Як покращити стосунки в сім’ї – 7 проблем та способів їх розв’язання

Photo of author

By fersht

У дуже рідкісних випадках пари не зустрічають на своєму шляху проблем. Якщо вам вдасться завчасно розпізнати, які проблеми в стосунках можуть виникати, ви будете мати набагато більше шансів їх уникнути.

У дуже рідкісних випадках пари не зустрічають на своєму шляху проблем. Якщо вам вдасться завчасно розпізнати, які проблеми в стосунках можуть виникати, ви будете мати набагато більше шансів їх уникнути.

stosunki

Незважаючи на це, у кожних стосунках є свої злети та падіння. Психологи стверджують, що успішні пари вчаться давати собі раду з негараздами та зберігати свою любов протягом життя. Вони постійно вчаться проходити через складні питання повсякденного життя та опрацьовувати їх.

Багато хто робить це читаючи книги чи статті із самодопомоги, приймаючи участь у семінарах, відвідуючи консультації чи спостерігаючи за іншими успішними парами, або просто – методом проб і помилок.

spilkuvannya

Як покращити стосунки в сім’ї – Спілкування

Джерелом усіх проблем у стосунках є труднощі у спілкуванні. Як зауважують фахівці: «Ви не можете повноцінно спілкуватися, перевіряючи новини в соціальних мережах, дивлячись телевізор чи гортаючи спортивні новини…»

1. Організуйте побачення

Зробіть собі фактично побачення один з одним. Якщо ви живете разом, поставте телефони у беззвучний режим, вкладіть дітей спати. Проведіть час разом, як це було колись, на початках ваших стосунків.

2. Не кричіть один на одного

Якщо ви не можете “спілкуватися” не піднімаючи голосу, підіть в громадське місце, наприклад, парк, ресторан чи бібліотеку, де вам було б соромно, якщо хтось би побачив, як ви кричите.

3. Встановіть правила

Встановіть деякі правила. Намагайтеся не перебивати, поки ваш партнер розповідає або забороніть вживати такі фрази, як «Ти завжди … » або «Ти ніколи …”

4. Використовуйте мову тіла

Використовуйте мову тіла, щоб демонструвати, що ви слухаєте. Якщо ви хочете покращити стосунки, не поводьтеся нерозумно, дивлячись на годинник чи розглядаючи свої нігті. Кивайте головою, щоб ваш співрозмовник відчував, що ви сприймаєте інформацію та перефразовуйте у разі потреби. Наприклад, скажімо, перефразуйте почуте: “Чи правильно я зрозумів, ти говориш, що відчуваєш, що маєш більше обов’язків вдома, хоча ти також працюєш на роботі». Але можливо жінка мала на увазі інше: « Агов, нехлюю, ти вдома створюєш для мене більше роботи, щоб я мала прибирати після тебе…». Проте, вона це сказала в більш прийнятніший спосіб.

Як покращити стосунки в сім’ї – Секс

Навіть партнери, які люблять один одного, можуть відчувати невідповідність в статевому житті. Психологи стверджують, що відсутність розуміння сексуального життя та низький рівень знань про особливості статевої сфери посилюють проблеми у стосунках.

Але секс – це одна з останніх речей, від якої ми повинні відмовлятися, стверджують психологи. «Секс зближує між собою чоловіка та жінку. Під час сексу виробляються гормони, які допомагають нашому організму як фізично, так і психічно, хімічні процеси в тілах здорової пари підтримуються на нормальному рівні”.

1. Плануйте і ще раз плануйте

Психологи рекомендують планувати «зустрічі», і не обов’язково вночі, коли люди переважно втомлені. Можливо під час того, як діти вдень сплять або перед роботою вранці. Попросіть родичів або когось з близьких забирати дітей в п’ятницю до себе.

Коли секс відбувається по календарю, це викликає передчуття чогось приємного. Психологи говорять, що внесення деяких змін, може зробити секс неординарнішим та приємнішим. Чому не спробувати зробити це на кухні чи біля каміна? Чи стоячи в коридорі?

2. Подумайте, що вас “заводить”

Подумайте, “що заводить” вас чи вашого чоловіка чи дружину. Створіть разом перелік сценаріїв, які б ви хотіли спробувати. Обміняйтеся списками та використовуйте їх для створення ще більшої кількості сценаріїв.

3. Зверніться до спеціаліста

Якщо ви самостійно не можете вирішити ваші сексуальні проблеми. У таких випадках варто звернутися до спеціалістів, які допоможуть вам справитися з негараздами.

Як покращити стосунки в сім’ї – Гроші

Фінансові проблеми можуть виникнути ще до весілля чи шлюбу. Вони можуть перешкодити, наприклад, витратам на залицяння чи взагалі поставити під питання проведення весілля. Економісти з Національного Фонду Кредитування США рекомендують парам, які мають фінансові труднощі, зробити глибокий вдих та серйозно поговорити про фінанси.

1. Будьте чесні стосовно вашого фінансового стану.

Якщо ваші фінансові справи бажають кращого, неможливо продовжувати жити так, як це відбувалося до того.

2. Не відтягуйте обговорення цієї теми до кульмінаційного моменту.

Виділіть для вирішення проблеми зручний для вас обох час та обговоріть усе.

3. Можливо один з партнерів є більш ощадним, а інший – схильний до витрат. Спробуйте знайти у цьому користь для вас двох.

Прийміть це як ваші особливості та домовтеся про обговорення усіх витрат та відкладання грошей для спільних потреб.

4. Не приховуйте від партнера прибутки та борги.

Нехай усі фінансові документи, в тому числі інформація про кредити, платіжні квитанції, виписки з банківських рахунків, страхові поліси, борги та інвестиції, будуть доступні для вас обидвох.

5. Не звинувачуйте один одного в тому, що хтось більше заробляє, а хтось більше витрачає.

6. Ведіть спільний бюджет, який також включає в себе заощадження.

7. Вирішіть хто в сім’ї є відповідальним за оплату рахунків.

8. Дозвольте, щоб кожен мав можливість та відчував незалежність у витрачанні коштів на свої особисті потреби.

9. Визначте коротко- та довготермінові цілі.

Важливо мати спільну сімейну мету (відпочинок, машина, будинок або інше…).

10. Поговоріть про необхідність допомоги батьками.

Заплануйте ваші витрати на випадок необхідності фінансової допомоги батькам.

Як покращити стосунки в сім’ї – Домашні обов’язки

В сучасному світі багато людей працюють поза домом і часто більше, ніж на одній роботі. Тому, виникає необхідність в розділенні домашніх обов’язків. Впорядкування побуту важливий момент в житті сім’ї. Дім повинен бути затишком, місцем для відпочинку та ресурсом для усіх членів сім’ї.

Але, це не так вже легко зробити. Для того, щоб побутові справи не ставали на перешкоді затишному та комфортному сімейному життю, необхідно зробити кілька кроків та у разі необхідності організувати побутові справи. Спочатку може бути дещо незвично, але варто пам’ятати, що кожен має свої права та обов’язки.

1.Будьте організовані.

2. Майте чітке уявлення про ваші обов’язки вдома.

Знайте за що ви відповідаєте – готування сніданку, прибирання на подвір’ї, оплата комунальних, збирання та транспортування дітей до школи і т.д.

3. Складіть перелік обов’язків кожного та погодьте його.

Будьте чесними щодо ваших бажань та можливостей, щоб в подальшому не виникали непорозуміння.

4. Будьте відкриті до різних непередбачуваних ситуацій.

Якщо ви двоє не любите прибирати в квартирі чи будинку, можливо варто запросити спеціальну службу, яка це зробить за гроші. Якщо хтось любить наводити порядок в будинку, інший може розвісити попрані речі в дворі. Якщо жінка не любить готувати їсти, можливо чоловік має таке хобі чи просто це його спосіб релаксації після роботи.

5. Будьте творчими та враховуйте бажання кожного.

Як покращити стосунки в сім’ї – Ви не дбаєте за стосунки

Якщо ви хочете зберегти своє кохання протягом цілого життя, необхідно приділяти увагу саме стосункам між вами та вашою «другою половинкою». З часом стосунки загасають, стають звичними, втрачають своє емоційне забарвлення або просто губляться в буденності.

Як кожна важлива справа, стосунки потребують уваги. Необхідно щодня докладати зусилля та працювати над підтриманням стосунків. Стосунки, неначе ватра – треба постійно щось докладати, щоб вона горіла. Чим більше ви приділяєте їй уваги, тим яскравішою вона буде.

1. Робіть речі, які ви робили колись, на початках вашого знайомства.

Робіть компліменти один одному, спілкуйтеся протягом дня, здзвонюйтеся. Проявляйте зацікавлення один одним.

2. Плануйте відзначення спільних подій.

Зробіть календар важливих для вас дат, пригадайте усі ваші приємні події – знайомство, заручини, весілля, перша подорож, перший поцілунок… Проявіть творчість.

3. Поважайте один одного.

Дякуйте та демонструйте, що ваша кохана людина є для вас важливою.

4. Не будьте байдужим.

Байдужість це те, що руйнує стосунки. Тому, якщо вони для вас важливі – працюйте над ними.

5. Все залежить від вас двох.

Як покращити стосунки в сім’ї – Конфлікти

Психологи стверджують, що конфлікти є частиною нашого життя.

Конфлікти або суперечки – це ситуації, в яких кожен з учасників відстоює свою позицію, свої думки та погляди. Тут не йдеться про конфлікт, який переходить межі вербального спілкування та здорового глузду – коли суперечка досягає рівня, при якому хтось із співрозмовників починає застосовувати фізичну силу – удари, фізичні знущання. В таких випадках потрібно залучати інші механізми вирішення ситуації: у першу чергу вберегти себе, щоб не стати жертвою побиття, а по-друге звернутися в компетентні органи, щоб захистити свої права та покарати кривдника відповідно до букви закону.

Мова йде про побутові життєві конфлікти, які часто мають місце в стосунках.

Варто пам’ятати, що якщо ви і ваш партнер відчуваєте себе в головній ролі власної версії фільму «День бабака» – тобто ті ж самі неприємні ситуації повторювати день у день – саме настав час, щоб звільнитися від цієї «токсичної» рутини та стосунків, які шкодять обом. Необхідно докласти зусиль, щоб з’ясувати, які ж основні причини таких ситуацій, та що робити обом, для того, щоб уникнути їх у майбутньому. Лише зменшивши гнів та пристрасті, ви зможете поглянути спокійним поглядом на ці ситуації та розпочати спільно шукати вихід.

1. Навчіться спільно, мирним шляхом вирішувати суперечки.

2. Зрозумійте – ви не є жертвою.

Це ваш вибір – як реагувати на висловлювання і чи реагувати взагалі.

3. Будьте чесні з самим собою.

Подумайте над своєю поведінкою та словами в розпалі суперечки. Чи ваші коментарі орієнтовані на врегулювання конфлікту, чи – навпаки підживлюють його? Якщо ваші висловлювання шкодять спокійному врегулюванню ситуації, ви ображаєте іншу сторону конфлікту, звинувачуєте, спробуйте зробити глибокий вдих та змінити свою стратегію поведінки.

4. Змініть спосіб.

Якщо ви будете продовжувати реагувати на ситуацію в спосіб, який приносить вам біль та нещастя, ви не зможете очікувати іншого результату. Лише одна невелика зміна вашого способу руагування може призвести до зовсім іншого результату, значно продуктивнішого та позитивнішого для вас. Якщо ви зазвичай відразу себе захищаєте та виправдовуєтесь, перш ніж ваш партнер закінчив говорити, почекайте протягом декількох хвилин. Ви будете здивовані тим, як такий невеликий зсув в часі зможе змінити весь тон суперечки.

5. Віддаючи мало – отримайте багато.

Вибачіться, коли ви не маєте рації чи зробили помилку. Звичайно, це важко, але просто спробуйте і побачите, якого результату ви досягнете.

6. Зрозумійте, що ви не можете керувати поведінкою іншої людини.

Єдина особа, чию поведінку ви можете змінити – це ви самі.

Як покращити стосунки в сім’ї – Довіра

Довіра в стосунках є основною. Чи ви відчуваєте щось, через що не можете довіряти своєму партнерові? Можливо у вас є власні не вирішені проблеми, які не дозволяють вам довіряти іншим?

Довіра – це базова психологічна властивість, на якій базується наше сприйняття оточуючого світу та наше відношення до нього. Якщо ви не довіряєте нікому, «усі підступні», «мають свої мотиви, які можуть вам лише нашкодити», «світ взагалі небезпечний» – це може свідчити про психологічні проблеми, які тягнуться ще з дитинства, з часу, коли відчуття впевненості, довіра до світу, який нас оточує, формується. Часто саме такі власні не вирішені проблеми стають на заваді стосункам в сім’ї, з друзями, на роботі.

Ви та ваш партнер можете розвинути між вами довіру, за допомогою наступних кроків:

1. Будьте послідовні.

2. Будьте пунктуальні.

3. Дотримуйтеся слова.

4. Не обманюйте – навіть найменша неправда є все ж таки неправдою.

5. Будьте справедливі, навіть під час суперечки.

6. Відчувайте та розумійте почуття інших. В суперечці ви все ще можете не погоджуватися з думкою співрозмовника, але не знецінюйте його почуттів.

7. Зателефонуйте тоді, коли пообіцяли.

8. Зателефонуйте, щоб сказати, що ви будете вдома пізніше.

9. Не уникайте своїх обов’язків.

10. Не зривайтеся на інших, коли ваші особисті справи кепські.

11. Не роз’ятрюйте старі рани.

12. Поважайте особистий простір вашого партнера.

13. Не заздріть.

14. Будьте уважним слухачем.

Незважаючи на те, що проблеми в стосунках будуть виникати завжди, психологи стверджують, що подружжя спроможне звести до мінімуму ці проблеми, якщо не уникнути їх взагалі.

По-перше, будьте реалістом. Думати, що ваш чоловік чи дружина розумітиме всі ваші потреби та буде в змозі їх задовільнити, навіть не запитуючи вас – це з жанру фантастики. Запитайте прямо, якщо щось вам потрібно чи скажіть, якщо ви чимось не задоволені.

Не забувайте про гумор. Це важлива риса, яка зближує людей та допомагає долати неприємні моменти.

Дозвольте подіям та життю відбуватися і насолоджуйтеся один одним та спільним часом.

І, нарешті, будьте готові працювати над вашими стосунками. По-справжньому подивіться на те, що вам треба зробити. Не думайте, що все це буде краще з кимось іншим. Якщо ви не навчитеся вирішувати проблеми, відсутність цих умінь буде проявлятися та викликати проблеми у стосунках з будь ким.

За матеріалами klepkainfo.com