Авокадо – користь та шкода

Photo of author

By samoylovych

Сьогодні ми з Вами поговоримо про такий чудовий фрукт, як авокадо

Питання про користь і шкоду авокадо хвилює багатьох любителів цього фрукта. Зараз ми розглянемо, які корисні властивості несе в собі авокадо, чи є можливі протипоказання при вживанні в їжу, як найкраще використовувати авокадо в кулінарії і як вибрати найсмачніший плід авокадо.

avocado-korystj-1

Все про авокадо

Авокадо – це вид унікальної породи дерев Персі американської, що є вічнозеленою плодовою рослиною, яка належить до сімейства лаврових. Його друга назва – «алігаторова груша».

За зовнішнім виглядом плід нагадує зелену грушу. Його м’якоть більш щільна, а аромат специфічний. За смаковими якостями авокадо нагадує зелене гарбузове насіння. Хоча авокадо відносять до фруктів, але за складом «алігаторова груша» дійсно схожа на овоч.

Для того, щоб фрукт почистити, потрібно розрізати його навпіл і видалити кісточку. Дозрілий плід має м’яку жовтувату м’якоть, його кісточка темно-коричневого кольору.

avocado-korystj-2

Якщо плід зелений – дістати кісточку буде не так просто, адже вона не буде відставати від м’якоті. Зручно витягувати кісточку за допомогою чайної ложечки. Очистити шкірку легше, якщо фрукт нарізати часточками.

У стиглих плодів шкірка легко очищається. Як варіант, за допомогою ложки можна витягти не тільки кісточку, але і м’якоть – тоді очищати авокадо зовсім не доведеться.

Як вибирати і зберігати авокадо?

Плід повинен бути однорідного кольору – зеленого, темно-зеленого, зелено-коричневого або майже чорного, – але обов’язково без плям і пошкоджень шкірки. А ось за кольором м’якоті визначити стиглість важко. Справа в тому, що авокадо бувають декількох сортів, з різною м’якоттю – і жовтою, і світло-зеленою.

Купувати авокадо краще недозрілим. Вдома вони дійдуть до кондиції, а ось у перестиглих смак прогірклий через підгнивання жирів. Щоб авокадо дозріли в будинку, треба покласти плоди в паперовий пакет або загорнути в паперові рушники, а потім прибрати в темне прохолодне місце на 2-4 дні. Прискорити дозрівання авокадо допоможуть яблука або банани. Покладіть авокадо і банани або яблука в паперовий пакет, зробіть в ньому кілька дірочок і приберіть в темне місце.

Кращими авокадо, які можна купити в магазинах, вважаються ізраїльські (сорти Еттінгер, хаас, рід, Фуерте, Пінкертон). Хороші авокадо привозять з ПАР, Мексики, Бразилії, Іспанії. Деякі знавці вважають найсмачнішими невеликі круглі авокадо з горбистою темної шкіркою.

Авокадо досить швидко темніє, в цьому випадку Вам допоможе лимонний сік. Якщо Ви використовуєте тільки половинку авокадо, то другу (з кісточкою) можна зберігати ще 1-2 дні в холодильнику, окропивши її лимонним соком і загорнувши в поліетиленову плівку.

Кісточку авокадо можна зарити в квітковий горщик, і у Вас виросте гарне вічнозелене дерево з товстим стовбуром, довгими гілками і дуже великим листям. Для інших цілей кісточка непридатна, вона несмачна і навіть отруйна.

Склад і корисні властивості для здоров’я

Авокадо має дуже насичений корисними мікроелементами склад, він також дуже вітамінізований і корисний для організму. У ньому міститься багато олеїнової кислоти, яка перешкоджає утворенню холестерину.

Фрукт також містить багато калію, навіть більше ніж банан! До його складу входять кальцій, магній і натрій. Багатий авокадо і фосфором.

Крім високої концентрації і різноманітності мінеральних речовин, склад авокадо включає ще й багато вітамінів: провітамін А, В, С, D і вітаміни PP.

Ще до складу фрукта входить вітамін Е, який гальмує старіння і завдяки вираженій антиоксидантній дії має молодильний ефект. До складу авокадо входять також різні білки, природні жири і вуглеводи.

Корисні властивості стиглих плодів авокадо:

  • Підвищення імунітету за рахунок насичення організму вітамінами, корисними мікроелементами, жирами, білками, вуглеводами.
  • Смачний фрукт допоможе з легкістю позбавитися від зайвої ваги, так як він низькокалорійний і не містить в своєму складі ніякого цукру.
  • Натуральні маски з м’якоті авокадо сприяють омолодженню шкіри і насичують її киснем.
  • Вживання в їжу авокадо сприяє стабільному протіканню процесів нервової системи, поліпшенню зору.
  • Корисний і поживний фрукт також допомагає запобігти інфаркту.
  • Люди, в раціон яких включений авокадо, легше справляються зі стресом і швидше відновлюються. Також, вони мають гарну пам’ять, так як авокадо позитивно позначається на здатності людини її концентрувати.
  • Сприятливий вплив, унікальний за складом фрукт, надає і на шкірний покрив людини. Шкіра стає більш гладкою і ніжною.
  • Завдяки вживанню в їжу авокадо можна значно знизити ризик виникнення будь-якого серцево-судинного захворювання або атеросклерозу.
  • Стиглі плоди допомагають нормалізувати водно-сольовий баланс в організмі.
  • Корисний авокадо людям, які страждають гіпертонічним захворюванням, так як він здатний знижувати тиск.
  • Алігаторову грушу використовують навіть при запорах!.
  • Для чоловіків авокадо корисний тим, що може підвищувати потенцію.

Доречно використовувати авокадо в якості дієтичного харчування. Адже він дуже багатий поживними речовинами, і в його складі відсутні шкідливі жири і цукор. Якщо включити плід в щоденний раціон, то будь-яка страва зможе вважатися дієтичною, так як калорійність на 100 грам продукту – лише 208 калорій!

avocado-korystj-3

Для вегетаріанців авокадо просто незамінний. Його внутрішня м’якоть може виступати натуральним і дуже дієвим замінником м’яса та інших похідних продуктів тваринного походження. Простими і смачними є рецепти легких салатів і бутербродів.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму

Авокадо при вагітності

Багато лікарів стверджують, що при вагітності потрібно уникати екзотичних фруктів, не характерних для нашого клімату, однак останні дослідження показали, що ця позиція є хибною. Організм часто сам підказує, що саме йому потрібно.

У авокадо не було виявлено ніяких речовин, непридатних майбутнім мамам. Навпаки, фрукт багатий фолієвою кислотою (вітамін В9), який попереджає розвиток захворювань нервової системи у дитини.

Вітаміни А, В, Е, К, С і мінерали, які містить авокадо, корисні для вагітних, вони запобігають масі можливих ускладнень. Фрукт зміцнює імунітет, допомагає при застудах і, що особливо важливо для жінок – ефективно бореться з розтяжками.

Протипоказань до вживання авокадо при вагітності немає, потрібно тільки переконатися, що на нього немає алергії, ретельно мити і не їсти зі шкіркою. Лікарі рекомендують вагітним з’їдати половинку фрукта в день.

Шкода і протипоказання щодо вживання авокадо

Визначальним фактором є індивідуальна непереносимість фрукта, якою володіє лише невеликий відсоток людей, які проживають на планеті. До вживання плодів слід ставитися відповідально, так як до складу їх шкірки і кісточок входить шкідливий токсин, який при великій концентрації може завдати шкоди організму. Головним чином, постраждати може травна система. Але кісточки і тверду шкірку плоду для приготування страв практично ніколи не використовують.

Цілющі властивості олії авокадо

Олія авокадо – густа жовто-зелена рідина з м’яким приємним смаком, схожим на горіхове масло з пікантним запахом. Отримують його методом холодного віджиму. Завдяки легкому аромату з вишуканим присмаком застосування олії авокадо набуло широкого поширення по всьому світу.

Цілющі властивості олії авокадо: вважається ідеальним продуктом в харчуванні хворих на цукровий діабет; покращує функції центральної і периферичної нервової системи, ефективно при головному болю, безсонні, неврозах, має ранозагоювальні, бактерицидні та протизапальні властивості; вважається відмінним косметичним засобом (усуває дрібні зморшки, відновлює захисні функції дерми, стимулює обмінні процеси, проникаючи під шкірний покрив голови насичує цибулини волосся вітамінами і мікроелементами, запобігаючи їх сухість і випадінню.

Олія авокадо – це незамінний продукт при опіках, висипці, мікозі, пролежнях і обмороженнях.

Авокадо – живильний, корисний і легкозасвоюваний продукт. Тим, кому протягом дня потрібно багато енергії рекомендуємо популярний і екзотичний фрукт. Їжте з розумом та будьте здорові!

Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків