Проста дієта може допомогти при аутизмі
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Проста дієта може допомогти при аутизмі

autizm.jpg (33.08 Kb)Біохімік Кетрін Рід (Katherine Reid) з Сан-Франциско виявила засіб, який в деяких випадках дозволяє звести до мінімуму симптоми аутизму у дітей - дієти, що виключає глутамат натрію, повідомляє Fox News. Її висновки ґрунтуються на аналізі нейробіологічних досліджень і власному досвіді: її дочки у віці двох років поставили діагноз «аутизм»; зараз їй сім років, і, за словами вченого, прояви захворювання повністю зникли».
Так як в даний час Управлінням по продуктах і ліках США (FDA) схвалено лише один медикамент (рисперидон та його аналоги) для лікування розладів аутистичного спектру, багато батьків аутичних дітей звертаються до альтернативної медицини, використовуючи гомеопатичні препарати, пробіотики, різні дієти без клейковини (глютену), лактози і казеїну в надії, що це матиме позитивний вплив на стан дитини.

Дієта, про яку веде мову доктор наук Рід, відрізняється від тих, що були відомі досі. На її думку, з харчування аутичної дитини необхідно виключити всього одна хімічна сполуку - харчову добавку, підсилювач смаку та аромату (глутамат натрію (інші назви - Е 621, Е 631, гідролізований рослинний білок). «В організмі присутні рецептори глутамату, який збудливо діє на нервові клітини, і він необхідний, але лише в певній кількості, - сказала Рід.
- Багато хто порушення розвитку нервової системи, такі як аутизм, потенційно можуть бути пов'язані з дисбалансом споживання глутамату». За її словами, 95 % оброблених продуктів харчування містять глутамат натрію, однак виробники мають право не вказувати його наявність, якщо його вміст не перевищує певний рівень.

Хоча на даний момент немає даних, що науково підтверджують теорію Рід (глутаматная гіпотеза аутизму, тим не менш, вже існує), біохімік вважає повернення в норму стан своєї семирічної доньки Брук наочним свідченням вірності цієї ідеї. Коли дівчинці було два роки, Кетрін і її чоловік, клітинний біолог, почали помічати у неї ознаки аутизму: дикі істерики, що тривали протягом кількох годин поспіль, стереотипна поведінка, труднощі у спілкуванні та навчанні, а також проблеми з роботою кишечника. Обстеження показало, що у дитини середня ступінь тяжкості аутизму. «Вона жила в своєму власному світі, - поділилася мати Брук. - Її дії були повторюваними, вона виявляла ознаки неврозу нав'язливих станів і почала істерично кричати, якщо я вела її додому по іншій дорозі, ніж зазвичай».

Рід пішла з роботи і почала вивчати різні дієти, рекомендовані для дітей з аутизмом, в першу чергу, вона виключила з харчування дитини продукти, що містять глютен і лактозу, потім стала додавати в її раціон магній, вітамін D, риб'ячий жир і комплекс вітамінів групи В, і всі ці підходи допомагали, але зовсім трохи. Пізніше вона натрапила на статтю про вплив глутамату на організм людини, в якій зазначалося, що, хоча це з'єднання необхідно для передачі імпульсів між нейронами і клітинами інших тканин і задіяно в когнітивних процесах мозку, його надлишок може викликати різні неврологічні порушення. Тому Рід виключила з харчування дівчинки продукти, що містять глутамат натрію, і, за її словами, «симптоми аутизму у неї повністю зникли». Поступово дитина стала більш соціально адаптованими, у неї повністю зникла стереотипна поведінка і покращилася координація.


. .. .

Сенфорд Ньюмарк (Sanford Newmark), лікар з Osher Center for Integrative Medicine Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, який спеціалізується на лікуванні дітей з аутизмом, зазначив, що поки не існує науково обґрунтованих підтверджень цієї теорії. Тим не менш, він готовий її перевірити, так як бачив позитивні результати застосування дієти без клейковини і казеїну.

«Є багато всього, що ми не знаємо про аутизм, - зазначив він. - Але робота кишечника і мозку тісно пов'язані, і часто буває так, що позбавивши дитину від шлунково-кишкових проблем з допомогою дієти, можна поліпшити її загальний стан. Немає ніякої шкоди в спробі перейти на дієту, вільну від глутамату натрію - якщо ви будете їсти фрукти, овочі, м'ясо, боби і цільні зерна і виключите перероблені продукти харчування, то це буде більш здоровою дієтою». «Ми повинні бути відкриті до нових підходів в лікуванні аутизму», - також вважає психіатр і фахівець в області неврології аутизму Антоніо Хардан (Antonio Hardan) з дитячої лікарні при Стенфордському університеті.

Після того, як Рід побачила результати переходу на вільну від глутамату дієту у своєї дочки, вона заснувала некомерційну організацію Unblind My Mind, що вивчає дію продуктів харчування на мозок. За її словами, у 74 з 75 дітей, з якими вона займалася в рамках цієї організації, було відзначено значне поліпшення стану.


. .. .
Не забудьте підписатися на Наш канал: