Минтай: користь та шкода

Photo of author

By Марина Павелець

mintai

Минтай – риба із сімейства тріскових, що відрізняється багатим складом і низькою ціною. Сьогодні її м’ясо активно вживають в їжу, як ікру і печінку.

Харчова цінність минтая

Користь минтая полягає в багатому складі м’яса цієї риби. У ньому містяться вітаміни Е, аскорбінова кислота, А, РР, групи В, мінеральні солі – калій, магній, кальцій, залізо, фосфор, цинк, кобальт, марганець, а також жири, в тому числі поліненасичені жирні кислоти під назвою Омега-3 і Омега-6.

Минтай займає одну з перших позицій серед інших риб за вмістом білка, селену і йоду. Жирні кислоти знижують рівень «шкідливого» холестерину, стимулюють обмінні процеси в організмі і нормалізують кров’яний тиск. Високоякісний білок покращує роботу мозку і травної системи.

Корисні властивості минтая

Йод підвищує функцію щитовидної залози і є профілактикою гіпотиреозу та ендемічного зобу. Селен нейтралізує діяльність шкідливих речовин, що потрапили в організм.

Часто в їжу вживається ікра минтая, користь якої полягає в позитивній дію на роботу нервових клітин і всієї ЦНС, а завдяки здатності покращувати засвоєння заліза, ікру можна вживати для профілактики анемії.

Крім того, вона виводить з організму зайву рідину і зміцнює кістки, скелет, хрящову тканину і зуби, тому вона обов’язково має бути присутня в раціоні людей похилого віку.

Але в ікрі немає йоду і хрому – мікроелементів, якими багата печінка риби. Цінний продукт покращує зір, покращує стан волосся, епідермісу і нігтів. Печінка нерідко присутня в складі комплексної терапії захворювань кровоносної системи, серця і судин.

Вона виступає відмінним регулятором метаболізму, а ще бере участь в процесі обміну вуглеводів і жирів.

Риба при схудненні

Минтай корисний людям з ожирінням. Калорійність м’яса низька – 72 Ккал на 100 г. Але це не найголовніше, головне – це те, що білок в її складі майже на 100% засвоюється організмом, стимулюючи роботу шлунка і перистальтику кишечника.

Минтай на дієті рекомендують вживати в відварному, тушкованому вигляді або приготованим на пару, наприклад, у вигляді котлет. При будь-якому з цих способів обробки енергетична цінність продукту не збільшується і дієтичні властивості залишаються без змін.

Протипокази до вживання минтаю

Як і будь-яка їжа, м’ясо цієї риби може викликати алергію і індивідуальну непереносимість, що зустрічається рідко. А головна шкода минтая полягає у великій кількості солі, тому його обережно потрібно вживати в їжу гіпертонікам.

Взагалі, все добре в міру. Фахівці рекомендують включати рибу в раціон 2 рази в тиждень і тоді негативного впливу на організм вона не зробить.

Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків

. .