Як змінюється фармацевтичний ринок у 2019 році

Photo of author

By fersht

Тема ліків в Україні дуже важлива, адже саме зараз суспільство переживає одразу кілька болючих процесів – зниження рівня життя, медичну реформу та появу на ринку “фарми” нових гравців, наприклад, таких як персоналізована фармація.

Вітчизняні виробники піднялися на кризі

liky-1

Нікого не дивує зараз, що важка економічна криза п’ятирічної давнини відчувається досі, адже країна опинилася у критичній ситуації. Цікаво, що фармацевтичний ринок отримав нову наснагу в плані зростання попиту та обсягів продаж саме вітчизняних ліків. Все просто – українські компанії запропонували людям дешеві аналоги коштовних європейських пігулок та ін’єкцій, випускаючи тони препаратів та насичуючи ринок. Звісно, покупці роюлять вибір на користь більш дешевої продукції, тому за деякий час очікується, що з українського ринку зникнуть деякі непопулярні імпортні ліки.

Така цілеспрямована тактика дала плоди сьогодні переважна більшість покупців в аптеках цікавляться дешевими таблетками виробництва “Дарниці” чи “Здоров’я”, ніж їхніх імпортних братів-близнюків із утричі вищими цінами.

Персональне приготування ліків – дивина

liky-2

Мало хто розуміється на ліках взагалі, окрім спеців, що навчалися у фармацевтичному коледжі. А ще більше людей тямлять у можливостях, які надає їм напрямок персоналізованої фармації – приготування ліків у дозуванні, що підібране пацієнту особисто.

“Персоналізована фармація для нашого ринку ще досі є незвичною новинкою. Все-таки українці звикли до стандартів у приготуванні ліків та в питаннях приготування ін’єкцій найбільше покладається на персонал у лікарнях, ніж на більш розумні варіанти. Наприклад, зараз замовити індивідуальні препарати для лікування раку у Хемотеці. Якщо більше людей будуть знати про таку можливість, то ми піднімемо фармацевтику на новий рівень,” – упевнені спеціалісти лабораторії.

Гомеопатія зайняла третину українського ринку

liky-3

Найдивніша тенденція останніх років – це зростання продажів гомеопатичних препаратів, що не може не стривожити експертів. Адже гомеопатія не має доказаного лікувального ефекту, часто не містить взагалі заявлених в складі речовин, а також не має реєстрації в країнах Європи та США.

Та маркетингова стратегія корпорацій, що випускають гомеопатичні препарати, передбачає просування і “білими”, і “сірими” методами, і навіть прямі грошові виплати лікарям за призначення “правильних” препаратів. Тож експерти прогнозують підвищення попиту на гомеопатичні ліки в Україні та появу нових брендів – магазинів та аптек, що торгують виключно гомеопатичними товарами.

Тож на середину року маємо кілька важливих висновків – на нас чекають зміни на користь персоналізованої фармації, поява більш дешевих вітчизняних аналогів дорогих імпортних ліків та зростання інтересу до гомеопатії.