Продукти для здорового волосся і нігтів

Photo of author

By admin

nigti_111

Здорові волосся та нігті – один з показників загального стану організму. Є 5 основні речовини, без яких здоров’я волосся і нігтів неможливе.

Будова нігтя і його ріст

У нігті прийнято розрізняти тіло і корінь нігтя. Пластина оточена шкірними складками – по обидві сторони бічні валики, а біля основи – проксимальний. Останній захищає корінь нігтя, частину якого можна побачити під кутикулою. Завдяки формі півмісяця світловата «усмішка» під кутикулою називається лунулою

.

Багатьох хвилює питання, чому нігті ростуть, незважаючи на те, що складаються з «неживих» клітін?

У нігтях є спеціальні клітини – оніхобласти, які спочатку діляться, а потім тверднуть, утворюючи зроговілу пластинку, яку ми всі з вами бачимо. У нігті нові клітини ростуть, віштовхуючі затверділі пластини кератину. Їх харчування забезпечується за рахунок великої кількості капілярів. Ложе нігтя пронизаний нервовими закінченнями, чим пояснюється висока чутлівість цієї зони.

Будова волосся

Будова волоса може нагадувати стовбур дерева. Корінь (волосяна цибулина) знаходиться під шкірою і на поверхні – сам волосяний стовбур. Цибулина має нервові закінчення, кровоносні судини, потові і сальні залози. Ну, а саме волосся – це ороговілі білкові клітини, які сплетені в нитки. Лусочки, які ми бачимо в рекламних роликах – це захисний шар волосини. Відшарування цих лусочок веде до того, що волосся втрачають свій природний блиск, стають ламкими. Харчування цибулини волосся забезпечується великою кількістю капілярів шкіри.

Для того, щоб наше волосся було густим, шовковистим та красивим, потібно правильно харчуватися, не дарма кажуть, що стан волосся та нігтів – це відображення стану нашого здоров”я. Ось перелік основних елементів раціону, які покращать стан волосся та нігтів:

Вітамін D3 – для волосся та нігтів

Так як вітамін Д регулює кровообіг, це позитивно впливає на стан нашого волосся. Адже харчування волоссини отримують за допомогою дрібних капілярів шкіри голови, що доставляють корисні речовини до волосяних фолікулів. Якщо процес кровообігу порушений, волосся стає тьмяним і сухими. Він позитивно впливає на засвоєння магнію в організмі, роботу нирок, підвищує сприйнятливість організму до хвороб серця і дерматологічних недуг.

Продукти, що містять вітамін Д: оселедець, червона риба, печінка, жовтки, гриби, сметана.

Залізо – для волосся та нігтів

Залізо бере безпосередню участь у виробництві гемоглобіну, який в свою чергу переносить кисень в клітинах крові (еритроцитах). Бере участь також у виробництві міоглобіну, який міститься в м’язах. Мінерал насичує киснем еритроцити всередині організму.

Таким чином, залізо впливає на локони та нігті. Воно живить фолікули та нігтьову пластину, насичує їх киснем, зміцнює коріння. Якщо ж рівень речовини виявляється низьким, то розвивається залізодефіцитна анемія, вона стає причиною втрати волосся і ламкості нігтів. Зі зниженням гемоглобіну локони стають сухими, тьмяним, втрачають свій блиск і силу, слабшають.

Таким чином, випадання волосся та ламкість нігтів через брак усередині заліза – це початковий сигнал, який закликає до того, щоб почати вживати заходів до відновлення його кількості всередині організму. Для цього вам треба здати аналіз крові, щоб подивитися на якому рівні у вас знаходиться гемоглобін. Тільки після цього ви можете впевнено йти до лікаря за консультацією.

Слід знати, що залізо міститься в таких продуктах, як: морепродукти, квасоля, риба і м’ясо, печінка, висівки, пшениця,горіхи, курага, слива.

Білок – для волосся та нігтів

Для повноцінного функціонування цибулин та остеобластів вам потрібне якісне джерело білка. Протеїни в цілому є головним фундаментом і будівельним елементом для тканин і клітин, але здоров’я і сила волосся та нігтів без нього просто неможливі. Тому якщо ви дотримуєтеся вегетаріанської дієти з особистих міркувань або переконанням, стежте за тим, щоб черпати білки з рослинної їжі. У вашому випадку їх можна знайти в соєвих продуктах, бобових, горіхах і грибах.

Цинк – для нігтів і волосся

Мікроелемент необхідний для регенерації покриву і зростання нових клітин (проліферації), тому при його дефіциті в організмі наше волосся стає тьмяним, млявими, починає стоншуватися, надмірно випадати (іноді навіть ділянками), припиняє свій ріст. Шкіра голови лущиться, на ній з’являється лупа; нігті слабкі, з’являється куряча сліпота.

Дефіцит цинку може проявлятися через незбалансованого харчування, при прийомі великих доз вітаміну В6 (піридоксин, є його антагоністом), а також зловживанні алкоголем.

Серед інших патологічних причин гіповітамінозу мікроелемента – хвороби щитовидної залози, шлунка, печінки і нирок. Вміст і засвоєння мінералу пригнічується з віком, тому при постійному браку мінералу може розвинутися катаракта, акне, висипання і виразки.

Вміст цинку в продуктах: устриці, зародки пшениці, яловичина, гарбуз, шоколад, насіння льону, горіхи кешью.