Лютий: правила харчування

Photo of author

By Марина Павелець

liuryi

По-перше, лютий – найкоротший місяць у році, значить, офіційно зима скоро закінчиться. По-друге, ми поступово починаємо відчувати, що день стає довшим, і це не може не радувати.

Проте, всі наші сили і ресурси вже вичерпуються. Тепер нам потрібно відкрити друге дихання. І робити це ми будемо за допомогою вже відомих нам способів: здорового сну, прогулянок на свіжому повітрі, ранкової зарядки і, звичайно, здорового й корисного харчування.

Наша імунна система суттєво перенапружилася і вимагає підзарядки. Ось-ось почнеться черовий виток інфекційних захворювань і нам потрібні сили, щоб їм протистояти. Тому, терміново посилюємо свій імунітет (збалансованим раціоном та загартовуванням) і заповнюємо дефіцит вітаміну С. У лютому, як і в січні, наш організм потребує тепла, тому намагайтеся харчуватися більше гарячою їжею.

Через брак вітамінів, мікроелементів і сонячного світла висока ймовірність прогресування депресивних настроїв, тому не можна упускати можливість, особливо в сонячні дні, прогулятися на свіжому повітрі.

Ми повинні забезпечити своє тіло всіма необхідними для нього речовинами. Взимку це робити не так вже й просто. Але є продукти, які допоможуть нам у зміцненні організму в цей час року і дозволять нам з радістю зустріти весну.

Родзинки

Корисні властивості цього продукту відомі з давніх-давен. У давнину сушений виноград використовували для зміцнення нервової системи і в якості заспокійливого засобу.

Сьогодні лікарі рекомендують вживати родзинки при серцевих захворюваннях, анемії, порушеннях діяльності печінки і нирок, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, гіпертонії, запаленні органів дихальної системи. Родзинки допомагають в боротьбі з лихоманкою, слабкістю, сприяють зміцненню ясен і зубів.

Родзинки зберігають практично всі корисні властивості винограду. А це близько 80% вітамінів і 100% різних мікроелементів. До його складу входять залізо, бор, магній, вітаміни групи В, харчові волокна, винна і олеїнова кислоти.

Однак родзинки рекомендовані не всім. Через високий рівень вмісту цукру (близько 80%) їх не рекомендується вживати при ожирінні, цукровому діабеті, серцевій недостатності, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.

Яблука Симиренка

Всі зелені яблука містять велику кількість корисних речовин. Яблука Симиренка, в свою чергу, відрізняються від інших зелених сортів високим рівнем насиченості вітамінами, мікроелементами і клітковиною.

До складу цих яблук входять антиоксиданти, пектин, яблучна і винна кислоти, калій, залізо, магній, вітаміни А, Е, К, С, РР, Н і вітаміни групи В.

Яблука Симиренка вживають для поліпшення травлення, лікування гастриту і виразки шлунка. Залізо, що входить до складу яблук, сприяє збільшенню кількості червоних кров’яних тілець, тому їх рекомендують людям зі зниженим гемоглобіном.

Два яблука в день знизять рівень холестерину в крові і підвищать імунітет.

Перепелині яйця

Перепелині яйця – продукт смачний і поживний. У порівнянні з курячими яйцями в них міститься більша кількість біологічно активних речовин і вітамінів. Вміст білка в перепелиному і курячому яйці приблизно однакове. У перепелиному – 12%, в курячому – 11%. Але, на відміну від курячого, перепелине яйце містить величезну кількість вітамінів А, В1, В2 і В12 До його складу також входять магній, фосфор, калій, марганець і залізо. Слід зауважити, що в перепелиному яйці міститься менша кількість холестерину, ніж в курячому.

Перепелині яйця є прекрасною заміною м’ясу в вегетаріанському меню. Вони також рекомендуються при великих фізичних навантаженнях і дієтичному харчуванні, тому що при низькій калорійності поєднують в собі безліч вітамінів і мінеральних кислот.

Регулярне вживання яєць полегшує перебіг неврозів, бронхіальної астми. Вживання яєць в помірній кількості рекомендується людям із захворюваннями серця.

Дітям рекомендується з’їдати від 1 до 3 яєць в день. Дорослим 4-5 яєць в день.

Фісташки

Незважаючи на те, що фісташки дуже калорійні, вони містять в собі безліч корисних для людини мікроелементів (мідь, марганець, фосфор, калій, магній) і вітамінів (Е, В6).

Фісташки містять більше 50% жиру. До їх складу також входять білки і вуглеводи. Велика кількість калорій забезпечує високу поживну цінність продукту. Завдяки поживній цінності фісташки рекомендують до вживання при виснаженні організму.

Вітамін Е, що міститься в фісташках у великій кількості, відомий як природний антиоксидант, що володіє омолоджуючим ефектом.

Фісташки багаті білками, не містять холестерину і шкідливих жирів, тому служать замінником деяких продуктів для вегетаріанців і людей, охочих позбавитися від зайвих кілограмів.

Фісташки знімають втому, додають бадьорості, позитивно впливають на роботу мозку, серцево-судинну систему, допомагають при прискореному серцебитті.

Фініки

Фініки – дуже древній і широко поширений сьогодні продукт харчування. Великої популярності набули сухі плоди фініків, які вважаються одними з найбільш корисних сухофруктів, тому що містять всі необхідні для людини вітаміни і мінеральні речовини.

До складу фініків також входять жири, величезна кількість мінералів (мідь, залізо, магній, кобальт, фосфор, цинк та ін.), Різні амінокислоти, вітаміни (А, С, В1, В2). Завдяки фтору фініки захищають зуби від карієсу, харчові волокна і селен знижують ризик деяких ракових захворювань і зміцнюють імунітет, вітаміни покращують стан волосся і шкіри, допомагають запобігти захворюванням печінки і проблемам із зором.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Імбир

Імбир – трав’яниста рослина, оброблені коріння якої використовуються як прянощі і лікарський засіб. Імбир можна використовувати для приготування практично всіх страв, з нього можна робити чай і просто вживати в чистому вигляді. Свіжий імбир відрізняється більш сильним ароматом, сухий, в свою чергу, більш гострим смаком.

Імбир вважається дуже корисним продуктом. До його складу входять: магній, фосфор, кремній, калій, залізо, марганець, нікотинова, олеїнова і лінолева кислоти, вітамін С, аспарагін, холін, такі важливі амінокислоти, як лейцин, треонін, фенілаланін і ін.

Імбир використовують для покращення травлення, стимулювання роботи шлунка і кишечника, підвищення апетиту, зміцнення пам’яті, зняття головного болю, виведення токсинів з організму, а також при ударах, кашлі, радикуліті, розладах статевої системи.

Гречка

Гречка багата мінеральними речовинами. До її складу входять: йод, залізо, фосфор, мідь. У гречці багато вітамінів Е, РР і вітамінів групи В. Поліненасичені жири, що входять до складу гречки, позитивно впливають на обмін речовин і сприяють зниженню рівня холестерину в крові.

Білки в гречці містять величезну кількість необхідних організму амінокислот, завдяки чому гречана крупа вважається цінним харчовим продуктом, подібним за складом з м’ясом.

Незважаючи на відносно високу калорійність, гречка – це дієтичний продукт, регулярне вживання якого сприяє зниженню ваги завдяки її позитивному впливу на обмін речовин.

Броколі

Капусту броколі відносять до підвидів цвітної капусти. Це теж однорічна рослина, і в їжу використовують ті ж частини, однак капуста броколі містить набагато більше вітаминів – А, Е, С, групи В, РР; мінералів – кальцій, калій, заліза, фосфора, натрію, магнію, марганцю, міді, йоду, бору, хрому. Також в ній є каротин, якого немає в кольоровій капусті.

Дуже багато в броколі вітаміну С, тому вона відрізняється вираженими антиоксидантними властивостями.

Фізіологічно активні речовини, які містяться в броколі, чинять позитивний вплив на центральну нервову і серцево-судинну систему людини. Хто страждає серцевими та нервовими розладами, тим необхідно вводити в раціон броколі в свіжому або пареному вигляді.