Олія авокадо: користь та шкода

Photo of author

By Марина Павелець

oliya_avokado

Латиноамериканський плід авокадо неймовірно корисний для організму. В їжу і для лікування його використовували ще древні племена в Доколумбовій епосі, а з розвитком економічних відносин олія, що отримується з цього зеленого плода, поширилося по всій земній кулі. Сьогодні її можна купити навіть в найвіддаленіших куточках і широко використовувати для найрізноманітніших потреб.

Харчова цінність олії авокадо

Харчова цінність (з розрахунку на 100 грам готового продукту):

  • Калорійність 884 ккал.
  • Білки 0 г.
  • Жири 100 г.
  • Вуглеводи 0 г.
  • Харчові волокна 0 г.
  • Вода 0 г.

Баланс нутрієнтів (в міліграмах з розрахунку на 100 грам готового продукту):

  • Омега-3 0,957 мг.
  • Омега-6 12,53 мг.

До складу продукту входять вітаміни – А, РР, Е, F, D, групи В, мінерали – магній, калій, залізо, фосфор, марганець, кальцій, натрій, йод, поліненасичені жирні кислоти, хлорофіл, сквален, фосфатиди, білки, лецитин , вуглеводи, ефірні олії. Концентрація вітаміну F в ньому в кілька перевищує концентрацію цієї речовини в риб`ячому жирі, а вітаміну Е – найпотужнішого антиоксиданту в кілька разів більше, ніж в інших рослинних оліях.

Корисні властивості оліїї авокадо

Застосування олії стиглого авокадо неймовірно широке. Вона допомагає підтримати природну роботу серця і судин. Вхідні в його склад мінерали стимулюють скоротливу функцію серцевого м’яза, Омега-3 і Омега-6 жирні кислоти виступають профілактикою атеросклерозу і тромбозу, тому як мають здатність знижувати концентрацію «поганого» холестерину в крові і запобігати відкладення бляшок на тканинах судин.

Витяжка з авокадо благотворно впливає на процес утворення кров’яних тілець і склад крові. При регулярному вживанні в їжу цього продукту покращується робота органів шлунково-кишкового тракту. Зокрема, підвищується моторика кишечника, стимулюється жовчовиділення, а можливі запалення і рани загоюються під дією витяжки з цих плодів.

Олія авокадо покращує роботу нервової системи. Регулярне вживання в їжу олії авокадо, багатої речовинами вкрай корисними для нервової системи (вітаміни B1, B2, B3, B6 лецитин, магній) – ефективний засіб для профілактики і лікування різних неврозів, безсоння, головного болю.Олія авокадо, включена в ваш щоденний раціон харчування, допоможе підняти настрій, підвищить працездатність, і поліпшить ваші розумові здібності!

Олія авокадо – вельми корисний продукт харчування для жінок і дітей.Корисно також вводити в раціон харчування олію авокадо годуючим і вагітним жінкам. Адже лецитин і вітамін Е, що містяться в цьому продукті, покращують перебіг вагітності і пологів, сприяють посиленню лактації, грають ключову роль у важливих генетичних процесах. Крім того, регулярне вживання в їжу олії авокадо нормалізує гормональний баланс в організмі, допоможе жінкам поліпшити свій настрій і самопочуття також в передменструальний або клімактеричний період.

Олія авокадо – для чоловічого здоров’я. Вітаміни E, B3, B6 відмінним джерелом яких служить олія авокадо, сприяють посиленню потенції і дуже ефективні в складі комплексного лікування чоловічого (а також жіночого) безпліддя. Регулярне вживання в їжу олії авокадо можна також рекомендувати чоловікам для профілактики і лікування хронічного простатиту і аденоми передміхурової залози.

Олія здатна захистити клітини від вільних радикалів, які згубно впливають на організм і тим самим продовжити молодість. Регулярно вживаючи його в їжу, можна підвищити імунітет, відновитися після хвороби, звільнитися від продуктів розпаду.

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

Як правильно зберігати олію авокадо

  • Скляна тара, яка не пропускає ультрафіолет.
  • Максимально допустима температура + 18 ° C.
  • Ємність з продуктом повинна бути щільно закрита одразу ж після використання.
  • Зберігання в холодильнику допустимо, але не рекомендується (на дні тари формується осад через окислення жиру).

Шкідливий вплив та протипокази до вживання олії авокадо

Як і будь-який інший харчовий продукт, олія здатна не тільки благотворно впливати на організм, але і заподіяти шкоду, зокрема:

  • Викликати алергію, хоча це дуже малоймовірно, однак ризик індивідуальної непереносимості присутній завжди і про це не варто забувати.
  • Шкода олії зелених плодів авокадо полягає і в надмірному і безконтрольному його використанні, що як мінімум загрожує розладом травлення і діареєю.
  • При загостренні захворювань жовчовивідної системи перед вживанням краще отримати консультацію фахівця.
  • Олію не варто використовувати для смаження, тому що при цьому його корисні властивості знизяться до нуля, а шкода посилюється.

Регулярно включаючи його в раціон в розумних обсягах, ви не тільки не нашкодите собі, але і поліпшите роботу всіх внутрішніх систем і органів. Успіхів!