Хрін – корисно та смачно

Photo of author

By nata

2068_hrin

Хрін за своїми властивостями найбільш близький до редьки та гірчиці. Невибагливий. Росте в практично будь-яких умовах, навіть зустрічається в дикому вигляді. Це чудова пряна і гостра приправа до холодцю, м’ясних і рибних страв.

Хрін позитивно впливає на обмінні процеси в організмі, швидко лікує застуду. В давнину вважалося також, що він активує життєві сили. Але, на жаль, овоч підходить не всім. Користь і шкода хрону залежить від того, наскільки здорова людина і як вона сприймає гострі страви. Але, про це трохи пізніше.

Застосування хрону в кулінарії.

Смак і аромат хрону сильний, гострий, пекучий. Використовують його в кулінарії до холодцю, до страв з м’яса, риби, заливним. Використовують хрін при засолюванні огірків, капусти, помідорів, кабачків. Хрін вважають дуже хорошим консервантом, якщо ви відкрили бутель з огірками або помідорами, щоб не з’явилася цвіль в розсолі рекомендують у відкритий бутель додати буквально одну ложку подрібненого сушеного листя хрону. Розсіл буде прозорим, а овочі смачними.

Корінь хрону. Калорійність.

Калорійність хрону становить 58 ккал на 100 грам продукту. Але враховуючи гостроту кореня хрону, не думаю, що його хтось може багато з’їсти.

Чим корисний хрін? Користь.

Основна харчова користь хрону полягає в тому, що його вживання збуджує апетит і підвищує тонус всього організму, активізуючи в ньому все потаємні сили та енергію.

Вся користь такої рослини як хрін, криється в тих ефірних маслах, які містить в собі корінь. Ці самі масла мають чудові антисептичні властивості.

Хрін містить велику кількість грубих волокон. А завдяки фітонцидам, хрін може надавати серйозну протидію шкідливим бактеріям. У медицині хрін знайшов гідне місце, летючі речовини, які виділяються хріном, є справжніми антибіотиками природного походження, які відмінно борються з безліччю шкідливих вірусів і бактерій. Подібні властивості хрону дозволяють використовувати рослину для боротьби з величезним числом вірусних захворювань.

Читайте також Рукола: користь, шкода та вплив на організм та Користь листя салату для схуднення і травлення.

Ще одним пунктом в списку корисних властивостей хрону є те, що в ньому присутні вітаміни як С, РР і вітаміни з групи В. Причому вітаміну С в ньому міститься на порядок більше, ніж у лимонах. Крім вітамінів, до складу хрону входить безліч корисних мікроелементів, які потрібні людському організму. Це такі складові як сірка, калій, фосфор, натрій, залізо і т.д.

Протипоказання при вживанні хрону

Слід уникати споживання овоча дітям, вагітним жінкам, при проблемних місячних. Тому, що у нього є особливість – підвищувати тиск і посилювати кровотечу. Хрін подразнює слизову шлунка, тому при хворобах шлунково-кишкового тракту, краще від нього утриматися.

І ще важливо знати, що корисні властивості хрону зберігаються тільки протягом тижня після його приготування. А далі – він стає просто гострою приправкою. Баночка хрону, купленого в магазині мало чим корисна.

. .

. .