тим, що пряність спрощує перетравлення важкої їжі, що особливо допомагає для схуднення.

Дія червоного меленого перцю на організм людини наступна: він сприяє покращенню апетиту, що призводить до стимуляції роботи шлунково-кишкового тракту, тобто кращому перетравленню їжі. Також він покращує роботу підшлункової залози, спонукаючи її виробляти необхідні для роботи шлунка ферменти.

Крім позитивного впливу на шлунок, він благотворно позначається на функціонуванні кишечника. Користь грунтується на бактерицидних властивостях перцевого порошку.

Якщо точно знати, як зробити хорошу пікантну суміш з декількох перцевих сортів, то можна навчитися допомагати шлунково-кишковому тракту справлятися з наслідками переїдання.

Зовнішньо перець застосовується при різних захворюваннях суглобів у вигляді компресів і перцевих пластирів для позбавлення від кашлю та інших бронхолегеневих захворювань. Застосовують його при ревматизмі і артритах як зігріваючий засіб.

Крім внутрішнього застосування, пряність часто зустрічається в якості засобу для росту волосся і для інших косметологічних цілей. Але, не дивлячись на те що подібна маска дійсно провокує прискорений ріст волосся, ефект від її застосування тримається недовго.

Протипокази до вживання червоного перця

Крім безлічі позитивних якостей, є у приправи і негативні сторони. Зазвичай для здорових людей шкода обмежується тільки перевищенням індивідуальної дозування, що провокує запалення слизових оболонок шлунка.

З тієї ж причини його споживання протипоказано тим, хто страждає діагностованими недугами:

  • Шлунка.
  • Кишківника.
  • Підвищеною вірогідністю алергічної реакції.

. .

. .