Що таке транс-жири та чим вони небезпечні?

Photo of author

By Ілона

szo_take_trans-zhir_ta_chim_voni_shkidlivi

Здебільшого на етикетках продуктів, котрі ми купуємо, транс-жири маскуються під скромною назвою «гідрогенізована рослинна олія» та подібні назви. Насправді, це одна з найнебезпечніших речовин, яку виробники додають у продукти харчування.

Останні наукові дослідження показують, що вживання в їжу лише 2 г транс-жирів підвищує розвиток серцево-судинних захворювань на 23%.

Транс-жири – це специфічний вид ненасичених жирів, одержаних штучним шляхом. Рідкі олії, в результаті процесу гідрогенізації, перетворюються в тверді рослинні жири – маргарини, кулінарні жири. Гідрогенізовані жири мають спотворену молекулярну структуру, нехарактерну для природних сполук. Вбудовуючись в клітини нашого організму, транс-жири порушують клітинний метаболізм. Гідрогенізовані жири перешкоджають повноцінному живленню клітин і сприяють накопиченню токсинів, що є причиною різного виду захворювань.

Чим шкідливі транс-жири?

Коли ми їмо транс-жири, наш організм не знає, що з ним коїться. Їх рослинне походження змушує клітини організму думати, що це корисний ненасичений жир, хоча це зовсім не так. Транс-жири дуже токсичні і накопичуються в організмі, приводячи до тяжких захворювань. Транс-жири збільшують кількість поганого холестерину, таким чином сприяють розвиткові серцево-судинних захворювань. Також вони провокують ожиріння та розвиток всеможливих запальних процесів. Деякі науковці стверджують, що вживання великої кількості транс-жирів може стати причиною розвитку безпліддя і деяких форм онкозахворювань.

Ці речовини сприяють розвиткові таких захворювань, як атеросклероз, хвороби серця (ішемічна хвороба, інфаркт міокарда), значно збільшують ризик виникнення діабету, вживання їх веде до зниження кількості тестостерону, погіршення якості сперми, гормональних збоїв, ожиріння, тощо.

trans-zhiri

    Які продукти містять транс-жири?

  • фаст-фуд, і особливо промислова картопля-фрі, в ній транс-жирів 40% від загальної кількості; попкорн;.
  • майже всі види куплених майонезів і майонезоподібних соусів;.
  • м’ясні та інші напівфабрикати, запаніровані куплені вироби;.
  • маргарини і «легкі» масла;.
  • сири без холестерину або зі зниженим вмістом холестерину, в яких частина або весь тваринний жир замінюють на рослинний гідрогенізований жир, рослинні вершки;.
  • сухі концентрати супів, соусів, десертів, кремів, порошки для «забілювання» кави, тощо;.
  • чіпси, вафлі, крекери, печиво, торти, цукерки. У кондитерських виробах вміст транс-жирів складає від третини до половини від загальної кількості жиру;.
  • магазинна випічка, здоба. На жаль, навіть хліб, якщо випечений на маргарині.