Гранат: користь та шкода

Photo of author

By Ілона

granat_korisni_vlastivosti

Корисні властивості граната

Плоди граната містять вітаміни С, В6, В12, Р, клітковину, мінеральні речовини та мікроелементи: калій, магній, кальцій, фосфор, йод, залізо, марганець, натрій. Гранатовий сік містить від 8 до 20% цукру (глюкоза і фруктоза), до 10% лимонної, яблучної, винної, щавлевої, борної, янтарної та інших органічних кислот, фітонциди, азотисті та дубильні речовини, зола, танін, сірчанокислі, хлористі та інші солі.

Гранат швидко втамовує спрагу, пробуджує апетит, сприяє утворенню еритроцитів і виробленню гемоглобіну, виступає чудовим біогенним стимулятором. Гранат зміцнює імунітет, стінки судин, нервову систему. Гранат рекомендують вживати людям похилого віку та тим, хто переніс хірургічні операції.

Гранат володіє дезінфікуючими властивостями, його можна використовувати при інфекційних захворюваннях як рослинний антисептик. Дослідження довели, що шкірка граната – порятунок від кишкової, дизентерійної та туберкульозної палички.

Сік граната використовують як освіжаючи засіб, а також як засіб, що покращує апетит та нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.

Вважають, що регулярне вживання в їжу граната знижує ризик розвитку раку грудей у жінок. Також корисний гранат при різних серцевих захворюваннях.

Свіжі плоди ефективні при кашлі, ангіні, застудних захворюваннях та малярії, бореться з високою температурою. Гранат рекомендують їсти при малокрів’ї та атеросклерозі.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

При гіпертонії регулярне вживання плодів граната поступово знижує артеріальний тиск у гіпертоніків.

Гранатовий сік містить більше антиоксидантів ніж зелений чай. Він підвищує рівень гемоглобіну, апетит, регулює роботу шлунку. Служить антисептичним, сечогінним, протизапальним і навіть знеболюючим засобом, тому корисний при захворюваннях нирок та печінки, також допомагає організму людини протистояти радіації. Гранатовий сік рекомендують пити навіть вагітним жінкам, особливо у поєднанні з морквяним та буряковим соками.

korisni__vlastivosti_granata_infografika

Проте, попри всі позитивні якості цього фрукта, є й негативні.

Шкідливі властивості граната

Гранатовий сік категорично забороняється пити при виразці шлунку і гастритах з підвищеною кислотністю. Пити його можна тільки розбавленим водою. Не рекомендують пити гранатовий сік дітям до 1 року. Протипоказаний гранат тим, хто страждає від закрепів, геморою та тріщин в області заднього проходу. Обережними слід бути з відварами з кори граната. Вона містить токсичні речовини, які при передозуванні підвищують артеріальний тиск, викликають судоми, блювоту. При перших ознаках, необхідно викликати лікаря.