Чотири фази дієти Дюкана

Photo of author

By admin

Дієта Дюкана користується величезною популярністю у людей, які страждають від зайвої ваги. Унікальна методика забезпечує швидку втрату зайвих кілограмів, а також закріплює досягнутий результат. Дієта Дюкана грунтується на чотирьох фазах схуднення: перших дві спрямовані на втрату зайвої ваги, наступні – на підтримку та закріплення правильної ваги.

bezymyannyi

Про протипокази дієт читайте тут – Дієти. Досьє

Чотири фази дієти Дюкана – опис

Перша фази дієти Дюкана – атака

Тривалість – залежить від вашого віку та кількості зайвої ваги. Атака зазвичай триває від 2 до 5 днів, ось деякі рекомендації:

  • втратити менше 10 кг.: 1 або 2 дні
  • втратити від 15 до 30 кг.: від 3 до 5 днів
  • втратити більше 40 кг.: після консультації з лікарем, ця фаза може тривати до 7 днів.

друга фаза дієти Дюкана – чергування

Мета – стійка та стабільна втрата ваги, поки ви не досягнете своєї оптимальної ваги.

На додаток до 72 дозволених білків у фазі атаки ви можете додати 28 овочів, що не містять крохмалю. Список із 100 дозволених продуктів містить харчові продукти, які забезпечать вас вітамінами, мінералами і клітковиною, завдяки своїй харчовій різноманітності.

Чергування завжди складається з рівної кількості днів чистого білка (ЧП) і білково-овочевих (БО) днів. Наприклад: 1/1 – за 1 БО днем слідує 1 день чистого білка і так далі. Якщо ви не втрачаєте ваги, ви можете використовувати більш високе чергування, таке як 2/2, 3/3, 4/4 або 5/5. 5/5 особливо рекомендується для людей, які мають дуже велику зайву вагу.

По досягненні оптимальної ваги тіло залишається вразливим, оскільки прагне повернути собі втрачені кілограми.

Третя фаза дієти Дюкана – закріплення

Тривалість – з розрахунку 10 днів на кожний втрачений кілограм, є початком повернення до різноманітного, але контрольованого харчування. Вона полягає в поступовому введенні в раціон продуктів харчування, що приносять задоволення, таких як: продукти, що містять крохмаль, хліб з цілісної муки, фрукти, сир та святкові трапези. Один день на тиждень присвячений вживанню виключно Чистих Білків: білковий четвер, що використовується як ключовий елемент підтримки оптимальної ваги.

Четверта фаза дієти Дюкана – стабілізація

Вона є вирішальною для успішного завершення дієти. Вона базується на 3 простих принципах, конкретних, таких що не підлягають обговоренню, яких необхідно дотримуватись все своє життя, щоб знову не набрати скинуті кілограми:

  • 3х ст.л. вівсяних висівок в день.
  • відмова від ліфта.
  • білковий четвер.