Як заморожувати полуницю?

Photo of author

By Ілона

yak_zamoroziti_polunicyu

Перед тим як заморожувати полуницю, ягоди потрібно перебрати. Вони повинні бути стиглими, а не перестиглими, твердими на дотик, з темною м’якоттю. Полуницю не бажано мити, але по-іншому, мабуть, вчинити неможливо. Тому полуницю потрібно обережно помити в прохолодній воді, дістати її з води та просушити на паперовому рушничку ( під час сушіння, ягідки повинні лежати одна біля одної, а не одна на одній – одним шаром). Краще виймати полуницю з води руками, а не друшляком, бо він може пошкодити ягоди.

Якщо полуницю будете заморожувати цілою, то зелені плодоніжки не рекомендують видаляти, бо полуниця відразу впустить сік та розлізеться.

Оскільки ягоди полуниці не терплять повторного заморожування, то краще їх заморожувати невеликими порціями у пластиковому посуді.

При заморожуванні вітаміни в полуниці та інших фруктах зберігаються найкраще. При цьому важливо знати, що для максимальної користі потрібно заморожувати якомога свіжіші ягоди, а відірвані хвостики або пошкодження впродовж тривалого часу спричиняють окислення (втрату вітамінів та мікроелементів) та розмноження бактерій. Тому найкраще використовувати в морозильній камері режим швидкого заморожування, або заздалегідь (наприклад за 24 години) встановлювати найнижчу температуру. Також не варто завантажувати в морозильну камеру забагато ягід – в деяких інструкціях рекомендують заморожувати одночасно не більше 5-7 кілограм.

Три способи, як можна заморозити полуницю:

 1. Як заморожувати цілу полуницю

  Ягоди викласти на дощечку і залишити в камері добу. Потім висипати їх у ластикову тару та залишити у морозильній камері на довший термін зберігання.

  На жаль, полуниця після заморожування деформується і трішки втрачає смак. Тому краще заморожувати її не саму, а з цукром.

  tri_sposobi_yak_zamoroziti_polunicyu
 2. Заморожування цілої полуниці з цукром

  Під час такого способу заморожування полуниця впустить сік, але коли її розморозити взимку, смак і форма ягід залишаться такими, як до заморожування. Щоб заморозити полуницю з цукром, потрібно взяти приблизно 300 г дрібного цукру на 1 кг полуниць. Якщо цукор грубий, то краще його змолоти в пудру. Підготовлену полуницю (вже без плодоніжок) викласти у потрібну посудину та кожен шар пересипати цукром. Поставити на 2-3 години в холодильник, зачекати поки полуниця впустить сік. Потім перекласти ягоди з цукром, який не розчинився, в контейнер і залити соком.

 3. Як заморозити полуницю у вигляді пюре

  Ще один спосіб – заморозити полуничне пюре. Для цього підготовлену суху полуницю потрібно пом’яти або перемолоти у блендері. Злити пюре в контейнер та поставити у морозильну камеру. Цукор краще додавати у пюре тоді, коли розморозите його взимку. Можна поекспериментувати – додати в пюре цілі полунички. Так вони точно збережуть свої смакові властивості при розморожуванні.

  Якщо у камері мало місця, то через 2-3 дні полуничне пюре можна вийняти з контейнера та загорнути у харчову плівку. Або можна використати спеціальні пакети для заморожування.

Про корисні властивості полуниць можете прочитати в нашій статті “Полуниця – користь та шкода”.