Чим корисні горіхи?

Photo of author

gorihy-korystj

Характерними рисами горіхів є великий вміст у них жирів і білків. Вони у 2-2,5 рази більше, ніж фрукти, містять мінеральні складові (калій, кальцій, магній, фосфор, залізо та ін.). Горіхи – неповторний баланс вітамінів та мікроелементів, крім того вони містять речовини, необхідні для виведення з організму шлаків, та регулярне їх споживання зменшує ризик серцево-судинних захворювань.

Горіхи можна вживати цілими чи роздробленими, сирими чи обсмаженими, нарізаними чи невеличкими шматочками, самостійно чи у якійсь страві. Важливо зауважити, що при тривалому зберіганні горіхи не втрачають своїх харчових особливостей, вітамінів та мікроелементів. Вони є корисними для людей різного віку: і людям похилого віку, і маленьким дітям. Важливими горіхи є також для харчового раціону вегетаріанців, веганів та людей, які дотримуються різних дієт.

Горіхів є багато різних видів: волоський, лісовий, фундук (або ломбардський горіх), мигдальний, чуфа (або мигдаль земляний), тропічний мигдаль, фісташка, арахіс (або земляний горіх), каштан, маньчжурський, пекан (або горіх-пекан, карія, гікорі), гіркий, буковий горішок, жолудь, кеш’ю (або кажу, акажу, анакардіум західний), чилім (або водяний горіх), шамбала, бразильський, райський, макадамія, гевуїна (або чилійський лісовий горіх), канаріум філіппінський, малабарський каштан, монгонго, сейшельський (або мальдівський, королівський), кедровий, кокосовий горіхи та інші. Проте ми розповімо про найкорисніші і доступні кожному горіхи.

Волоські горіхи

Це напевно найпоширеніший вид горіхів в наших краях, який використовують у різних галузях промисловості. І це не дивно, адже волоські горіхи дуже калорійні: 1 їх кг дає більше, ніж 8500 калорій (це вдвічі більше, ніж пшеничний хліб вищого сорту).

В цих горіхах багато клітковини і масла, здатних підсилювати роботу кишечника, а їх споживання сприяє нормалізації шлункової секреції. Волоські горіхи містять цілий комплекс важливих біологічно активних речовин, які добре впливають на судини головного мозку. Тому вони ефективні для профілактики та лікування атеросклерозу, при недостатній кількості в організмі вітамінів, солей кобальту та заліза.

Рекомендують включати в харчовий раціон грецькі горіхи тим, хто хворіє ішемією, при серцево-судинних захворюваннях, гіпертонії, недокрів’ї, захворюваннях щитовидної залози. Волоські горіхи сприяють зняттю сильного нервового напруження, корисні при великих фізичних навантаженнях, під час хвороб та операцій. Завдяки своїм особливостям волоський горіх пом’якшує організм, розсмоктує щільні матерії, зміцнює мозок, серце і печінку, загострює чуття.

gorihy-korystj-2

Ліщина, лісовий горіх або фундук (окультурена форма ліщини)

Ці горішки можна споживати свіжими або підсушеними, використовуються вони для виробництва різних харчових продуктів. До складу ліщинних горіхів входять жир (57,4-62,5%), крохмаль і цукри (2,5%), вітамін В1, каротин, мікроелементи, 17% білків. В ядрах фундука міститься близько 60% олії, яка складається з гліцеридів олеїнової, стеаринової та пальмітинової кислот, що перешкоджають росту холестерину в крові, а також захищають від серцево-судинних захворювань, і дуже потрібні для зростаючого організму. Завдяки вмісту в ліщині вітаміну Е, вона є профілактичним засобом проти раку, хвороб серця та м’язової системи.

Лісові горіхи вживаються при захворюваннях серцево-судинної системи і недокрів’ї, збільшенні передміхурової залози, при варикозному розширенні вен, флебітах, можна при цукровому діабеті, і навіть при суворій дієті без ризику набрати вагу. Вживання фундука очищає організм, сприяє виведенню шлаків і зміцнює імунну систему.

Мигдаль

Мигдаль буває двох видів: гіркий, що має сильний аромат, і солодкий — менш ароматний.

Мигдаль добре очищає кров, нирки, відкриває закупорки у печінці і селезінці. Ядра солодкого мигдалю застосовували в народній медицині при анемії, цукровому діабеті, бронхіальній астмі, безсонні, мігрені, проти кашлю, при судомах; мигдальну олію вживали внутрішньо як заспокійливе при хворобах серця, як протизапальний засіб при пневмонії і хворобах горла, при метеоризмі, як засіб, що підвищує апетит. Мигдаль з цукром, а ще краще з медом, значно підсилює потенцію, очищає внутрішні органи, покращує зір, стимулює розумову діяльність. А гіркий мигдаль можна вживати як антипохмільний засіб.

Мигдаль чудовий постачальник вітамінів і мікроелементів, він містить необхідні організму білок, кальцій, залізо, магній, фосфор, вітаміни Е, В2 і В3, що сприяють обміну речовин та незамінні для підтримки зубів, волосся і шкіри в здоровому стані.

Арахіс

Використовують ці горіхи для приготування різних харчових продуктів або споживають самостійно, попередньо підсмаживши. Найвідомішим є арахісове масло, яке за своїми харчовими властивостями перевершує багато рослинних олій.

Регулярне споживання арахісу значно знижує ризик серцево-судинних захворювань, сприяє зниженню холестерину в крові, добре впливає на статеву потенцію, покращує пам’ять і увагу, підвищує поріг слухової чутливості. Цей горіх багатий на антиоксиданти, які захищають клітини організму від впливу небезпечних вільних радикалів. Арахіс є джерелом фолієвої кислоти, яка сприяє росту і оновленню клітин, також він потрібен для нормального функціонування нервової системи, серця, печінки та інших органів і систем.

Фісташки

Фісташки мають високу живильну цінність, вони містять більше 50% жиру, а крім того багато білків і вуглеводів. Вони здійснюють тонізуючу дію, їх рекомендують вживати при хронічній втомі. На Сході фісташки називають «деревом життя».

Фісташки багаті калієм та фіто стеролами, тому вважаються корисними для діяльності мозку і серця, при серцебитті, блювоті, нудоті, хворобах печінки, для відкривання закупорок.

Тож їжте горіхи, комбінуйте їх з іншими продуктами чи вживайте самостійно. Але пам’ятайте: все хороше і корисне, але в міру!

. .

. .