Морепродукти – здоров’я та краса

Photo of author

By samoylovych

Морепродукти – це здоров’я та краса. Уявіть собі, що з’ївши омара чи креветку Ви не лише покуштували делікатес, а й збагатили свій організм корисними елементами. Тому, саме сьогодні ми з Вами поговоримо про користь морепродуктів.

moreprodukti_2

Вчені давно вияснили, що люди, які регулярно їдять морепродукти, рідше страждають від зайвої ваги і різних захворювань, у них гарне самопочуття, краща пам’ять, та й з настроєм все гаразд. Все тому, що морські мешканці вбирають в себе як губка все те корисне, що має океан. А оскільки склад морської води дуже близький до складу людської крові, зрозуміло, що всі життєво необхідні нам мінерали можна знайти в тарілці з креветками або мідіями.

Якщо перераховувати всі елементи, якими за сукупністю багаті мешканці моря, вийде майже вся таблиця Менделєєва. Але потрібно згадати найважливіший – йод. Далеко від моря знайти його дуже складно, тому сучасні люди страждають від його нестачі і змушені пити йодовмісні препарати і користуватися йодованою сіллю.

Ламінарія для інтелекту

Морська капуста, як частіше називають цю водорість – на вигляд непоказна і на смак сумнівна. Але вона дуже корисна: всього 30 г містять денну норму йоду, якого більшості жителям віддалених від моря регіонів катастрофічно не вистачає. Та й мінералів з вітамінами в ній більше, ніж в «земних» овочах – капусті, моркві.

Морський криль для здорових судин і мозку

Дрібні, до 0,5 см ракоподібні, разом з планктоном плавають на поверхні моря. Криль дуже поживний і при цьому дієтичний: білок легко засвоюється, а жир міститься у вигляді поліненасичених жирних кислот омега-3, які є ефективними протизапальними молекулами. До речі, кислоти в криля дещо відрізняються від тих, що є в риб’ячому жирі: будучи не тригліцеридами, а фосфоліпідами, вони є найважливішим будівельним матеріалом для мозку, клітинних мембран і печінки. 1-2 г криля в день вранці до сніданку – і серце буде витривалим, мозок кмітливим, а шкіра – молодий і пружною.

Креветки для стресостійкості

Вітамін В12 – ось за що треба подякувати цим морепродуктам. Саме цей вітамін незамінний для нашої нервової системи, і особливо – якщо на роботі завал і в житті суцільні неприємності. Саме В12 забезпечує нам стресостійкість і відмінний сон. А головне, багато і не потрібно – всього лише з’їдайте в тиждень одне блюдо з креветок: не так вже й марнотратно, правда?

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

. .

Мідії для оздоровлення крові

У цих молюсків інша «фішка» – високий вміст кобальту. Він практично не зустрічається в інших продуктах харчування. Кобальт – елемент, що входить до складу вітаміну В12, без нього цей вітамін не синтезується і не засвоюється. А ще він – найважливіша ланка процесів кровотворення: при його дефіциті утворюються атипові червоні кров’яні тільця, які не можуть ефективно переносить по наших судинах кисень. Нестачі уникнути просто – потрібно регулярно включати в раціон мідії.

Кальмари для нічних задоволень

Це дивне створіння не дарма прозвали «морським женьшенем»: регулярне поїдання дієтичного ніжного м’яса дуже сприятливо впливає на чоловічу потенцію. Речовини, якими може похвалитися кальмар, взагалі зміцнюють найрізноманітніші м’язи, наприклад, серцеві – і все завдяки колосальному вмісту калію. Плюс в ньому можна знайти таурин, який покращує стан сітківки ока – ми починаємо краще бачити в темряві. Та й взагалі кальмар має сильні омолоджувальні властивості. Наприклад, не дає розвинутися ранній сивині: цьому перешкоджає мідь, якої в цих морепродуктах теж чимало.

Устриці для припливу сил

Якщо кальмар – варіант бюджетний, то устриці для багатих і розбещених гурманів. Але не будемо забувати, що отруїтися ними простіше, ніж мідіями або кальмарами. Отже, чим же так привабливі ці молюски? Тим, що цинк, якого в них дуже багато, сприяє виробленню тестостерону – найважливішого чоловічого статевого гормону, який забезпечує утворення здорової сперми. Та й у жінок ця «їжа богів» підвищує статевий потяг і додає привабливості, оскільки надає шкірі тонус, волоссю – густоти і полегшує перебіг будь-яких гормональних бур. Ще доведено науково, що вживання устриць допомагає запобігти появі онкологічних утворень, особливо в молочних залозах. А якщо онкологія вже виявлена, то речовини, що містяться в устрицях, пригнічують розвиток пухлин.

Омари, краби і лангусти для міцних кісток

В якості профілактики остеопорозу дієтологи радять вживати м’ясо цих морепродуктів 2-3 рази в тиждень (можна з рисом на гарнір). У цих мешканців морського дна дуже багато фосфору, нестача якого робить наш скелет крихким. Кальцій, мідь, цинк, калій – все це «цеглинки» для кісткової тканини, а засвоюватися мікроелементам допомагає ціла купа вітамінів, що містяться в їх ніжному м’ясі.

Ось ми і дізналися про користь морепродуктів. Але пам’ятайте, що морепродукти – креветки, криль, краби і т.д. – одні з найсильніших алергенів, тому при підозрі на харчову непереносимість потрібно бути обережними.

Варто мати на увазі і походження морських дарів на тарілці адже є водні райони сильно забруднені нафтопродуктами чи відходами інших галузей промисловості, а морські організми накопичують в тілі важкі метали, вуглеводні та інші ксенобіотики. Вибираючи морепродукти до столу не забудьте поцікавитися терміном придатності та способом зберігання. Переморожені кілька разів, неправильно законсервовані чи злегка підпсуті вони можуть завдати серйозної шкоди організму.

. .


. .