Весняні шашлики – користь чи шкода

Photo of author

By nata

shashlik

Всі ми не перестаємо думати про вихідні, відпочинок потрібно планувати заздалегідь, пікнік, барбекю, шашлик .. Тільки перед тим як готувати шашлик, пропонуємо дізнатися про шкоду і користь цієї страви. Маленькі хитрощі і великі секрети для проведення кращого пікніка без наслідків.

У дослідженні, опублікованому цієї весни Європейською асоціацією дієтологів, найбільш дієтичним названо м’ясо кролика. Доведено: його м’ясо найкраще засвоюється організмом людини. Зараз педіатри радять батькам, які починають вводити в меню дитини м’ясні продукти, починати саме з кролятини. Алергія на неї, до речі, теж буває рідко – набагато рідше, ніж на курятину.

А з чого безпечніше – і в сенсі талії, і в сенсі канцерогенності, готувати шашлики? Тим більше, що зараз саме пікніковий час.

Шашлик з баранини

Багато хто вважає це м’ясо занадто жирним і важким. Насправді це не зовсім так. Баранина – єдиний вид м’яса, який увійшов в популярну в США «енергетичну» дієту. Суть її в тому, щоб їсти ті продукти, які допомагають організму переробляти калорії в енергію і підтримують організм під час занять спортом. Але не варто їсти баранину частіше одного разу на тиждень.

Також в баранині багато лецитину, який допомагає нам швидше думати, а заодно регулює викид інсуліну. Що цікаво, в баранині – єдиній з усіх м’ясних продуктів міститься фтор, який зміцнює зубну емаль.

У 100 грамах шашлику з баранячого окосту близько 320 ккал, з лопатки – 280 ккал.

Шашлик зі свинини

Несподівано за свинину заступилися сексологи: виявляється, тільки в ній (а саме в салі) міститься арахідонова кислота, яка бере участь у виробленні чоловічих і жіночих статевих гормонів. До речі, сало – єдиний продукт, який не накопичує радіонуклідів.

Але при цьому в свинині багато насичених жирів, від яких швидко товстіють. Але є хитрість – замочувати свинину в лимонному соці – він прискорює обмін речовин і знижує всмоктування жирів. Можна змішати сік з мінералкою і додати трохи гірчиці – так шашлик зі свинини буде ніжнішим.

У 100 грамах пісного свинячого окосту – 280 ккал, шийки – 340 ккал, реберець – 320 ккал.

Шашлик з яловичини

У телятині і молодій яловичині багато повноцінного білка, який дуже добре засвоюється, заліза і вітаміну А. Але в більш «старому» м’ясі велике місце займають шкідливі насичені жири і накопичуються речовини, що викликають окислювальні процеси в організмі. Останнім часом медики, які займаються анти-ейдж терапією (проти старіння), все частіше сходяться на думці, що червоне м’ясо прискорює процеси старіння в організмі людини.

У 100 грамах шашлику з молодої яловичини близько 250 ккал.

Читайте також Рукола: користь, шкода та вплив на організм та Користь листя салату для схуднення і травлення.

Шашлик з курки, індички

Хороше, не накачане антибіотиками куряче м’ясо дуже корисне для нашого серця, курятина – чемпіон серед м’ясопродуктів по вітаміну В6. А ще в ній багато глютаміну – білка, необхідного для боротьби зі стресами і підтримуючого нервову систему й імунітет (невипадково курячий бульйончик входить в дієти для видужуючих від різних інфекцій).

В індичці стільки ж фосфору, скільки і в рибі (цей елемент дуже важливий для кісток і суглобів). А недавно в цьому м’ясі виявили речовину, яка допомагає виробленню мелатоніну – гормону сну. Так що якщо ніяк не вдається від душі відіспатися, дуже до речі доведеться дієтичний «індіанський» шашличок.

У 100 грамах шашлику з курячої грудки – 100-120 ккал, стегенець – 160 ккал, крилець – 180 ккал, з грудки індички – 150 ккал.

ФАКТ

У день можна з’їдати не більше 250-300 грамів м’яса. Інакше, крім загрози для талії, підвищується ризик заробити .. подагру. Справа в тому, що в м’ясі досить багато пуринів. Ці речовини розщеплюються в організмі до сечової кислоти, а її надлишок може призвести до подагри, викликати запалення і набряк суглобів.

А як бути з канцерогенністю шашлику? Але тут наука виявилася на нашому боці! Адже канцерогенні речовини утворюються при смаженні м’яса на сковорідці в калюжі олії (і, власне, в самій олії при її нагріванні, особливо багаторазовому). Приготоване ж без олії м’ясо, в плані канцерогенів в рази безпечніше.

У м’ясі на вугіллі, зберігається велика кількість життєво важливих вітамінів і мікроелементів. Але не можна перетримувати шашлик! У пересмаженій, місцями обвугленій скоринці теж утворюються шкідливі речовини.

Чим заїсти смажене на вугіллі м’ясо?

Свинина, яловичина, баранина дуже погано поєднуються з продуктами, багатими крохмалем. Він зв’язує протеїни і не дає м’ясу нормально перетравлюватися. Тому якщо готуєте шашлики, не подавайте до столу картоплю, страви з гарбузом, кукурудзою, патисонами.

Зате покращують засвоєння і знижують шкоду приготованого на вугіллі м’яса всі зелені овочі і свіжа зелень (кінза, кріп, петрушка, черемша, листові салати). Вони ж допомагають кращому засвоєнню заліза.

Також добре поєднуються з усіма видами шашлику огірки, свіжа капуста, кольрабі, стручкова квасоля, спаржа, болгарський перець, цибуля – і біла, і червона.

Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків

. .