Відновлення шкіри після зими

Photo of author

By Марина Павелець

doglyadshkyra

За довгу зиму ми втомлюємося від холоду і снігу, тому весняне пробудження природи зустрічаємо з захопленням. Як приємно змінити важкий зимовий одяг на легке пальто, підставити першому весняному сонечку своє обличчя. Але не все, що подобається нам сприятливо впливає на нашу шкіру. Після зими її захисний шар стоншується, вона виглядає сірою і тьмяною. Суха шкіра стає шорсткою, жирна – запалюється. Робляться більш помітними зморшки, проступають веснянки, з’являються вугрі. Активне сонце тільки посилює ці проблеми.

Проблеми зі шкірою після зими

Взимку шкіра обличчя сильно піддається зовнішнім факторам, що характеризуються різкими перепадами температур, впливом вітру і ультрафіолету, стресами, викликаними нестачею сонячних днів

  • Хоча невеликий мороз, покращує мікроциркуляцію крові, є для шкіри загартовуючим фактором, тривала дія холоду все ж негативно впливає на стан шкіри. Організм виробляє особливі білки, що підвищують її чутливість. Відповіддю імунної системи є потовщення шарів шкіри – вони стають більш грубими і пухкими. Залози виділяють більше шкірного жиру, що спричиняє жирний блиск.
  • Вітер не найкращим чином діє на шкіру в будь-яку пору року, але взимку він особливо небезпечний. Обвітрена крижаним повітрям вона легко піддається обмороженню. Крім того, під впливом вітру збільшується випаровування з поверхні – шкіра стає тонкою і стає більш чутливою. Піщинки і інші дрібні частинки, які потрапляють на неї, викликають мікротріщини. В результаті обличчя червоніє і лущиться.
  • З потом шкіра виділяє з організму токсини – шкідливі продукти метаболізму. Одночасно відбувається її зволоження. Тривале знаходження на морозному повітрі призводить до утворення мікрокристалів льоду, травмуючих верхній шар шкіри, а надто сухе повітря в опалювальному приміщенні – до зайвого випаровування вологи з її поверхні. Зниження рівня вологості – це сигнал до посилення роботи сальних залоз і збільшення товщини рогового шару.
  • Різкі і часті перепади температур можуть привести до утворення судинної сіточки, викликаної порушенням вироблення колагену і зниженням синтезу жиру. Шкіра стає менш еластичною і пружною, в ній починаються запальні процеси.
.

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

Правила догляду за шкірою весною

Для догляду за шкірою весною потрібно підійти комплексно, а саме почати з корекції режиму сну, харчування та підбору правильного догляду за шкірою.

Здоровий сон

Необхідно почати з нормалізації сну, який повинен тривати не менше 7 – 8 годин на добу. Здоровий сон допомагає організму відновитися від насиченого дня, знизити рівень гормонів стресу та покращити самопочуття, що позитивно вплине на стан вашого обличчя зранку і ви забудете про чорні “мішки” під очима.

Водний режим

Обовязковим компонентом догляду за шкірою є вживання протягом доби необхідної кількості води, яку ви самі можете розрахувати скориставшись простою формулою на 1 кг маси тіла припадає 20 – 40 мл чистої води, залежно від погоди, віку, статі, активності способу життя та супутніх захворювань ( при хворобах нирок чи серця зменшення кількості, а при діареї чи цукровому діабеті – збільшення). Однак потрібно памятати, що більшу частину води необхідно спожити в першій половині дня, щоб зранку не було набряків обличчя.

Раціональне харчування для шкіри

  • Вітамін А – стимулює ділення клітин сполучної тканини – фібробластів, які виробляють білки шкіри, колаген та еластин, від яких залежить її пружність. Проявом дефіциту вітаміну А є лущення, запалення і тріщини в куточках губ, на крилах носа, вухах, носогубні складки, поява «гусячих лапок» біля очей, вугрі – все це підказує, що пора заповнити запаси одного з головних вітамінів-антиоксидантів. Вітамін А міститься в таких продуктах: морква, молоко, зелений горошок, броколі, абрикоси, гарбуз.
  • Вітамін Е (токоферол) – прискорює процеси відновлення в епідермісі і покращує кровопостачання, швидко і м’яко виводить токсини із зайвою рідиною. Запобігає появі набряклості. Дефіцит вітаміну Е проявляється блідістю і різким підвищенням чутливості шкіри, а також втратою еластичності і появою ранніх зморшок.Його можна знайти в таких продуктах: броколі, мигдалі, шпинаті, авокадо, лісових горіхах, грецьких горіхах, ківі, гарбузі, спаржі, оливковій олії.
  • Вітаміни групи В – ця «дружня команда» активізує процес відновлення шкіри за рахунок того, що бере участь в обмінних процесах жирів, вуглеводів і білків. Якщо шкіра покривається рожевими плямами і стає бурого відтінку, втрачає свою еластичність – це симптоми нестачі вітаміну В3. Хвороблива сухість, лущення, тріщини в куточках рота можуть свідчити про дефіцит вітаміну В2. Для поповнення запасів вітамінів групи В потрібно вживати наступні продукти: м’ясо, горіхи, злаки, дріжджі, гриби, молоко, печінка, яєчний жовток.
  • Для запобігання глибоких зморшок необхідно в терміновому порядку відновити рівень вітаміну С у вашому раціоні, причому тільки «живого» вітаміну С, тому ніяких консервованих овочів і фруктів і пакетованих соків – тільки свіжовичавлені. Також через дефіцит вітаміну С на шкірі утворюються судинні зірочки. Продукти з високим вмістом вітаміну С: цитрусові, помідори, кавун, зелений горошок, смородина, білокачанна капуста, шипшина.
  • Уникнути в’ялості шкіри допоможе вітамін Н (біотин). Його можна знайти в горіхах, яєчному жовтку, молоці, печінці і пивних дріжджах.
  • Якщо шкіра легко ранится, тріскається і ранки важко гояться – вам бракує білка. Цей самий білок, як і амінокислоти, необхідні для відновлення клітин шкіри, можна поповнити, включивши в раціон свіжу рибу, індичку, курку, домашній і соєвий сир – тофу.

Правильно підібраний догляд за шкірою

Весняний період, як і будь-який інший сезон вимагає від нас регулярного і правильного догляду за шкірою. Сам процес складається з 4 етапів: очищення, зволоження, живлення та захист.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.