Променева терапія є одним з основних методів лікування онкопатологій. Однак стандартне лікування при допомозі рентгенівських променів часто є неефективним через неможливість використання високих доз радіації та великої кількості побічних реакцій. Протонна терапія за кордоном є відмінною альтернативою, яка відрізняється помірним впливом на організм.
Що таке протонна терапія?
Протонна променева терапія – це сучасний метод лікування онкології при допомозі протонних променів. Останні здатні виділяти величезну кількість енергії на заданій глибині тканин, не проникаючи занадто глибоко в організм. Це забезпечує максимальний терапевтичний ефект при мінімальному навантаженні на організм.
Які ефекти?
Унікальні фізичні властивості протонних променів дозволяють добитись наступних ефектів в процесі лікування:
- Можливо застосувати локально високу дозу опромінення без ризику ураження здорових тканин.
- Під час протонної терапії опромінюють лише патологічне вогнище.
- Мінімальний ризик повторного розвитку раку після лікування.
- Не вимагається хірургічне втручання.
- Можливе призначення пацієнтам, у яких існують протипокази щодо хірургічних операцій.
- Не потрібна госпіталізація та тривалий період реабілітації.
- Мінімальна кількість побічних ефектів дозволяє призначити терапію ослабленим пацієнтам і літнім людям.
- Збереження якості життя після терапії.
На даний момент далеко не всі медичні установи мають у власному арсеналі таке обладнання. В основному найкращі клініки протонної терапії знаходяться за кордоном.
Коли призначають протонну терапію?
Протонна терапія може застосовуватися при різних видах раку. Найкращі результати вона показує за наявності новоутворень з чіткими межами.
Зазвичай протонну терапію призначають у таких випадках:
- Пухлини головного мозку – лікування хірургічним методом часто є неможливим через складність доступу, а звичайна променева терапія не дозволяє збільшити дозу опромінення.
- Пухлини голови і шиї – відсутність ризику задіти життєво важливі частини головного мозку, спинного мозку, зорового нерва, слинних залоз та інших органів цих частин тіла.
- Рак легень – протонна терапія ефективна при недрібноклітинній формі цього виду онкології.
- Рак шлунково-кишкового тракту – досягаються відмінні результати при спільному застосуванні з іншими видами лікування, в цілях збереження функцій органів.
- Рак кісток – протонна терапія в цьому випадку є переважною, оскільки часто саркоми кісток є нечутливі до середніх доз опромінення.
- Пухлини молочних залоз – стандартні методи променевої терапії можуть мати побічні ефекти зі сторони легень та серця.
Окремо варто відзначити застосування протонної терапії в педіатрії. Для дітей з онкологією таке лікування є пріоритетним, оскільки воно не несе загрози для нормального розвитку та забезпечує профілактику рецидивів у більш старшому віці.
Як проходить процедура протонної терапії?
Пацієнти проходять протонну терапію курсом, тривалість якого визначається індивідуально. Як правило, курс триває від 4 до 7 тижнів. Лікарі можуть призначати до 5 сеансів у тиждень.
Сеанси протонної терапії проходять у кілька етапів:
- Планування – пацієнт проходить попередню діагностику, де за допомогою комп’ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії визначають точну локалізацію пухлини. Далі спеціалісти індивідуально розробляють план та задають на лінійних прискорювачах потрібні координати, глибину та інтенсивність опромінень. Планування займає від 3 до 10 днів.
- Підготовка до процедури – пацієнт займає на столі лінійного прискорювача необхідне положення. Для фіксації частин тіла застосовуються різноманітні пристосування, наприклад, пластикові маски для голови у вигляді сітки. Потім проводять сканування тіла, щоб переконатися у правильності положення. Етап підготовки займає 20-30 хвилин.
- Опромінення – запускається медична апаратура, і відбувається опромінення пухлини під кількома кутами. Це займає всього 1-1,5 хвилини.
- Після проведення сеансу пацієнт може залишити центр протонної терапії до наступної процедури. Іноді відмічаються втомленість і почервоніння в області опромінення, які швидко проходять.
Скільки коштує протонна терапія за кордоном?
На сьогоднішній день найкращі медичні заклади, де доступний даний вид лікування, розташовані в Німеччині, Чехії, США і Південній Кореї. Вартість курсу протонної терапії достатньо висока, що обумовлено дороговартісним обладнанням та невеликою кількістю навчених спеціалістів. Однак у деяких випадках вона є єдиним шансом на повне одужання пацієнта.
Організація медичного туризму
Пройти курс протонної терапії за кордоном можна за допомогою Booking Health – офіційного організатора медичного туризму по всьому світу, відзначеного престижним сертифікатом ISO: 9001. Компанія напряму співпрацює з провідними медичними центрами світу та пропонує наступні послуги:
- Підбір та підготовка програм діагностики і лікування у відповідній клініці.
- Запис на потрібні дати та скорочення періоду очікування.
- Оформлення документів і страховки.
- Забезпечення вигідної ціни за рахунок відсутності надбавок для іноземних пацієнтів.
- Купівля авіабілетів, бронювання номеру у готелі, зустріч в аеропорту та трансфер.
- Контроль виконання програми на всіх етапах.
- Контроль витрат і повернення суми, що залишилася.
- Швидка організація додаткових медичних послуг (за необхідності).
- Купівля та пересилка лікарських засобів.
- Забезпечення комунікацій з лікуючим лікарем після завершення лікування.
Дізнатись більш детальну інформацію про існуючі програми та вартість протонної терапії ви можете на офіційному сайті Booking Health.