Користь пророщених зерен

Photo of author

By nata

proroszene_zerno

Цінність пророщеного насіння полягає в його унікальному складі, який в момент набрякання і проростання вступає в активну фазу. У момент проростання зерен в них набагато збільшується вміст деяких вітамінів і мікроелементів, а також деякі з’являються, хоча в звичайному зерні їх немає. У пророщеному зерні сконцентровані цінні поживні речовини і активна енергія, які відновлюють організм людини на клітинному рівні.

Користь пророщеного зерна набагато більша за користь продуктів переробки зерна, тому що основна маса корисних речовин знаходиться саме в зародку зерна. Особливо це стосується проростків пшениці, сої та бобових культур. При переробці зерна більша частина корисних властивостей втрачається, залишаючись в висівках.

Корисні властивості пророщеного зерна

  • підвищують імунітет.
  • омолоджують організм.
  • сприяють профілактиці простудних захворювань.
  • нормалізують обмін речовин.
  • допомагають нормальній роботі нервової системи.
  • зміцнюють серцево-судинну систему.
  • покращують травлення.
  • очищають кров і нормалізують кров’яний тиск.
  • мають протиракову дію.
  • допомагають впоратися із зайвою вагою.
  • сприяють відновленню зору.
  • зміцнюють зуби.
  • покращують сон.
  • допомагають відновити густоту і колір волосся.
  • покращують координацію рухів.
  • підвищують працездатність.

Якщо ж зерно пророщується, то це призводить до підвищення вмісту в ньому вітамінів груп Е і В майже в 2 рази, а також до появи вітаміну С, якого немає в переробленому зерні. У паростках пророщеного зерна пшениці і бобових руйнуються речовини, які перешкоджають повноцінному засвоєнню магнію, кальцію, цинку.

Вживання пророщених зерен сприяє очищенню й омолодженню організму завдяки значній кількості антиоксидантів (вітамінів груп А, С, Е), підвищенню гемоглобіну і зниження тиску, нормалізації серцевої діяльності, позбавлення від зайвої ваги, підвищення гостроти зору, зміцненню зубів і волосся. Пророщені зерна – чудовий загальнозміцнювальний засіб для профілактики багатьох захворювань, в тому числі ракових.

proroszene_zerno2

Пророщувати можна практично всі види культур, які присутні в раціоні харчування людини: пшеницю, жито, ячмінь, всі види бобових, насіння соняшнику, арахіс. Паростки злакових культур багаті вітамінами групи В, які допомагають організму справитися з багатьма шкірними захворюваннями, проблемами шлунку і цукровим діабетом. Паростки пшениці будуть постачати вам вітамін Е, мінеральні речовини (кальцій, фосфор, магній, залізо). Вживання пророщеної пшениці зміцнює імунітет, нормалізує роботу кишечника, покращує роботу серця і мозку. Паростки жита багаті рослинними гормонами і маслами. Бобові дають організму велику кількість протеїну, амінокислот. Вони нормалізують обмін речовин, покращують сон.

Як і в якій кількості можна вживати пророщене зерно

Паростки пшениці та кукурудзи можна їсти в сирому вигляді, але для безпеки їх краще пастеризувати, насіння бобових також слід трохи прокип’ятити. Не варто думати, що паростки – прісна і несмачна їжа. З них можна приготувати багато корисних і смачних страв, особливо таких рецептів багато в корейської кухні. Користь для здоров’я принесе щоденне вживання половини склянки пророслих зерен в складі салатів, супів і каш.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

. .

. .

Яка небезпека може критися в пророщених зернах

Чомусь прийнято вважати, що пророщені зерна – панацея від усіх хвороб. Однак до вживання таких продуктів варто підходити розсудливо. Ви не помолодієте за місяць на 20 років і не вилікуєтеся від всіх хвороб, харчуючись лише пророщеним зерном. Незважаючи на всю свою користь, пророщене зерно не може повноцінно замінити свіжі фрукти і овочі в раціоні. Харчування має бути різноманітним і збалансованим.

Необхідно дуже ретельно підходити до відбору та підготовки зерен. Адже в процесі зберігання і переробки вони могли бути оброблені отрутохімікатами, і тоді замість користі ви завдасте шкоди своєму здоров’ю.

Купувати зерно рекомендується в аптеках або в перевірених магазинах. Зерно, яке не проросло через дві доби, не варто вживати в їжу. Можливо також зараження кишковою паличкою і на сальмонельозом при вживанні неправильно пророщеного зерна, тому необхідно застосовувати теплову обробку. Ні в якому разі не варто пророщувати зерно про запас, його можна зберігати в холодильнику не більше 48 годин. Але навіть при зберіганні в холодильнику, якщо пророщені зерна набули темного відтінку, краще не приймати їх в їжу. У готові страви на основі пророщених зерен для кращого збереження бажано додавати сік лимона або мед.

proroszene_zerno3

Коротко про користь окремих пророщених зерен

Для пророщування придатне практично будь-яке зерно: жито, гречка, пшениця, кунжут, соя, соняшник, гарбуз, ячмінь та інші. Кожні з них мають свої унікальні корисні властивості.

Пророщена пшениця, корисні властивості.

Пророщена пшениця покращує роботу мозку і серця. Допомагає справитися зі стресом. Омолоджує організм і уповільнює процеси старіння. Покращує стан шкіри і волосся.

Пророщений соняшник, корисні властивості.

Пророщений соняшник уповільнює процеси старіння, покращує стан шкіри. Зміцнює нервову систему.

. .

. .