Дієта Дюкана (опис методики)

Photo of author

By admin

Метод Дюкана – це дієта, яку розробив доктор П’єр Дюкан спираючись на сорокарічний досвід роботи з пацієнтами. Це структурований метод втрати ваги, який складається з 4 фаз: дві для схуднення, дві для закріплення бажаної ваги. Ви сідаєте на дієту, використовуючи список зі 100 дозволених продуктів, з яких ви можете з’їсти стільки, скільки ви хочете.

Дієта П’єра Дюкана – метод, заснований на природних білках, нині визнаний одним з найефективніших інструментів для боротьби з ожирінням у всьому світі.

dyukan

Чітка структура – запорука успіху.

Оригінальна дієта Дюкана – перша методика, що базується на структурованому, строгому підході, який дає реальні результати для схуднення.

Фази дієти Дюкана

1.Фаза атаки: швидка і мотивуюча втрата ваги

У ваш раціон входять 72 продукти на вибір, з високим вмістом природних білків, Які сприяють активізації процесу схуднення.

2. Фаза чергування: поступово переходимо до вашої правильної (оптимальної) ваги.

У цій фазі відбувається чергування ЧБ днів (чисто білкових) з БО днями (білково-овочевими), також на цьому етапі ви вводите у ваш раціон ще 28 рекомендованих овочів.

3. Фаза закріплення: перевиховання свого тіла, задля уникнення ефекту «йо-йо» (повернення ваги).

Ви поступово знову вводите в своє меню більш калорійну їжу та святкові страви.

Але щотижня у вас повинен бути білковий четвер, день природних білків, який допоможе скоригувати оптимальну вагу, якщо це необхідно, так щоб уникнути будь-яких зворотніх ефектів.

Закріплення також базується на необмеженому вживанні 100 дозволених продуктів (білки, овочі), але тепер можна додати до них порцію баранини та порцію свинини (200 г) на тиждень.

4. Фаза стабілізації: ви можете їсти, що захочете та як захочете

Проте потрібно дотримуватись трьох простих правил:

  • білкові дні щочетверга: один день з природних білків щотижня.
  • 20 хвилин ходи кожен день і ніяких ліфтів, підйомників та ескалаторів.
  • 3 столові ложки вівсяних висівок щодня.

100 дозволених продуктів – стержень системи

Звикайте до їжі у вільному режимі. Поки ви будете дотримуватися допустимих продуктів, перевіряти скільки ви їсте не буде потреби. Дієта Дюкана міцно базується на 100 дозволених продуктах, які ви можете їсти стільки, скільки ви хочете: 72 чистих білки: риба, м’ясо, морепродукти, рослинні білки, знежирені молочні продукти і 28 овочів.

Також вагомим складником дієти є вівсяні висівки.

Фізичні вправи – життєво важливі компоненти дієти Дюкана.

Фізичні вправи входять у кожну фазу і повинні бути адаптовані до кожної людини. Мінімальною вимогою є, щоденна прогулянка (банальна хода). Рекомендується також застосовувати й інші фізичні навантаження, які вам сподобається, наприклад, аеробіка, їзда на велосипеді, плавання, танці та фітнес і так далі. Важливо бути активним.

Про протипокази дієт читайте тут – Дієти. Досьє

ДЕТАЛЬНО ПРО ЧОТИРИ ФАЗИ ДІЄТИ ДЮКАНА ТУТ >>