Цибуля ріпчаста – користь і шкода, калорійність.

Photo of author

By nata

cibulya_ripchasta

Людство познайомилося з цибулею досить давно. Вже більше п’яти тисячоліть люди використовують цей овоч. На даний момент добре вивчена користь ріпчастої цибулі, причому вона не перестає вражати своєю різноманітністю.

Батьківщиною цибулі прийнято вважати Іран і Афганістан. До Європи вона прибула завдяки римлянам, які самі навчилися її культивувати і допомогли в цій справі іншим європейським народам.

На наших теренах цибуля з’явилася в 12 столітті. З тих самих далеких пір вона стала активно використовуватися для приготування їжі, а також як лікувальний засіб. Сьогодні налічується більше 400 видів цибулі, причому 228 з них виростає на території нашої країни.

Корисні властивості ріпчастої цибулі пояснюються її багатим вітамінним і мінеральним складом. Це не просто овоч, а справжнє джерело корисних речовин. Так, в ній містяться вітаміни В і С, ефірні олії, марганець і мідь, кальцій і цинк, залізо і кобальт, нікель і молібден, фтор і йод.

Калорійність ріпчастої цибулі

Цибуля є одним з незаперечних лідерів в кулінарії. Її прийнято додавати в найрізноманітніші страви, оскільки вона здатна надавати стравам неповторного смаку. Крім того, саме вона здатна підсилити апетит, а також прискорити перетравлювання їжі. Калорійність ріпчастої цибулі невелика – всього лише 41 ккал на 100 грамів продукту.

Корисні властивості ріпчастої цибулі

В цибулі міститься велика кількість заліза, при цьому не має значення, в якому саме вигляді вона буде вживатися – сирому, смаженому, вареному або печеному. Це невичерпне джерело заліза допомагає при анемії. А щедрий вміст калію благотворно позначається на серцево-судинній системі.

Прийнято вважати, що овоч відмінно очищує кров, нормалізує роботу нервової системи, благотворно впливає на сон. Використовується цибуля ріпчаста як профілактичний засіб проти інфарктів.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

А про те, що користь ріпчастої цибулі полягає також у боротьбі з простудними захворюваннями, знають навіть діти. Це справжній дезінфікуючий засіб, оскільки в ньому багато фітонцидів. У деяких випадках навіть лікарі радять цибулю при кишкових інфекціях, оскільки вона здатна дати відкоша збудникам різних захворювань.

Ефірні масла, що містяться в цибулі, підтримують організм під час застуди та грипу. А у соку зеленої цибулі міститься каротин, біотин і фолієва кислота. Цибуля здатна збуджувати апетит, підвищувати тонус організму, справляти антибактеріальну дію.

Шкода ріпчастої цибулі

Перед вживанням повинні бути оцінені користь і шкода ріпчастої цибулі. Причому до несприятливих наслідків можна сміливо віднести не тільки специфічний запах. Цибуля ріпчаста може викликати подразнення травної системи, а також підвищити кислотність шлунку. Якщо є проблеми з шлунково-кишковим трактом, їсти свіжу цибулю не рекомендується. При надмірному вживанні цибуля може спровокувати напад астми або підвищений тиск, а також негативно вплинути на серцеві ритми.