Оливкова олія – помічник для схуднення

Photo of author

By nata

5615_olivkova_oliya_dlya_shudnennya

Оливкову олію можна використовувати також і для схуднення. Але потрібно знати як правильно її застосовувати. Для схуднення оливкову олію потрібно вживати вранці надщесерце. Вчені рекомендують обмежитися вживанням двох чайних ложок олії за 15-20 хвилин до сніданку, оскільки вона сприяє поліпшенню травлення і активує роботу всіх задіяних у цьому процесі органів.

Крім того, доведено, що оливкова олія при регулярному використанні дозволяє запобігти появі ракових пухлин. Оливкова олія містить в собі фенольні сполуки, зокрема олеуропеїн та кофеїнову кислоту. Ці сполуки в оливковій олії мають антиоксидантні та, певною мірою, антидіабетичні, антиатеросклеротичні й протизапальні властивості.

Якщо такий спосіб споживання для вас неприйнятний, то приготуйте вранці легкий овочевий салат або кашу із заправкою з тих же двох ложок оливкової олії. В обох випадках ви отримаєте свою дозу олейлетаноламіду, що сприяє швидшому втамуванню голоду.

До речі, оливкова олія для схуднення може бути використана і для приготування засмажки для супу. Її смак буде дуже приємним і ніжним, що додасть страві вишуканої і неповторної нотки.

Оливкова олія та середземноморська дієта

Те, що в Україні та інших країнах називають Середземноморської дієтою, для жителів середземномор’я вважається звичним раціоном харчування. Звичайно, не можливо швидко схуднути за допомогою зміни стилю харчування, але зміна меню дозволить повільно і правильно позбавлятися від зайвої ваги, причому результат збережеться надовго, якщо ця дієта триватиме протягом усього життя.

6498_olivkova_oliya

Оливкова олія для схуднення: як же це діє

Олеїнова кислота, що входить до складу олії, сприяє поліпшенню травлення. Оливкова олія активізує обмін речовин в організмі, а крім цього притуплює відчуття голоду і створює враження ситості. Таким чином, вживаючи оливкову олія для схуднення, ви зможете зменшити порцію їжі і збільшити проміжки між споживанням їжі. Звичайно, при цьому потрібно стежити за нормальним режимом харчування. Наїдатися один раз на добу перед сном, що називається, до втрати свідомості, дуже шкідливо незалежно від будь-якої олії.

Оливкова олія така корисна для схуднення саме завдяки олеїновій кислоті. ЇЇ секрет вдалося розкрити вченим з Нью-Йорка. Вже давно було помічено, що після надходження в організм їжі, слизова дванадцятипалої і верхньої частини тонкої кишки починає виділяти специфічну речовину – олейлетаноламід. Саме вона посилає в мозок імпульси, що інформують про надходження в кишечник їжі.

Тримати апетит під контролем, довше відчувати ситість і їсти менше, а значить – і худнути, в домашніх умовах вам допоможе оливкова олія, багата олеїнової кислотою.

6122_yak_vibrati_olivkovu_oliyu

Як вибрати оливкову олію для схуднення

Результативність застосування оливкової олії з метою схуднення безпосередньо залежить від вірного вибору. Оливкову олію слід купувати в скляній тарі темного кольору, що краще захистить її від сонячних променів, що псують якість олії.

Перевагу слід віддавати нерафінованій олії, в ній міститься набагато більше активних корисних речовин. Рафінований же продукт більше підходить для смаження або випічки.

Перевірити, чи ви придбали якісну олію, не так складно: слід поставити пляшку в холодильник на 3-4 години. Низькі температури призводять до утворення осаду, схожого на пластівці. При кімнатній температурі протягом знову ж декількох годин оливкова олія знову повинна отримати однорідну консистенцію. Такі метаморфози вказують на те, що олія абсолютно натуральна.

При покупці продукту уважно читайте етикетку. На етикетці Virgin — означає, що олія отримана з використанням тільки фізичних методів без хімічного очищення.

Extra-virgin olive oil виготовляється тільки з натуральної олії, має кислотність не більшу 0.8 %, з прекрасним, м’яким смаком.

Virgin olive oil виготовляється тільки з натуральної олії, має кислотність не більшу 2 %, її смак визначається як хороший. Роздрібні сорти extra-virgin olive oil і virgin olive oil не повинні містити домішок очищеної олії.

Очищена, рафінована оливкова олія (від англ. Refined) — означає, що її очищено із застосуванням фізико-хімічних процесів для усунення сильного смаку і вмісту вільних жирних кислот. Очищена олія вважається нижчою за якістю, ніж натуральна.

Оливкова олія, що має позначення Pure olive oil або Olive oil зазвичай є сумішшю очищеної і натуральної олії. Olive oil — суміш натуральної і очищеної олії, кислотність не більша 1.5 %. Як правило, не має сильного запаху.

Olive-pomace oil — очищена жмихова олія, іноді змішана з натуральною. Вона підходить для їжі, проте її не можна назвати власне оливковою олією. Переважно її використовують в кулінарії.

Для схуднення ідеально підійдуть оливкові олії Extra Virgin і Light. Другий варіант містить менше калорій і має менш насичений запах і смак. Але перший все ж корисніший.