Як правильно пити воду в спеку?

Photo of author

By Марина Павелець

pitvoda

Літня спека – випробування для багатьох і, особливо, для людей з хронічними захворюваннями. Нестача води в організмі впливає на наше щоденне самопочуття і здоров’я в цілому. Зневоднення може проявитися в головних болях, м’язових спазмах, втомі і млявості, втраті працездатності та дратівливості. Внаслідок зневоднення кров згущується, підвищується навантаження на судини і ймовірність утворення тромбів. У спеку дуже часті випадки серцевої недостатності, інфаркту та інсульту.

Скільки води потрібно щоденно

Денна норма води для кожної людини буде абсолютно різною. Розрахувати її можна за простою формулою, помноживши вагу свого тіла на 0,04 (40 мл води на 1 кг ваги). Саме стільки рідини має надходити в організм щодня. У літній період ця норма може збільшуватися, оскільки певну частину вологи ми втрачаємо в формі поту. Перебуваючи тривалий час на сонці, або виконуючи важку фізичну роботу в умовах високої температури, просто необхідно заповнювати дефіцит води в організмі.

Коли потрібно вживати воду

Основну частину рідини потрібно вживати в найбільш холодний час доби (ввечері, вночі і вранці). Так твій організм зможе запасти вологу в тканинах. З 8 до 12 годин і з 16 до 20 годин пити потрібно невеликими порціями в 1-2 ковтки, коли дуже захочеться, але не частіше, ніж раз в півгодини. З 12 до 16 рідини вживати бажано якомога менше.

Яку воду пити

  • Підсолена вода. Більше 60% нашого тіла – це вода. А точніше, сольовий розчин. Цей розчин – реакційне середовище, де протікають всі біохімічні процеси, завдяки яким ми живемо. У спеку наш організм намагається підтримувати нормальну температуру організму шляхом випаровування поту з поверхні шкіри, завдяки чому наше тіло охолоджується. Одночасно з цим, організм намагається стабілізувати водно-сольовий баланс.

    До того ж, коли ми потіємо, з нашого організму йдуть і важливі солі. Організм здатний регулювати втрати натрію і хлору, а ось калію – немає. Значна втрата калію викликає проблеми серцево-судинної системи, судоми і непритомність.

    Тому багато медики рекомендують пити в спеку саме підсолену воду. Краще брати морську сіль: вона містить більше необхідних елементів. На 1 л води додавайте не більше ¼ ч.л. солі. Пам’ятайте: вода повинна бути не солоною, а тільки підсоленою.

  • Мінеральна вода також відмінно заповнює втрату важливих солей. Вибирайте воду, що містить іони натрію, хлору, калію, магнію, кальцію, сульфати та ін. Зі ступенем мінералізації не більше 2,5-3%.
  • Вода з лимоном. У спекотну погоду, коли організм втрачає вологу, наша кров згущується – виникає ризик утворення тромбів. Розрідити кров і запобігти утворенню тромбів здатна вода, підкисленою лимонним соком.

Яка повинна бути температура води

І хоча в літню спеку хочеться вгамувати спрагу прохолодною водою, але робити це не рекомендується. У цей час наші судини розширені. Коли ми випиваємо холодну воду, виникає різкий перепад температур і може статися спазм судин. Це може привести до інсульту або приступу стенокардії. Пийте воду кімнатної температури.