Чаї для підвищення імунітету

Photo of author

By nata

5785_travyani_chai_dlya_pidviszennya_imunitetu

У зимовий час ми споживаємо недостатню кількість корисної вітамінізованої їжі. Замість свіжих овочів і фруктів людина їсть консервовані та оброблені продукти. Також захисні сили організму страждають через антибіотики, які багато хто з нас регулярно використовує для лікування недуг. Як же зміцнити імунітет і попередити розвиток різних захворювань?

На допомогу прийдуть трав’яні чаї, адже це натуральний засіб, що позитивно впливає на здоров’я людини. На відміну від ліків, які пропонуються традиційною медициною, такі рослинні збори не містять шкідливих хімічних компонентів. Трави і ягоди можна заготовляти самостійно. Якщо у вас немає такої можливості, можна придбати всі трави в найближчій аптеці.

9087_chai_z_romashki

Трав’яні чаї для підвищення імунітету. Ромашковий чай

Приготування 1 л ромашкового чаю:

3 столових ложки висушених суцвіть ромашки засипати в літровий термос і залити окропом. Дати настоятися протягом 1 – 1,5 години. Процідити і додати 5 ч.л. меду, 5 ч.л. соку лимона. Можна цей чай знову перелити в термос, щоб він зберігся гарячим до кінця дня. Пити його можна протягом дня. Цей напій можна пити і в якості дієтичного, адже він притупляє відчуття голоду.

Можна в ромашку нічого і не додавати, а пити протягом 10-14 днів поспіль чистий ромашковий чай, який за цей час добре зміцнить імунітет. Такий чай допоможе і при ангіні, бронхіті, грипі.

7645_chai_z_zhenshenyu

Трав’яні чаї для підвищення імунітету. Чай з женшенем

Для приготування чаю з женьшеню нам знадобиться порошок з сухого кореня. Він заливається окропом в пропорції 1:10, нехай постоїть і настоїться 10 хвилин. Тепер залишилося процідити.

Такий чай захистить вас від застуди та збільшить кількість імунних клітин в крові. П’ють його по 1 ст.л. 3 рази на день за 20 хвилин до їжі впродовж 30 днів. Якщо є необхідність повторити, то це робиться після 30-денної перерви.

Женьшень допомагає не тільки поліпшити імунітет, а ще й справлятися зі стресом.

5925_chai_z_shipshini

Трав’яні чаї для підвищення імунітету. Настій шипшини

Не забувайте про шипшину. Настій з неї робиться дуже легко і просто. Перш ніж залити їх окропом, ягоди промивають і засипають у термос. Зазвичай ми це робимо на ніч. На ранок виходить дивовижний гарячий напій. У чашку з таким напоєм можна додати мед або цукор. А можна нічого й не додавати.

Для настою на 500 мл окропу візьміть 2 ст.л шипшини. Цю кількість плодів шипшини можна заливати окропом два рази. Щоб не сильно порушувати концентрацію настою, ми доливаємо термос, коли настою залишилося близько половини. І робимо так два рази.

2144_sunichnii_chai

Трав’яні чаї для підвищення імунітету. Суничний чай

Якщо ви хочете не тільки зміцнити імунітет, а й підняти собі настрій зверніться до суничного чаю. Залийте двома склянками окропу 3 ст.л. подрібнених листочків суниці, дайте настоятися 10 хвилин і чай готовий. У нього можна додати для посилення смаку та аромату сухих ягід суниці, а також лимончик і цукор.

Виходить чудовий вітамінний чай. У листі суниці містяться вітамін С, флавоноїди, ефірна олія. Такий чай і імунітет зміцнює, і допомагає від сечокам’яної хвороби, і при застудах.

Можна додати до суничного листя м’яту і звіробій в таких кількостях:

  • М’ята – 2г.
  • Листя звіробою – 2г.
  • Суничні листя – 10г.

Засипати в чайник для заварювання і залити окропом. Настоюється 10 хвилин.

Таким чаєм ви поліпшите опірність свого організму до різних захворювань.

0168_chai_z_hvoi

Трав’яні чаї для підвищення імунітету. Чай з хвої

Наявність вітаміну С у хвої важливий для імунітету. Взимку вміст вітаміну С різко збільшується в хвої ялинки. Тому такий напій взимку найбільш корисний.

Чай з хвої ялини робиться наступним чином: гілочки ялини промиваються холодною водою, подрібнюються, закладаються в термос і заливаються кип’ятком у розмірі 1-1,5 л на 4 ст.л. ялини. Даємо настоятися добу. Перед вживанням чаю розбавити хвойну заварку окропом 1: 1. Можна до такого чаю додати цукор або мед. Пити ввечері після їжі. Досить однієї чашки на добу протягом 20 днів 1-2 рази на рік з перервою не менше 40 днів. Ту ж чашку чаю з хвої можна пити протягом дня в 2-3 прийоми.

Чай з хвої ялини рекомендується пити, як вітамінний і профілактичний засіб при авітамінозі, простудних захворюваннях, занепаді сил, недокрів’ї. Цей чай не тільки корисний, але і смачний.