Банан – фрукт до якого ми звикли і вживаємо регулярно. Банан не вимагає термічної обробки. Його можна вживати в сушеному, в’яленому і сирому вигляді. Їх м’якоть соковита і солодка, – з таких фруктів можна приготувати велику кількість корисних і смачних страв, салатів та випічки. Здебільшого банани вживаються як десерт в сирому вигляді і використовуються для приготування тортів, тістечок, цукерок, морозива, желе, мармеладу та інших солодких страв. А у тропічних країнах з бананів готують величезну кількість перших і других страв. Для цього під час приготування фруктів в шкірці і смаженні очищеної м’якоті використовують сіль, перець, оцет, часник, оливкова олія, цибуля та інші прянощі.
Банан – найвища рослина в світі серед трав. Він досягає 9 метрів у висоту. Плоди ростуть кистями і можуть включати від декількох десятків до сотень бананів. М’якоть плодів використовується в їжу і має відтінки білого, кремового, жовтого або оранжевого кольорів.
Батьківщина бананів – Південно-Східна Азія та Малайський архіпелаг. Банани ростуть лише у теплому кліматі. До нас банани привозять з теплих країн, де їх зрізають ще зеленими, коли вони ще не достигли. В даний час найбільшими експортерами бананів є Індія, Китай, Бразилія, Єгипет і Таїланд.
Як вибрати хороші банани
Коли купуєте банани – зверніть увагу на хвостик. Він повинен бути зеленим, пружним і без ознак плісняви або гниття. Та частина банана, де знаходиться м’якоть, не повинна мати пошкоджень і темних вм’ятин. Це може свідчити про те, що плоди фруктів вдарялись. Від цього м’якоть банана темніє. Якщо банан пружний, але на шкірці присутні невеликі темні цятки – це не ознака псування, лише ознака перестиглих бананів.
Як краще зберігати банани
Якщо ви купили недостиглі банани, щоб вони швидко стали солодкі і смачні їх просто треба залишити полежати на 1-2 дні при 20-22 ° С. Ідеальна температура для зберігання банана – 13 ° С. Власне тому шкірка починає швидко темніти якщо їх зберігати в загальному відділі холодильника. Але, попри це всередині фрукти залишаться свіжими та придатними для вжитку та приготування страв.
Харчова цінність та користь банана
У 100 г сирих бананів міститься 89 кКал. Це нежирний, але поживний продукт багатий вуглеводами. Калорійність сушених бананів – 346 кКал. А в приготованому банані 116 кКал на 100 г продукту. Калорійність бананового соку порівняно невисока – всього 48 кКал на 100 г. У помірних кількостях банан не принесе шкоди вашій фігурі.
Банани багаті вітамініами (В1, В2, В3, В9, А, РР, С, Е). Також до складу бананів входять макро- і мікроелементи (кальцій, калій, натрій, магній, фосфор, мідь, залізо, цинк).
Банани відносяться до високоенергетичних продуктів, вживання яких дуже швидко підвищує рівень цукру в крові. Тому вони так швидко дають енергію для фізичних і розумових навантажень.
Введення в раціон харчування цього фрукта допомагає при лікуванні захворювань нирок, печінки, анемії, атеросклерозі, гіпертонії, депресії, печії, набряклості кінцівок, запорі. Це пов’язано з високим вмістом калію, заліза і цинку.
Вітаміни групи В позитивно впливають на нервову систему: діють заспокійливо і нормалізують сон. При вживанні бананів збільшується рівень серотоніну в крові, що сприяє поліпшенню настрою і людина починає відчувати себе щасливішою. Це пов’язано з розщепленням білка триптофан.
Банани мають антисептичні та в’яжучі властивості, тому їх варто вживати при запаленні слизових оболонок шлунка і рота, ентеритах, при виразках шлунка і кишківника (але не в період загострення). Стиглі банани містять фруктозу, сахарозу і глюкозу, які дуже швидко всмоктуються в кров, отже при цукровому діабеті рекомендують вживати лише недозрілі плоди.
Застереження щодо властивостей банана
Банани можуть бути незвичні для шлунка і кишківника маленьких дітей, тому варто бути обережними з подібним ласощами, інакше все може закінчитися здуттям живота, коліками або навіть отруєнням.
Окрім дітей від вживання цього фрукта слід утриматися людям з хворобами серцево-судинної системи. Особливо небезпечно вживати банани хворим на тромбофлебіт, ішемічну хвороба і у випадках підвищеного згортування крові. Це пов’язано з тим, що цей фрукт сприяє виведенню рідини з організму, що спричиняє згущення крові і уможливлює закупорку судин, що в свою чергу може стати причиною утворення тромбу. Подібний вплив на організм може значно погіршити стан хворого. Крім цього банан не рекомендується людям, які недавно перенесли інсульт або інфаркт.
Відомо, що цей фрукт багатий калієм, тому при надмірному вживанні може початися гіпервітаміноз вітаміну К, не забувайте про це.
. .
. .