Чим корисні крупи і чи корисно їсти крупи тим, хто на дієті?

Photo of author

By Ілона

chimkorisna_krupa

Усі ми знаємо про користь круп і знаємо те, що вони містять велику кількість вуглеводів. Тому відразу виникає запитання: чи корисно їсти крупи тим, хто на дієті і чи сприяють вони процесу схуднення?

Чи корисно їсти крупи тим, хто на дієті?

Усі крупи – складні вуглеводи, які допомагають організму наступним чином:

  • Довго перетравлюються, відповідно створюють відчуття ситості на довгий час.
  • Додають енергії, таким чином, вживаючи крупи, ми забезпечуємо організм достатньою кількістю сили, щоб почувати себе бадьоро і не втомлюватись.
  • Підтримують рівень цукру в крові. Хоча вуглеводи піднімають рівень цукру, але складні вуглеводи за рахунок довгого і повільного засвоєння не піднімають цукор більше за норму.
  • Містять багато води і мають низьку калорійність. Хоча 100 г будь-якої сухої крупи має приблизно 350 калорій, але під час приготування вона поглинає воду, в якій готується, і калорійність каші сягає близько 120 калорій у 100 г.
  • Крупи містять корисні вітаміни групи В.
  • Каші насичують організм цінним рослинним білком (хоча в них більше вуглеводів, проте білків теж достатньо) і клітковиною, що покращує травлення та роботу шлунково-кишкового тракту.
  • Незважаючи на очевидність користі круп для схуднення, є декілька особливостей, що стосуються вибору круп та їх вживання.

    Які крупи допоможуть схуднути?

    Найкраще вживати цільні крупи, які потрібно готувати самотужки: гречку, пшоно, перловку, рис. Тому що каші швидкого приготування не мають жодної користі, як би не старались виробники зберегти корисні властивості, вміст вітамінів у них мінімальний.

  • pshenichna_krupa

    Пшенична крупа

    – чим жовтіша, тим краще. Вона сприяє процесу схуднення, тому що виводить не тільки жири, а й очищає організм від токсинів. Сприяє покращенню жирового обміну і зниженню холестерину; сприяє покращенню стану волосся, шкіри, нігтів.Проте якщо є проблеми з жовчним міхурем чи шлунково-кишковим трактом, не потрібно зловживати цією крупою і їсти її цілий день, обмежте себе 1-2 порціями в день.
  • grechka

    Гречка

    – улюблена крупа усіх, тих що активно худнуть. Містить велику кількість заліза, вітаміни групи В, рослинний білок і багато клітковини – саме тому гречку вважають крупою з довгозасвоюваними вуглеводами .
  • vivsyana_krupa

    Вівсяна крупа

    – чудовий сніданок. Містить велику кількість клітковини, що сприяє добрій роботі кишківника і його очищенню; містить вітаміни групи В, цинк, фосфор, кальцій, магній і залізо.
  • Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

  • perlova_krupa

    Перлова крупа

    – містить антиоксиданти, які живлять шкіру і сповільнюють процес її старіння. Під час готування її об’єм збільшується в декілька разів, тому невелика порція подарує відчуття ситості на довгий час.
  • gorohova_krupa

    Горохова крупа

    – це вже не горох, оскільки з нього знімають оболонку і він втрачає найосновнішу і найгіршу свою властивість – утворення газів в організмі. Горохова крупа зберігає усі корисні властивості гороху: вміст клітковини, антиоксидантів (сповільнюють процеси старіння), солей та вітамінів, і найголовніше – цінний рослинний білок, який є просто необхідним під час схуднення і занять спортом.
  • risova_krupa

    Рис

    – звичайно, краще вибирати коричневий (бурий) рис для схуднення, оскільки в ньому після виробничої обробки зберігаються всі корисні речовини і властивості. Коричневий рис містить клітковину і вітаміни, які допомагають підтримувати імунітет, крохмаль і складні вуглеводи, які здатні підтримати організм в тонусі увесь день. Крім того, рисова каша – одна з найбільш низькокалорійних каш.

Тим, хто на дієті, потрібно пам’ятати ще й те, що каші рекомендується вживати в першій половині дня і забути про них ввечері та перед сном.

Яку крупу вибрати – це, перш за все, справа смаку, тому що правильне харчування повинне приносити задоволення, а не відчуття голоду і роздратованість.

Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

. .