Індекс маси тіла (онлайн калькулятор)
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...
Індекс маси тіла

Індекс маси тіла (онлайн калькулятор)


Що таке Індекс маси тіла ІМТ?

Індекс маси тіла (ІМТ) - це розрахункова величина, яка дозволяє орієнтовно оцінити ступінь відповідності маси людини та її зросту. Таке співвідношенням може дати інформацію проте, чи є маса недостатньою, нормальною, надмірною.

Індекс маси тіла дозволяє оцінити ризик серцево-судинних захворювань чи діабету. Його можна розрахувати, поділивши вагу на квадрат зросту, або скористатись нашим калькулятором.

Розраховуємо Індекс Маси Тіла (ІМТ) онлайн:

Я жінка / чоловік
Моя вага кг
Мій ріст м см


Для жінок Для мужчин Результат
менше 19 менше 20 недостатня вага
19 - 24 20 - 25 нормальна вага
24 - 30 25 - 30 невеликий надлишок ваги
30 - 40 30 - 40 у Вас зайва вага
вище 40 вище 40 сильне ожиріння

У мережі чимало калькуляторів Індексу Маси Тіла і Ідеальної Ваги онлайн. Однак не всі вони відповідають точним розрахунками і сучасними алгоритмами. Так, більшість формул ідеальної ваги використовує стандарти кінця 70-х рр. минулого століття. Багато хто з них дають занижені показники і взагалі не засновані ні на яких популяційних розрахунках, тобто довільні.

Використовувані тут алгоритми засновані на даних сучасних досліджень, проведених за кордоном. Вони призначені тільки для осіб старше 18 років, оскільки для дітей потрібні інші таблиці та схеми розрахунків.

Серед іншого слід зважати на те, що при обчисленні ІМТ не враховується принцип розподілу жиру в організмі. Зокрема, якщо жирові відкладення присутні на животі, то це збільшує ризик смертельних захворювань. Але якщо він здебільшого базується в нижній частині тіла, то це безпечно.


Замінюючи висококалорійні продукти на меншкалорійні, ми можемо регулювати свою вагу впродовж тривалого часу, а допоможе в цьому наша Таблиця калорійності продуктів.

Таблиця індексу маси тіла за Кетле

Отримані вище резальтати пропонуємо порівняти із загальною таблицею індексу маси тіла "за Кетле".

Діти та підлітки активно ростуть, тому норми індексу маси тіла для них розраховуються для кожного віку та статі окремо.

Загальна таблиця ІМТ (за Кетле):

Класифікація стану здоров'я Індекс маси тіла Рекомендації
18-30 років більше 30 років
Дефіцит маси тіла

менше 19,5 менше 20,0 Рекомендується трішки набрати ваги... Якщо не зможете – зверніться до лікаря.
Норма 19,5-22,9 20,0-25,9 Вага оптимальна!
Надлишок маси тіла 23,0-27,4 26,0-27,9 Рекомендується дещо знизити масу тіла. Підвищений ризик неінфекційних та системних захворювань.
Ожиріння I ступеня 27,5-29,9 28,0-30,9 Рекомендується знизити масу тіла. Підвищений ризик неінфекційних та системних захворювань.
Ожиріння II ступеня

30,0-34,9 31,0-35,9 Настійливо рекомендується знизити масу тіла. Високий ризик для здоров'я!
Ожиріння III ступеня 35,0-39,9 36,0-40,9 Настійливо рекомендується знизити масу тіла. Високий ризик для здоров'я!
Ожиріння IV ступеня 40,0 и вище 41,0 и вшще Необхідне термінове зниження маси тіла. Надзвичайно високий ризик для здоров'я! Можливо, Ви вже хворієте якимось хронічним захворюванням і з такою масою тіла виздоровлювання буде утрудненим.