Чим корисні яблука

Photo of author

By nata

0094_yabluka

«Хто яблуко в день з’їдає, у того лікар не буває» – говорить народна мудрість. І дійсно, переоцінити корисні властивості яблука для людини практично неможливо: адже це справжня скарбниця необхідних людині вітамінів і мікроелементів, баланс яких в організмі сприяє його омолодженню і є основою міцного імунітету практично до будь-яких захворювань.

Крім того, яблука – це один з найсмачніших і популярних на планеті фруктів. Поширені вони практично всюди і з незапам’ятних часів відіграють значну роль не тільки в раціоні, але і в культурі людей. У різних народів з яблуками пов’язано безліч міфів, повір’їв і легенд, і навіть в райському саду саме яблуні відводилося найпочесніше місце.

Завдяки високому вмісту в яблуках флавоноїдів і поліфенолів цей продукт є сильним природним антиоксидантом і сприяє зміцненню імунітету та профілактики передчасного старіння організму. Яблука корисні в раціоні ослаблених і хворих людей, вони ефективно очищають організм від шлаків і токсинів і роблять також дезинфікуючу дію по відношенню до багатьох видів збудників захворювань.

В печених яблуках значно збільшується вміст пектинів. Тому вони стають унікальними очисниками організму, нормалізують обмін речовин. Їх дуже корисно вживати людям, які мають проблеми з печінкою, кишківником, суглобами.

Корисні яблука і для дитячого харчування: їх вітамінна цінність, як і користь риб’ячого жиру, є однією з основ міцного здоров’я і нормально розвитку дитини.

Інша безцінна користь яблук – їх сприятливий вплив на нервову систему людини і вироблення у неї стресостійкості. Погодьтеся, в умовах сучасного життя, що буяє подразниками, можливість з’їсти одне апетитне яблучко і нейтралізувати всі негативні впливи за день – здається особливо привабливою.

Незамінні яблука в раціоні сучасної людини і з іншої, не менш важливої причини. Як відомо, високий ритм життя, погана екологія та низька якість продуктів харчування стали причиною різкого збільшення відсотка захворюваності онкологічними захворюваннями: в даний час практично кожна людина знаходиться в групі особливого ризику. Яблука ж, з їх багатющим хімічним складом, не тільки сприяють зміцненню здоров’я людини, а й зводять до мінімуму можливість появи клітинної мутації і розвитку захворювань недостатнього імунітету.

Таким чином, яблука, в будь-якому їх вигляді, є практично казковим продуктом, величезна користь якого поєднується з прекрасними смаковими даними і фінансовою доступністю для кожної людини.

zelene_yabluko

Користь і шкода зелених яблук

Серед безлічі сортів зелених яблук, найбільш смачними та корисними вважаються яблука Гренні Сміт. Цей сорт виведений в Австралії в результаті випадкового схрещування австралійської і дикої європейської яблунь. Такі яблука незамінні в літню спеку: завдяки високому вмісту в них води і приємному кислуватому смаку вони прекрасно втамовують спрагу, а багатий вітамінний, мікро і макроелементний склад фрукта оптимальний для дитячого та дієтичного харчування.

На теренах України більш популярні зелені яблука Симиренка, користь яких аналогічна прославленому імпортному аналогу; такі яблука дозрівають пізньої осені і здатні зберігатися протягом декількох місяців.

Регулярне вживання в їжу зелених яблук сприяє поліпшенню стану шкіри, нігтів і волосся, а також відновлює нервову систему людини.

Перевагою зелених яблук є також їх гіпоалергенність: низький вміст у продукті цукру робить можливим включення таких яблук в щоденний раціон людей, що страждають діабетом і харчовою алергією.

Однак, незважаючи на численні переваги даного фрукта і його практично повну нешкідливість, не слід надмірно вживати в їжу зелені яблука, користь і шкода яких залежать від грамотності складання вашого раціону. Так, великий вміст клітковини в продукті, при його необмеженому вживанні, може спровокувати проблеми з шлунково-кишковим трактом, а кислота, що міститься в яблуці – псування зубної емалі.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

chervone_yabluko

Користь червоних яблук

У сучасній дієтології існує думка, що користь червоних яблук дещо менша, ніж зелених, бо в них міститься менша кількість вітаміну С. Крім того, червоні яблука нерідко викликають алергію, а людям, що страждають проблемами серцево-судинної системи краще взагалі виключити їх зі свого раціону.

Однак незважаючи на численні дослідження, неможливо однозначно відповісти на питання яка користь від яблук, адже у кожної людини свої переконання і смакові переваги, а ефект плацебо часом надає кращий вплив, ніж найефективніші ліки. В цілому регулярне вживання яблук в їжу покращує якість життя людини, але якщо ви твердо вірите, що саме червоні яблука необхідні вам для здоров’я, значить, вони вам насправді допоможуть.

Шкода і протипоказання яблук

Необхідно відзначити також, що якими б цінними для профілактики різних захворювань і нормалізації обміну речовин в організмі не були яблука, їх корисні властивості і протипоказання індивідуальні для кожної людини.

З обережністю до вживання яблук слід поставитися людям, схильним до алергії, а також страждають діабетом; регулярне поїдання яблук може позначитися також на стані зубної емалі.

І, зрозуміло, користь і шкода яблука залежать від збалансованості вашого раціону: не варто зловживати настільки модними нині «яблучними дієтами» для швидкого та ефективного зниження ваги, не забувайте, що будь-який продукт може стати і найкращими ліками, і смертельною отрутою – все залежить тільки від правильного підходу.