Олія кріля: користь та шкода

Photo of author

By Марина Павелець

kryl

Кріль відноситься до сімейства планктону. Він нагадує маленьких безхребетних істот, схожих на креветку. Спочатку цінність представляло м’ясо криля, яке стали вживати в їжу японці.

Зараз кріль – це не тільки поширений делікатес, а й біодобавка у вигляді масла холодного віджиму. За безпечним та екологічно чистим процесом вилову кріля стежить «Комісія по збереженню морських живих ресурсів Антарктики» (АНТКОМ).

Користь олії кріля

Головна перевага олії кріля в порівнянні з іншими морепродуктами – високий вміст жирних кислот Омега-3. Поліненасичені жирні кислоти необхідні для нормалізації роботи мозку, серцево-судинної системи і опорно-рухових функцій. Вони зменшують запалення різної етіології.

Інші дві важливі речовини в олії криля – фосфоліпіди і астаксантин. Перші відповідають за відновлювальні та захисні процеси, знижують кількість ЛПНЩ – «поганого» холестерину, контролюють рівень глюкози. Друга речовина перешкоджає появі та розвитку ракових клітин, покращує імунні функції, захищає шкіру і сітківку очей від УФ-випромінювання.

Крілева олія включає до свого складу кальцій, фосфор, магній, натрій, холін і вітаміни А, D і Е. Такий комплекс покращує роботу всіх внутрішніх систем.

Протизапальний ефект

Олія кріля зменшує будь-який запальний процес. Такий ефект забезпечують жирні кислоти Омега-3 і астаксантин. Особливо показано до застосування після перенесеної травми або операції, а також при артриті.

Поліпшення ліпідного складу крові

За рахунок чистих ДГК і ЕПК зменшується концентрація тригліцеридів і ліпопротеїнів низької щільності, які негативно впливають на здоров’я. Наукові експерименти показали, що олія кріля підвищує рівень «хорошого» холестерину.

Нормалізація роботи судин і серця

Завдяки збільшенню кількості ліпопротеїнів високої щільності, налагоджується діяльність серцево-судинної системи. Олія кріля зміцнює стінки кровоносних судин і знижує ризик розвитку багатьох захворювань серця.

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

Покращення репродуктивної функції у чоловіків

Мікро- і макроелементи, а також вітамінний комплекс укупі з Омега-3, присутні в олії кріля, дозволяють поліпшити якість сперми і нормалізувати роботу статевої системи чоловіка.

Зниження симптомів ПМС і дисменореї у жінок

Жирні кислоти допомагають зменшити ступінь прояви передменструального синдрому і менструальні болі у жінки. Компоненти олії кріля знімають запалення і зменшують болі під час місячних.

Підвищення імунітету у дітей

Для гармонійного розвитку дитини необхідно вживати в їжу Омега-3 з олія кріля. Основна функція жирних кислот в даному випадку – зміцнити імунну систему, що важливо в період епідемій.

Покращення метаболізму глюкози в печінці

Жирні кислоти олії кріля «прискорюють» роботу генів, що контролюють різні біохімічні процеси в організмі. До того ж Омега-3, покращують мітохондріальну функцію, яка захищає печінку від жирової дистрофії.

Лікування неврологічних порушень

Комплексний склад масла криля допомагає боротися з порушеннями в області неврології. Зокрема, поліпшити когнітивні функції мозку при аутизмі, дислексії, хвороби Паркінсона та амнезії.

Побічні ефекти олії кріля

  • Погіршення згортання крові – добавку можна вживати при підготовки до операції і поряд з коагулянтами.
  • Алергічна реакція – якщо є алергія на морепродукти.
  • Погіршення самопочуття матері під час вагітності та дитини при годуванні груддю.
  • Проблеми, пов’язані з розладом шлунково-кишкового тракту: діарея, метеоризм, нудота, неприємний запах з рота – в результаті передозування.

. .