Детокс організму або повне ощищення

Photo of author

By Ілона

detoks_organizmu_abo_povne_ochiszennnya

Детокс – це скорочення від слова детоксикація, іншим словом – очищення. Сьогодні існує так звана детокс-дієта, за допомогою якої ми не лише здатні очистити свій організм від зайвих речовин, накопичених за зиму, а й втратити приблизно 2-3 кілограми за тиждень. Детокс-дієта включає в себе приготування та споживання зелених коктейлів – різноманітних смузі з овочів та фруктів. Безперечно, це має бути суцільна користь та смакота, та, попри все, детокс містить більше мінусів аніж плюсів.

Дотримуючись детоксу, перш за все потрібно думати про очистку організму, а вже потім про втрату кілограмів. По суті овочеві чи фруктові смузі та пюре містять суцільну клітковину, яка прискорює обмін речовин та покращує роботу кишково-шлункового тракту, та набір безцінних вітамінів, які під час детоксикації необхідні організму.

zeleni_kokteili

Здебільшого детокс-дієта триває 3-5 днів, хоча дехто продовжує її навіть до 2 тижнів, в залежності від витримки та самопочуття. Та перш ніж розпочати детокс, рекомендують пройти своєрідну підготовку. Вона полягає в тому, що з раціону потрібно виключити страви високої калорійності. Скоротити кількість смаженою, жирної та соленої їжі. За 10 днів до детоксу потрібно перейти на їжу рослинного походження. М’ясо чи рибу дозволяється їсти лише 1 раз в тиждень. Суворе “НІ” солодощам, мучним виробам та алкоголю! Таку підготовку рекомендують проходити за 2-3 тижні до детоксу. Хоча ті, що люблять відразу досягати результату, відразу переходять до другого етапу – детокс-дієта.

Продукти, які рекомендують вживати під час детоксу

: броколі, яблука, буряк, спаржа, гранат, чорнослив, виноград, морська капуста.

  Основні рекомендації до детокс-дієти:

 1. Ранок потрібно починати, випивши 250 мл води з додаванням соку лимона.
 2. На час дієти виключитити гострі, солодкі, солені страви, а також каву та алкоголь. Пити можна тільки зелений чай і воду.
 3. Повністю відмовитись від солі та приправ, дозволяється тільки морська сіль у невеликій кількості.
 4. Якщо детокс триває 3-5 днві, то їсти слід тільки рекомендовані продукти, якщо 7-10, то можна раз в тиждень білкові страви (риба, м’ясо..).
 5. Дозволені продукти можна готувати на пару, тушкувати, варити, робити з них смузі та коктейлі.

  Плюси детоксу:

 • очищення організму;.
 • покращення роботи шлунково-кишкового тракту;.
 • втрата зайвих кілограм.

  Мінуси детоксу:

 • запаморочення;.
 • здуття живота;.
 • закрепи;.
 • швидка втрата енергії;.
 • втома;.
 • сонливість.

Мінуси можуть проявлятися вже на 3 день детокс-дієти. Тому перед початком детоксу слід пройти обстеження та порадитись з лікарем!

. .


. .

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків