Турецький горох або нут

Photo of author

By nata

tureckii_goroh_abo_nut

Нут, екзотичний для більшості жителів нашої країни продукт, можна все частіше зустріти на полицях наших магазинів. Він володіє чудовими смаковими якостями і допомагає зберегти і зміцнити здоров’я, тому що дуже корисний для організму людини. Нут широко використовується в вегетаріанській кухні, а також часто включається в раціон людей, що притримуються правил здорового харчування.

У порівнянні з іншими бобовими, користь нуту дуже велика. Це пояснюється досить різноманітними хімічним складом продукту. Так, на 100 г продукту припадає:

  • 20 гр білків.
  • 3 гр жирів.
  • 17 гр вуглеводів.

Калорійність нуту досить велика – 309 ккал на 100 г. В нуті не багато вітамінів, можна сказати тільки про групи А, В, РР. Але ці бобові надзвичайно багаті макро і мікроелементами. Крім стандартних кальцію, магнію і заліза, варто назвати цинк, йод, мідь, селен, молібден, кобальт, кремній, титан і ряд інших речовин.

Корисні властивості нуту

Ось така унікальна комбінація елементів робить нут природним засобом від великої кількості хвороб.

Плоди турецького гороху діють,як легкий сечогінний засіб. Він позбавляє організм від надлишку вологи, очищає нирки і сечовий міхур, перешкоджаючи утворенню каменів. Крім цього, разом з виділеною рідиною, нут виводить і інші відходи, видаляє холестерин і жовч.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Вкрай корисний буде нут для жіночого організму. Велика кількість заліза і багатьох інших елементів, благотворно позначиться на такі періоди, як менструація, вагітність або годування грудьми. Однак потрібно бути обережними з дозуванням в останніх випадках. Необхідно пам’ятати, що несформована система травлення у дитини може не прийняти цей продукт, що негативно позначиться на стані малюка.

korisni_vlastivosti_nutu

Не можна не сказати про користь нуту для травної системи дорослої людини. Вживання нуту є відмінною профілактикою захворювань шлунково-кишкового тракту, сприяє виведенню з організму шлаків і токсинів, перешкоджає утворенню шкідливих бактерій, нормалізує мікрофлору кишківника. Також знижується ризик виникнення запорів і злоякісних утворень, зокрема, на товстій кишці.

Нут сприятливо впливає і на сердчено-судинну систему. Турецький горох зможе зменшити можливості виникнення не тільки інсультів та інфарктів, а й катаракти та інших захворювань цієї складової організму.

Сприяє зниженню рівня цукру в крові, тому рекомендується людям, що страждають на діабет. Позитивно впливає на нервову систему, корисний при стресах і депресивних станах.

Протипоказання до вживання нуту

  • дуже обережно потрібно вживати нут літнім людям, дітям і тим, у кого достатньо слабка травна система.
  • не варто захоплюватися нутом тим, у кого спостерігається виразка сечового міхура.
  • індивідуальна непереносимість також може стати тим фактором, який застерігає від вживання даного продукту.

Взагалі, турецький горох не зможе завдати дуже великої шкоди шлунку. Однак, як і будь-яка бобова культура, рослина має свою специфіку. Наприклад, надмірне вживання нуту може спровокувати посилення газоутворення в кишечнику, що заподіє незручності не тільки людині, що з’їла нут, а й навколишнім ;). Щоб уникнути цього, слід їсти нут разом із зеленню, наприклад, петрушкою, кропом або кінзою.

Зберігання та вибір нуту

Горошини повинні бути цілими, круглими і гладкими, однакового розміру. Зберігати плоди слід в темному і сухому і прохолодному місці. Варто дотримуватися температури від 0 до 5 0С. Тоді термін зберігання може досягти одного року.