Абрикос – користь та шкода

Photo of author

By nata

abrykosy-korystj

Користь і шкода абрикоса досить добре вивчені в китайській медицині, де плоди вживаються як відхаркувальний і заспокійливий засіб. На жаль, є деякі обмеження для любителів цього фрукта, через підвищений вміст цукру в плодах, його краще не їсти хворим на діабет.

Корисні властивості абрикосів

Якщо вживати по 100 г плодів на добу, то можна поліпшити травлення і обмін речовин. Особливо важливо включити абрикос в раціон людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи і зайвою вагою.

Магній і фосфор підвищують працездатність мозку і покращують пам’ять. Крім того, магній допомагає швидко зняти підвищений тиск. Тому абрикос може стати хорошим лікарським засобом для хворих на гіпертонію. А кальцій, якого також багато в цих плодах, нормалізує нервово-м’язову збудливість.

Абрикос – джерело бета-каротину. Цей антиоксидант здатний перешкоджати розвитку раку легенів, горла, шлунку і стравоходу. Для отримання необхідної дози вітаміну А, досить з’їсти кілька абрикосів, або випити 150 г соку в день.

Абрикосовий сік засвоюється легше, ніж плоди. Він дуже корисний вагітним жінкам, завдяки високому вмісту солей кальцію і заліза. Дуже ефективно діє при дисбактеріозі і нормалізує кислотність шлунку.

Дуже корисна і курага – сушений абрикос. Курага містить легкозасвоювані вуглеводи, як і свіжі плоди багата вітамінами і мікроелементами. А солей калію в куразі міститься в 6 разів більше. Це робить фрукти незамінними в профілактиці і лікуванні аритмії і серцевої недостатності. При запаленні нирок вони виводять з організму шлаки.

Жирне абрикосове масло успішно застосовують як засіб від кашлю при ларингіті, бронхіті і навіть бронхіальній астмі.

Користь абрикосів просто неоціненна в боротьбі з анемією, через велику кількість в плодах заліза, він вважається хорошими ліками для підвищення гемоглобіну.

Протипоказання до вживання абрикосів

Через вміст в плодах дубильних речовин абрикоси мають послаблюючу здатність, що навряд чи корисно для людей з проблемами шлунково-кишкового тракту.

Потрібно пам’ятати і про отруйні кісточки. Вміст отрути в ядрах кісточок настільки велика, що цілком може викликати серйозне отруєння.

Для когось корисною, а для когось і шкідливою буде велика концентрація цукру в плодах абрикосу, така особливість фрукта зводить нанівець використання абрикосів в дієтах.