Корисні продукти для здорових суглобів

Photo of author

By samoylovych

produkti_vid_bolyu_v_suglobah_1

Захворювання суглобів зараз набувають все більшого поширення. Запалення, скутість рухів і біль відчутно знижують наше самопочуття, а хронічне запалення суглоба може призвести до складніших захворювань.

На жаль, на сьогоднішній день немає радикального способу лікування ревматичних захворювань, тому необхідно підтримувати себе, вести активний спосіб життя, а також дотримуватися певної дієти, яка повинна містити в достатній кількості, як вітаміни, так і білкову їжу. Отже, сьогодні ми з Вами поговоримо про продукти, які допоможуть при болю в суглобах.

Капуста броколі

Вона багата бета-каротином, вітаміном С, фолатами, залізом, калієм. Важливо: якщо вже й відварювати броколі, то робити це зовсім злегка, а краще взагалі їсти її в сирому вигляді 2-3 рази на тиждень.

Морква

Теж ще один овоч з великим вмістом вітамінів (насамперед, бета-каротину). Морква повинна бути в меню щодня. Її можна їсти і сирою, але не зашкодить і варена морквина.

Зелень

Петрушка, кріп, кінза, зелена цибуля і т.д. В зелені багато кальцію, фолієвої кислоти, заліза, вітаміну С. Єдине обмеження стосується шпинату і його близького родича щавлю: при подагрі, наприклад, від них краще відмовитися. Рештою зелені потрібно приправляти страви кожен день.

Селера

Селера – багате джерело калію, та ще й з відмінними протизапальними властивостями. Корисний як коренеплід, так і зелень. Їсти потрібно неодмінно в сирому вигляді тричі на тиждень.

Банани

Вони теж допоможуть ліквідувати дефіцит калію. Якщо немає проблем із зайвою вагою (все-таки банан досить калорійний фрукт), можна їсти по банану щодня, або не рідше трьох разів на тиждень. Це ті солодощі, які хворі артритом можуть собі дозволити не тільки із задоволенням, але і з користю.

Імбир

Він має потужну протизапальну дію. І калію в ньому теж дуже багато. Тому приправляти страви імбиром можна і потрібно. В цілому в тиждень треба з’їдати 10 см кореня імбиру: заодно зміцните імунітет в період застуд.

Поговоримо також про найкорисніші страви при хворих суглобах

Холодець.

Холодець, желе на основі м’яких хрящів тварин і риб дуже корисні для відновлення сполучної тканини в наших суглобах. Фактично – це найдоступніше джерело глікозаміногліканів, так званих “цеглинок” нашої сполучної тканини і суглобової рідини.

Супи

При хворобах суглобів не можна використовувати для приготування супів жирний і насичений екстрактивними речовинами бульйон. Тому краще вегетаріанські, на овочевому або грибному бульйоні, а також молочні, рибні, фруктові або круп’яні супи. І головне – не рідше двох разів на тиждень.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Риба

Жирні сорти риби – лососеві, палтус, тріска, свіжий оселедець – містять поліненасичені жирні кислоти групи омега-3, які буквально “змащують” хворі суглоби, здійснюючи протизапальний і регенеруючий ефект. Хворим на ревматоїдний артрит корисно влаштовувати рибний день 2-3 рази в тиждень. Після пари місяців рибної дієти Ви неодмінно помітите, що стан і рухливість суглобів покращився. Важливо – риба повинна бути не консервована і не солона.

Салати

Салати зі свіжих овочів або вінегрет. Заправляємо виключно рослинною олією, ніяких майонезів!

Каші

Готуйте каші з будь-яких круп, крім бобових. Каші можна варити на молоці або на воді, їсти з ложечкою вершкового масла або подавати як гарнір. Дуже корисний несолоний дикий (нешліфований) рис.

Від чого потрібно відмовитися

Від солодкого. “Швидкі” вуглеводи, особливо випічка і чистий цукор, потрібно строго обмежувати.

Від солі. Страви краще взагалі не солити, замінюючи сіль прянощами і приправами – лавровим листом, кропом, петрушкою, корицею, гвоздикою.

Від смаженого. При хворих суглобах краще готувати їжу на пару або відварювати.

Від важких жирів. Вони містяться в печінці, язику, інших субпродуктах. Небажано також вживати в їжу жирні сорти птиці (качка, гусак) і м’яса (свинина, баранина). Не варто їсти м’ясо молодих тварин – курчат, телятину.

Від бобових. Горох, квасоля, сочевиця – вони перешкоджають виведенню сечової кислоти з організму і «засмічують» суглоби.

Від винограду і виноградного соку. В ньому міститься занадто багато цукру, що шкодить суглобам.

Захворювання суглобів серйозно впливає на фізичний стан людини, саме тому важливо вчасно вживати необхідних заходів для лікування, а також дотримуватися всіх перерахованих рекомендації для профілактики захворювання суглобів. Здоровий спосіб життя, що включає в себе правильне харчування, і адекватні Вашому фізичному стану навантаження допоможуть Вам в цьому.

Ось такі рекомендації щодо того, які продукти потрібно вживати при хворих суглобах Ви отримали. Користуйтесь ними та бережіть своє здоров’я.