Індекс маси тіла (онлайн калькулятор)

Індекс маси тіла
Індекс маси тіла

Що таке Індекс маси тіла ІМТ?

Індекс маси тіла (ІМТ) – це розрахункова величина, яка дозволяє орієнтовно оцінити ступінь відповідності маси людини та її зросту. Таке співвідношенням може дати інформацію проте, чи є маса недостатньою, нормальною, надмірною.

Індекс маси тіла дозволяє оцінити ризик серцево-судинних захворювань чи діабету. Його можна розрахувати, поділивши вагу на квадрат зросту, або скористатись нашим калькулятором ІМТ.

Індекс маси тіла – калькулятор

У мережі чимало калькуляторів Індексу Маси Тіла і Ідеальної Ваги онлайн. Однак не всі вони відповідають точним розрахунками і сучасними алгоритмами. Так, більшість формул ідеальної ваги використовує стандарти кінця 70-х рр. минулого століття. Багато хто з них дають занижені показники і взагалі не засновані ні на яких популяційних розрахунках, тобто довільні.

Використовувані тут алгоритми засновані на даних сучасних досліджень, проведених за кордоном. Вони призначені тільки для осіб старше 18 років, оскільки для дітей потрібні інші таблиці та схеми розрахунків.

Серед іншого слід зважати на те, що при обчисленні ІМТ не враховується принцип розподілу жиру в організмі. Зокрема, якщо жирові відкладення присутні на животі, то це збільшує ризик смертельних захворювань. Але якщо він здебільшого базується в нижній частині тіла, то це безпечно.

Індекс маси тіла – калькулятори за різними методиками

Виберіть формулу
Основна інформація
років
Ваш результат:
Індекс маси тіла (ІМТ):
0

Замінюючи висококалорійні продукти на меншкалорійні, ми можемо регулювати свою вагу впродовж тривалого часу, а допоможе в цьому наша Таблиця калорійності продуктів.

Таблиця індексу маси тіла за ВООЗ

Індекс маси тіла (ІМТ) – це показник, який допомагає оцінити стан харчування дорослих. Його розраховують, ділячи вагу людини в кілограмах на квадрат зросту в метрах (кг/м²). Наприклад, якщо людина важить 70 кг і має зріст 1,75 м, її ІМТ буде 22,9.

Формула: 70 (кг) / 1,75² (м²) = 22,9 ІМТ

Для дорослих старше 20 років ІМТ поділяється на кілька категорій:

ІМТСтан харчування
Нижче 18,5Недостатня вага
18.5–24.9Нормальна вага
25.0–29.9Передожиріння
30,0–34,9І клас ожиріння
35,0–39,9II клас ожиріння
Вище 40III клас ожиріння

Таблиця індексу маси тіла за Кетле

Отримані вище резальтати пропонуємо порівняти із загальною таблицею індексу маси тіла “за Кетле”.

Діти та підлітки активно ростуть, тому норми індексу маси тіла для них розраховуються для кожного віку та статі окремо.

Загальна таблиця ІМТ (за Кетле):

Класифікація стану здоров’яІндекс маси тілаРекомендації
18-30 роківбільше 30 років
Дефіцит маси тіламенше 19,5менше 20,0Рекомендується трішки набрати ваги… Якщо не зможете – зверніться до лікаря.
Норма19,5-22,920,0-25,9Вага оптимальна!
Надлишок маси тіла23,0-27,426,0-27,9Рекомендується дещо знизити масу тіла. Підвищений ризик неінфекційних та системних захворювань.
Ожиріння I ступеня27,5-29,928,0-30,9Рекомендується знизити масу тіла. Підвищений ризик неінфекційних та системних захворювань.
Ожиріння II ступеня30,0-34,931,0-35,9Настійливо рекомендується знизити масу тіла. Високий ризик для здоров’я!
Ожиріння III ступеня35,0-39,936,0-40,9Настійливо рекомендується знизити масу тіла. Високий ризик для здоров’я!
Ожиріння IV ступеня40,0 и вище41,0 и вшщеНеобхідне термінове зниження маси тіла. Надзвичайно високий ризик для здоров’я! Можливо, Ви вже хворієте якимось хронічним захворюванням і з такою масою тіла виздоровлювання буде утрудненим.