Традиційний італійський соус песто

Photo of author

By fersht

Соус песто готувати дуже легко, ретельно розтираючи всі інгредієнти в ступці товкачем. Цей соус цікавий тим, що для його приготування не потрібно ніякої теплової обробки: інгредієнти просто слід подрібнити і змішати.

Існує категоричне правило в приготуванні справжнього італійського соусу песто: ніякого металу при приготуванні песто, бо смак базиліка від взаємодії з металом погіршується.

Але сучасним господиням буває ніколи цілу годину розтирати базилік з часником в ступці і вони використовують кухонний комбайн.

pesto

Інгредієнти для соусу песто

  • 70 г свіжого базиліка .
  • 30 г очищених кедрових горіхів. Не забудьте їх підсмажити перед тим, як почати готувати соус.

    .

  • 60 г тертого твердого сиру «Парміджано Реджано».
  • 40 г тертого сиру «Пекоріно» або «Фіоре Сардо».
  • 2 зубчики часнику.
  • 80 г оливкової олії холодного віджиму.
  • сіль по смаку.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

. .

Приготування соусу песто

Листя базиліка потрібно ретельно помити у холодній воді, а потім просушити. У ступці розітріть часник і кедрові горіхи.

Додайте трохи морської солі і базилік в ступку, і починайте розтирати все круговими рухами.

Порада: Не використовуйте блендер: базилік в блендері, швидко окислюється через те, що нагрівається. Отже, песто швидко втратить свій фірмовий зелений колір і стане коричневим.

Як тільки суміш в ступці стане схожа на зелений крем, додайте в соус два види потертого сиру. Суміш знову розтирається у ступці, а в кінці додається оливкова олія.

Якщо соус призначається для бутербродів, олії можна додати трохи менше, а якщо песто потрібен до макаронів, робіть його рідшим, додавши трохи більше олії.

Важливо: Продукти для песто повинні бути однієї температури і ні в якому разі не щойно з холодильника. Робити песто в промислових кількостях не варто. Але якщо у вас вийшло соусу більше, ніж ви зможете з’їсти за раз, покладіть соус в банку, залийте оливковою олією і поставте в холодильник, закривши кришкою або плівкою зверху. Два-три дні соус буде цілком їстівним.

. .


. .