Селера – корисна. Зазвичай, це все, що про неї знають. Але чим саме корисна ця рослина, котру в різноманітних країнах Європи, від Греції до Італії, використовували як медичну? Вже заінтриговані?
Ми наведемо вісім коротких фактів про користь селери.
Факт про користь перший: селера спалює більше калорій, ніж в ній міститься
Селера – дуже важливий продукт, якщо ви вирішили схуднути. Калорійність селери всього 19 кілокалорій на 100 грамів. А Організм, перетравлюючи ці сто грамів, витрачає 25 кілокалорій. Тобто споживаючи селеру ми спалюємо додаткових 8 кілокалорій, замість того, аби їх накопичувати.
Факт про користь другий: селера – природний антибіотик
Так, в склад селери входять речовини, що мають протизапальний ефект. Споживаючи селеру ви рідше хворітимете простудами та інфекційними захворюваннями.
Факт про користь третій: селера заспокоює
Також селера є легким природним снодійним, от тільки позбавленим негативних ефектів таблеток. Селера працює як заспокійливе та забезпечує спокійний сон.
Факт про користь четвертий: споживайте селеру одразу
Після того, як ви нарізали селеру, з’їжте її за пів години, так вона буде найбільш корисною. Взагалі селера зберігає свої корисні властивості протягом тижня після збору.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
Факт про користь п’ятий: хрустка селера – хороша селера
Так, визначити якість селери дуже просто: зламайте її. Хрустить – це означає ,що селера свіжа та якісна. Не хрустить – робіть висновки.
Факт про користь шостий: селера виводить токсини
Селера допоможе швидше вивести токсини з організму. Куріння, радіація, алкоголь, наркотичні препарати, інфекції – всіх негативних наслідків допоможе позбутись саме селера.
Факт про користь сьомий: селера допомагає працювати кишечнику
Селера – джерело рослинної клітковини, котра позитивно впливає на роботу вашого кишечника та шлунку.
Факт про користь восьмий: селера відновлює сили
Після тренувань в спортзалі чи фізичних навантажень – просто перекусіть селерою. Вона відновить нестачу електролітів в крові, запас котрих сильно страждає після фізичної праці.