Як правильно виходити із посту

Photo of author

postpist

Правильно вийти з посту – значить забезпечити своєму організму плавне входження в новий режим харчування. Поквапитися і навантажити свій шлунково-кишковий тракт їжею, від якої ферментна система організму вже відвикла – значить заробити в кращому випадку діарею. Тому давайте виходити з посту правильно!

Про вихід з посту говорять і пишуть лікарі, дієтологи і служителі Церкви, і всі вони сходяться в одному: при всьому бажанні наїстися смакотою, не варто забувати про почуття міри. Повернення до звичайного раціону має бути поступовим, максимально повільним і вдумливим. Адже досить тривала «дієта» на рослинно-вуглеводній їжі виробляє зміни в фізіології шлунково-кишкового тракту: організм виробляє тільки ті ферменти, які розщеплюють крохмаль, клітковину, цукор, рослинний білок і жир. Для того щоб шлунково-кишковий тракт почав виробляти більше ферментів, що відповідають за розщеплення м’яса і тваринних жирів, потрібен час.

Якщо ми різко міняємо меню, реагувати, в першу чергу, буде наша травна система і органи виділення. Можуть спостерігатися зриви в роботі печінки, підшлункової залози, загостряться хронічні захворювання. Найменшим проявом реакції організму на “незвичну” їжу може стати шкірний висип. Однак наслідки можуть бути і важкими, аж до реанімації, коли з’являється гострий панкреатит (запалення підшлункової залози) або загострення жовчнокам’яної хвороби.

Перехід до повноцінного харчування повинен бути плавним. Для того, щоб звична їжа не нашкодила організму, почніть готуватися мінімум за сім днів. В ідеалі з моменту виходу з посту до звичного харчування повинно пройти 12 днів.

Основні правила виходу з посту

  • У перші дні після посту дуже важливо не переїдати. Порції повинні бути невеликими, вставати з-за столу слід з невеликим відчуттям голоду. У раціоні як і раніше повинні переважати продукти рослинного походження – фрукти, овочі та злакові продукти, бажано у відварному або запеченому вигляді.
  • Поступово і в невеликих кількостях потрібно додавати білкову їжу. Важливо, щоб білок був високої якості і добре засвоювався. У перші дні потрібно бути особливо акуратними. Можна поступово додавати до пісної їжі каші, молочні супи і яйця. Почніть вихід з посту з кисломолочних продуктів. Сир, йогурти, кефір допоможуть підготувати організм до звичної їжі.

    На четвертий день починайте вводити в свій раціон м’ясні страви. Але це не має бути прожарений стейк або соковитий шашлик. Краще приготуйте парові котлетки, нежирне філе курки або індички. Через пару днів можна починати їсти тушковане м’ясо. Однак страва не повинна бути жирною. На гарнір до м’яса краще подавати овочі або крупи. А ось бобові та гриби – занадто важка їжа.

    Яйця також вважатися важкою їжею. Два в день – максимум, що ви можете собі дозволити.

  • Додавайте в кашу мелене насіння льону (1 столова ложка на порцію) – в них містяться цінні омега-3 жирні кислоти, які мають протизапальну і відновлюючу дії.
  • Пийте багато чистої води, напоїв з цикорію (вони покращують роботу підшлункової залози), трав’яних чаїв, компотів з кураги, обліпихи, чорниці і т.д.
  • Не варто налягати на майонез, кетчуп і соуси, що містять велику кількість тваринних жирів.
  • Уникайте по можливості свіжої випічки. При холециститі вона взагалі протипоказана. Зате всім можна їсти сирну паску: смачно і не важко для травлення. Тістечка і торти з кремом, кондитерські вироби з листкового або дріжджового тіста стимулюють в кишечнику процес бродіння – з’являється відчуття тяжкості, здувається живіт.
  • Алкоголь після посту допускається тільки разом з їжею, при цьому норма повинна бути в 2-3 рази менше по відношенню до звичайної. Оптимальне дозування – 2 мл на кг ваги для жінок і 3 мл на кг ваги для чоловіків. Найкраще підійдуть сухі червоні або білі вина, які стимулюють травлення і допомагають перетравлювати продукти тваринного походження.

. .

Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків