Харчування при стресі: перелік продуктів

Photo of author

By admin

stres-produkti

Надто активний життєвий ритм та щоденні труднощі вганяють нас в стан хронічного стресу. Проте, якщо з ним не боротися, може розвинутись депресія та почнуться негаразди зі здоров’ям.

Багато людей заїдають стреси солодощами та отримують зайву вагу. Але як «заїдати» стрес правильно, без шкоди для фігури і з користю для організму?

Що таке стрес?

Стресом називають реакцію організму у відповідь на дуже сильну дію зовні, яка перевищує норму, а також відповідна реакція нервової системи.

Фізіологічний стрес, короткочасний і не дуже сильний, допомагає тілу підбадьоритися, а хронічний стрес виснажує і вимотує організм, починаючи перешкоджати його нормальному функціонуванню.

В результаті, формуються хвороби серця і судин, нервові хвороби, проблеми з травленням і обміном речовин.

Що потрібно організму при стресі

Якщо вчасно почати боротьбу зі стресом, можна уникнути більшості негативних явищ і розвитку хвороб.

Одним з важливих моментів у боротьбі зі стресами відіграє харчування як джерело незамінних нутрієнтів (особливо білків), мінеральних солей, мікроелементів і вітамінів всіх груп.

При стресі, кількість необхідних організму елементів зростає, а значить, і харчування має бути особливим. Організм найчастіше сам натякає вам, чого йому в даний момент не вистачає – з’являється бажання їсти солоного, м’ясного, іноді навіть погризти крейди.

Правила харчування при стресі

В організмі є особливі антистресові речовини, вони захищають організм від руйнівної дії вільних радикалів, швидко відновлюють пошкодження клітин і допомагають утворенню нових. До таких речовин прийнято відносити вітамін Е (токоферол), а також аскорбінову кислоту. Крім них до антистресових відносяться пантотенова кислота, холін і рибофлавін,які належать до вітамінів групи В.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Одним з компонентів комплексної атаки на стрес може стати дієта, спрямована на те, щоб поповнити організм тими речовинами, які посилено “з’їдаються” гормонами стресу.

  • Вітамін А – зелені листові овочі, морква, абрикоси, гарбуз.
  • Вітамін С – всі овочі та фрукти, особливо цитрусові, чорна смородина, ківі, брокколі, білокачанна капуста, шипшина.
  • Вітаміни групи В – всі крупи, йогурт, печінка, гарбуз, авокадо, хліб з висівками, нежирне м’ясо і риба, горіхи, пивні дріжджі.
  • Вітамін Е – рослинні олії.
  • Магній – зелені овочі і трави, грейпфрути, фіги, морква, помідори, горіхи, гречку, вівсянку, горох.
  • Кальцій – молоко і молочні продукти.
  • Цинк – пісне м’ясо, морепродукти, яйця, йогурт, сир, горіхи.
  • Холін – яєчний жовток, печінка яловича, пророслі зерна пшениці.
  • Глюкоза – хліб з висівками, солодкі фрукти, мед.

Так само при стресі організм потребує адаптогенів – речовин, які підвищують здібності адаптивних систем. До них відносяться засоби рослинного походження – сьогодні багато трав’яних чаїв роблять з рослин, що містять адаптогени – це женьшень, лимонник, солодка, ехінацея, зелений чай та багато інших. Їх вживання також ефективно при нервовому виснаженні, що виникає в результаті напруженої розумової діяльності.

При стресі необхідно вживати достатньо білка та кальцію

При стресі організм втрачає дуже багато білка, так як білок йде на активацію системи імунітету. Білок починає надходити з інших органів. В результаті, ці органи страждають.

Також для реакції стресу необхідно багато кальцію, він починає вимиватися з кісток, і кістки стають більш крихкими. Страждають зуби, волосся і нігті.

. .


. .

Лікування похмілля в домашніх умовах (поради лікаря)

Продукти для здорового волосся і нігтів