Середземноморська дієта: що їсти? як часто? як багато?

Photo of author

By Ольга Летнянчик

seredzemnomorska_dieta_szo_isti

Основний принцип дієти – це кількість та частота. Наприклад, щоденно за принципами Середземноморської дієти варто вживати: овочі, крупи, бобові, добрі ненасичені жири рослинного походження, фрукти, воду. Як мінімум двічі на тиждень варто вживати морську рибу та морепродукти.

Під час середземноморської дієти заохочується зменшення тижневого прийому продуктів багатих на насичені жири та холестерин, а саме: тверді сири, молокопродукти, яйця, м’ясо. Радять заміняти червоні жирні сорти м’яса, наприклад, свинину на білі нежирні сорти, куряча грудина. Практикують 1-2 дні без м’яса.

harchuvannya_dlya_shudnennya_22

. . . . . .

Їжу приймають переважно тричі на день, між їжею можливі перекуси фруктами, сухофруктами, горіхами. Також важливим є споживання рідини, чи у вигляді звичайної води, чи фруктової, лимонної та мятної води.

Кожного дня харчуйтеся переважно овочами, цільнозерновими крупами, пастою, їжте багато бобових, додавайте зелень, використовуйте спеції, щоб надати їжі неповторного смаку, перекушуйте фруктами, сухофруктами, горіхами, арахісом, додавайте у їжу здорові жири.

Принаймні двічі на тиждень вживайте рибу чи морепродукти, багаті на омега-3 жирні кислоти, що потрібні для здоров’я серця та мозку.

Оливкова олія – це практично символ середземноморської дієти. На переконання прихильників середземноморської дієти з оливковою олією та винним оцтом все смакує краще! Їх вживають для присмакування салатів, грильованих овочів, а також очищену оливкову олію використовують для смаження та випікання тонкого хлібу – фокачча.

В розумних межах вживайте йогурт, сир, яйця. Замініть жирні сорти червоного мяса на на менш жирне біле м’ясо, наприклад куряча грудина.

Пийте достатню кількість води, робіть лимонад та смузі.

Дозвольте собі помірну кількість червоного сухого вина, жінка 1 бокал та 2 бокала на день чоловікам, звичайно, при відсутності медичних протипоказів!

Середземноморська дієта – це все про вишукані смаки, приємну та різноманітну текстуру їжі, різноманіття кольорів та запахів, а також про культуру насолоджуватися! Практично середземноморська дієта – це стиль життя! Насолоджуйтеся процесом споживання їжі, спілкуйтеся з приємними людьми. А також намагайтеся більше рухатися, адже тільки доброї їжі недостатньо для здоров’я. Вам потрібен рух, хороший настрій та середземноморська дієта!

Тож будьте нам здорові!

Підготувала лікар Ольга Летнянчик.