Така корисна черешня

Photo of author

By Ілона

chereshni-3

Недарма в народі черешню називають «ягодою серця», адже вона містить глюкозу, яка живить серце, і пектин, який виводить з організму холестерин.

Особливо корисні черешні для дітей та людей похилого віку, котрі хворіють на гіпертонію. Ягоди черешні здатні внормалізовувати тиск та очищати судини. Їх рекомендують їсти при атонії кишківника та захворюваннях, що супроводжуються слабкою перистальтикою. Черешня корисна також при анемії.

Вона виводить з організму надлишок води і зміцнює стінки судин. Саме тому черешня корисна й для тих людей, які мають набряки та варикозне розширення вен.

Кумарини, які містяться у черешні, знижують поріг згортання крові ,таким чином захищають від утворення бляшок та тромбів, допомагають при лікуванні малокрів’я. Володіють знеболюючим ефектом, допомагають при ревматизмі, подагрі, артриті. Корисна черешня для серця, печінки та нирок. Черешневий сік ефективний при застуді та високій температурі.

chereshni-6

Корисна черешня ще тим, що допомагає при різних захворюваннях шкіри, з неї можна робити маски. Покращується пружність шкіри, вона стає чистою та підтягнутою. Черешня допомагає при лікуванні вугрів.

Незважаючи на те, що черешня приносить багато користі, організм дуже важко її засвоює. Для того, щоб покращити процес засвоєння цієї ягоди, можна їсти її у поєднанні з кисломолочними продуктами: сиром, кефіром, йогуртом. Можна їсти черешні між прийомами їжі. Достатньо з’їдати 10-12 спілих ягід в день, щоб забезпечити організм корисними речовинами.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Також в черешнях міститься багато клітковини, але не потрібно зловживати і їсти по кілограму в день. У великій кількості черешні, як і інші ягоди, можуть викликати спазми та надлишкове скупчення газів в організмі. Якщо у вас алергія на усе червоне, то для вас є жовта черешня, вона так само корисна, як і червона.

Людям, котрі хворіють на цукровий діабет, не можна вживати ці ягоди, через великий вміст глюкози. Той, хто страждає від гастриту чи виразки, шкоди від вживання черешні не відчує, на відміну від інших ягід.

Оскільки відсоток жирів в ягодах черешні дуже малий, то для людей з надлишковою вагою шкоди від черешні теж не буде, навпаки: черешня добре очищає кишківник і не накопичує жири. Більше того, черешню рекомендують їсти для покращення процесу схуднення, а якщо вживати по 120 грам черешні в день, то вагу організму можна знизити на 14 відсотків.

chereshnya