Чому ми відкладаємо деякі справи на потім та в результаті не робимо їх взагалі

Photo of author

By fersht

prokrastinaciya

Прокрастинація – новий термін, який з’явився у науковій літературі наприкінці минулого століття. Та насправді проблема стара: відкладання важливих, проте, не дуже приємних речей та рішень на потім. У сучасному світі, який вимагає від людини похвилинного планування часу та швидких чітких дій, така поведінка вважається однозначно негативною. З цим можна боротися та все ж можливо варто задуматись про причини такої поведінки. Часто прокрастинація може бути ключем до важливих життєвих змін.

Можливо, у вашому житті бракує спонтанності?

Є люди, яким важко жити за розкладом. Особливо це стосується творчих людей. До когось натхнення приходить вночі, а на когось офісна атмосфера діє згубно. Можливо, ваш спосіб життя не відповідає вашим внутрішнім потребам?

Не відкладайте на потім те, чого взагалі ніколи не хочете робити

Яким би цікавим і багатообіцяючим не був би майбутній проект, як би вас не намагалися переконати в тому, що «у вас все вийде, просто треба докласти ще зусиль, перетерпіти, пережити… і успіх вже не за горами», чесно запитайте себе, чи ви хочете цим займатися. Захистити дисертацію, стати директором компанії чи народити п’ятеро дітей – це дуже круто, але, чи ви справді цього хочете?

prokrastinaciya_2

Коли ваш організм каже вам «досить»

Якщо раніше ви не були схильними до прокрастинації, а останнім часом невирішені справи нависли над головою, як грозові хмари, то, причиною може бути звичайна втома. Швидше за все, ви давно повноцінно не відпочивали і треба це негайно виправити.

Не бійтеся витримати життєву паузу

Іноді ми потребуємо часу, щоб озирнутися довкола і поспостерігати. В шаленому життєвому ритмі дедалі менше часу ми маємо на те, щоб зрозуміти себе і вибрати свій унікальний спосіб самореалізації та отримання задоволення. Те, що для інших може видаватися лінню, невпевненістю та даремною тратою часу, для вас насправді може стати просто невеличкою паузою перед важливими життєвими досягненнями.

Джерело: https://klepkainfo.com.