Ячмінна кава: користь та шкода

Photo of author

By Марина Павелець

yaczminna-kava

Кава – смачний та запашний напій без якого більшість населення нашої планети не уявляють свого ранку, а деякі навіть життя. Кава ввійшла в наше життя і стала невід`ємною часткою нашої культури.

Однак, всі знають про те, що надмірне споживання кофеїну негативно впливає на стан нервової та серцево-судинної систем. І мало хто знає, що є чудова альтернатива – ячмінна кава, споживання якої покращить стан вашого організму.

Користь ячмінної кави важко переоцінити, вона містить в своєму складі половину таблиці Менделеєва та позитивно впливає на стан нервової та травної системи. А ще невід`ємний елемент будь-якої дієти для зниження ваги.

Властивості ячмінної кави:

1. Завдяки великому вмісту вуглеводів і білка, він здатний швидко відновити сили після важкої роботи.

2. Має заспокійливу дію, тому рекомендується при нервових розладах.

3. Клітковина, з якої здебільшого складається злак, очищає кишечник від шкідливих речовин і шлаків.

4. Бета-глюкан ячменю відновлюють мікрофлору шлунково-кишкового тракту і приносять користь при лікуванні цілого ряду захворювань травної системи.

5. Стабілізується рівень глюкози в крові, тому напій нешкідливий при діабеті. Сприяє зниженню надлишкової ваги.

6. Покращує стан серцево-судинної системи, завдяки входить до його складу магнію і калію, а також вітамінів Е і D.

7. Активізує синтез колагену, що благотворно позначається на зовнішньому вигляді шкіри, нігтьових пластин і волосся.

. .

. .

Протипокази вживання ячмінної кави:

Протипоказів до вживання ячмінної кави невиявлено, однак може бути індивідуальна несумісність, тому потрібно поспостерігати за реакцією організму після вживання цього продукту.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Як приготувати ячмінну каву?

Потрібно взяти довільну кількість зерен ячменю і прожарити на сковороді. Потрібно слідкувати, щоб нічого не пригоріло. Далі засипати обжарені зерна в кавомолку і перемолоти їх. Заварювати в турці ячмінну каву потрібно з розрахунку 1 чайна ложка на 150 мл води. Після приготування – дати настоятися кілька хвилин. До ячмінної кави можна додавати цикорій, мед та молоко за смаком.

Смак ячмінної кави

На смак ячмінна кава найбільше нагадує капучіно, особливо, якщо готувати напій на гарячому молоці. При заварюванні утворює густу і високу пінку, аромат має тонкий, хлібний. Якщо в складі є цикорій, то запах збагачується кавовими нотками, якщо використаний чистий ячмінь, то не варто очікувати від нього знайомого аромату свіжомелених кавових зерен.

. .


. .

Мікроелементи: користь Кремнію для нашого організму

Кальцій: користь та шкода для нашого організму