Про пальмову олію

Photo of author

By samoylovych

Сьогодні ми з Вами поговоримо про користь та шкоду пальмової олії, адже у багатьох людей виникає багато протиріч, коли коли вони чують словосполучення “пальмова олія”. Занотовуйте та користуйтеся корисними порадами.

palmova-oliya

Багато хто вважає, що вживання пальмової олії може завдати шкоди здоров’ю, але це не зовсім так. Ми постараємося розібратися, в чому ж полягають основні шкода і користь даного продукту.

Виробництво пальмової олії

Сьогодні основним виробником і постачальником пальмової олії на світовий ринок є Малайзія. Щорічно в цій країні виробляється більше 17 мільярдів літрів продуктів з плодів олійних пальм. Обсяги промислу вражають, якщо врахувати, що для отримання однієї тонни цього рослинного жиру потрібно переробити понад п’ять тонн плодів.

Спочатку «пучки» пальмових горіхів, які ростуть на висоті декількох десятків метрів, вручну знімають ножами на дуже довгих палицях. Кожен такий пучок покритий гострими шипами і важить близько 30 кілограм. Потім пучки відправляють на виробництво і обробляють: стерилізують парою, очищають від оболонок, тиснуть пресом – отримують червону пальмову олію.

palmova-oliya-2

Користь пальмової олії

Насичений колір пальмової олії пояснюється високим вмістом натурального каротину, що міститься в деревних волокнах плода, в ньому зберігається велика частина корисних речовин: токофероли, токотрієноли, кофермент Q10, вітаміни E і A. Як і будь-яка інша олія рослинного походження, вона не містить холестерин.

Пальмова олія стійка до утворення транс-жирів при нагріванні, і навіть раніше вона використовувалося в кондитерському виробництві, але в малих масштабах. Секрет популярності пальмової олії в наш час простий: вона не впливає на смак продуктів, тому що не має смаку і запаху, а її виробництво економічно вигідне – олійні пальми дають два врожаї на рік без особливого догляду. Сьогодні пальмову олію використовують для приготування спеціальних кулінарних жирів, які широко застосовуються в кондитерському виробництві як замінники молочного жиру і еквіваленти какао-олії.

Детальніше про Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

. .

Шкода пальмової олії

Головним аргументом щодо шкоди пальмової олії, вважається високий відсоток вмісту насичених жирів, які призводять до розвитку серцево-судинних захворювань. Максимальна денна порція пальмової олії – 80 грам, але це за умови, що Ви не їли інші продукти, що містять жирні кислоти: вершки, м’ясо, яйця, шоколад і сало.

Використання в хімічній промисловості

85% малайзійської пальмової олії застосовується в харчовій промисловості, і лише 15% припадає на хімічну. Пальмову олію використовують для виробництва мила, шампунів, косметики, мастильних матеріалів і навіть біопалива. Багато відомих косметичних компаній додають пальмову олію в креми для догляду за сухою шкірою обличчя і в лосьйони для тіла.